Saçları 8 saniyede parlak ve canlı gösteren K Water Bakımı’nı denedik!


Malum mevsim geçişi saçlarımıza da yansıdı…Saçlarımız da bir sıcak, bir soğuk havalardan etkilenip canlılığını, parlaklığını, yumuşaklığını kaybetmeye başladı. Hal böyle olunca soluğu, uzun yıllardır gittiğim, Üsküdar’da bulunan Yakup Yıldırım by Murat Ateş Kuaför’de aldım.

Kérastase’ın yepyeni bakımı K Water ile burada tanıştım! İyi ki de tanışmışım! Bu bakım deneyimimi merak edenleri yazımın devamına bekliyorum. :)

Yakup Yıldırım by Murat Ateş Kuaför’de K Water Bakımı

15 yıldır Üsküdar’da bulunan Yakup Yıldırım by Murat Ateş Kuaför’de saç kesimi, renklendirme, kişiye özel saç bakımı gibi aklına gelebilecek tüm saç uygulamaları yapılıyor. Tabii ki düğün, nişan gibi özel günlere de özel tasarımlar yapılıyor.

Aynı zamanda Kérastase’ın da tüm bakım ritüelleri salonda yapılıyor. Yakup Yıldırım by Murat Ateş Kuaför’den Ersin Bey’in de yönlendirmesiyle, son dönemde çok sık duyduğum K Water bakımını denemek istedim. Özellikle de saça 8 saniyede etki edip mükemmel bir parlaklık verdiğini duyunca tam da cansızlaşan, matlaşan saçlarım için olduğunu düşündüm.

K Water bakımının faydaları nelerdir?

K Water bakımı, kuaför salonunda uygulanan yepyeni saç bakımı. Hatta bu bakımın adı “Cam Parlaklığı Servisi”! K Water ile uygulanan bu bakımın amacı, su gibi akıcı, ayna gibi parlak saçlara ulaşmak. Bunu da lamellar teknolojisi sayesinde yapabiliyor.

Lamellar teknolojisi ile K Water'ın içerisindeki moleküller suyla temas ederek aktif hale geliyor ve tüm saçı sadece 8 saniyede ultra ince bir tabaka halinde kaplıyor. Bakımın sonunda da saçlar, uygulama öncesindeki haline kıyasla 4 kat daha yumuşak, 5 kat daha parlak ve 8 kat daha nemli oluyor. E tabii saçlar süper bir parlaklığa kavuşuyor! Cam gibi parlak saçlara çabucak ve kolayca ulaşabilmek gerçekten de süper!

K Water bakımı kimler için uygun?

Bence K Water bakımı saçlarının harika bir parlaklığa kavuşmasını isteyen herkese uygun! Özellikle de uzun uzun bakım yaptıracak zamanı olmayanlar, saçı hemen parlasın, anında etkisini görmek isteyenler için ideal!

Aynı zamanda bence özel günler için de ideal bir bakım. Düğünlerden, çeşitli davetlerden, özel günlerden önce bu bakımı yaptırıp saçlarının sağlıkla parlamasını sağlayabilirsin. Hatta ilk buluşmadan önce de K Water bakımı yaptırıp, “onun” gözlerini saçlarından alamamasını sağlayabilirsin! Kulağa hiç fena gelmiyor değil mi? :) Camdan saç trendi de yükselişteyken denememek olmaz!

K Water bakımı nasıl yapılıyor?

Gelelim Yakup Yıldırım by Murat Ateş Kuaför’de saçlarıma K Water bakımını nasıl uygulandığına! K Water bakımında çok kolay ve hızlı uygulama sağlanıyor çünkü saça çok çabuk etki ediyor.

İlk adım: Saç banyosu

İlk önce saçın ihtiyacına uygun Kérastase saç banyosu uygulanıyor.

Saçıma benim de kullandığım Kérastase Resistance Extentioniste Saç Banyosu, nazikçe masaj yaparak uygulandı. Bu seriyi denediğimiz makalemizi buraya tıklayarak okuyabilirsin.

İkinci adım: K Water uygulaması

Ardından saç banyosu durulandıktan sonra K Water uygulamasına geçildi. Saç tutamlara ayrılarak, zig-zag hareketlerle kolayca uygulandı. Sonrasında ise güzelce bol suyla durulandı.

Üçüncü adım: Durulanmayan bakım

Saçlarımdaki nem alındıktan sonra yine Extentioniste serisinin Resistance Extentioniste Thermique durulanmayan bakım kremi, saçımın uç ve boylarına uygulandı.

İlk uygulamadan sonra bile % 93 daha az kırılma sağlayan bu durulanmayan bakım kremi, saçları 230 dereceye kadar ısıdan da koruyor. Fön işlemi yapılacağı için saçlarımı koruma altına aldık.

Dördüncü adım: Fön uygulaması

Tabii ki son adımda da fön uygulamasına geçildi. Fön çekilirken bile saçlarımın ne kadar parlak, ne kadar ışıltılı olduğu görülebiliyor. :)

Ve sonuç:

K Water bakımını deneyenlerden olarak tabii ki yorumlarım var! Her şeyden önce saçlarıma çoğu kez bakım yaptırdım ama saçımın bu kadar parlak göründüğünü hiç hatırlamıyorum! :) Saçlarım fön de çektirdikten sonra ışıl ışıl, ayna gibi parlak oldu resmen. Hatta sadece parlaklığı değil, yumuşaklığı da cabası! Saçlarım ipek gibi oldu ve bütün gün, ellerimi saçlarımdan alamadım. :)

Yukarıdaki fotoğrafta öncesi ve sonrasıyla saçlarıma olan etkisini görebilirsin. Ancak o yumuşaklığı ve parlaklığı fotoğraflarla anlatmak bile pek mümkün değil bence. Deneyimledikten sonra etkisine eminim ki sen de çok şaşıracaksın.

Bu noktada tabii ki uzman ellerden bu özel bakımı almak da çok önemli. Bizce bir sonraki kuaför randevunu Yakup Yıldırım by Murat Ateş Kuaför’den hemen al ve K Water bakımı yaptırıp ışılda! Saçlarının ışıl ışıl parlak halini ise bizimle Instagram hesabımız aracılığıyla paylaşmayı sakın unutma! :)

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala