Kalıcı oje nasıl çıkarılır?

Kalıcı oje nasıl çıkarılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Son yıllarda trend olan uzun süre çııkmayan jel ojeler ve kalıcı ojeler herkesin radarında! Güzellik salonlarında gördüğümüz ve uzun süre tırnağımızda kalan bu ojeler oldukça pratik ve kullanışlı oluyor. Peki, bu jel yani kalıcı ojeleri evde nasıl çıkaracağız? Rengini beğendiğimizde veya sıkıldığımızda güzellik salonuna gitmeden, "kalıcı oje nasıl çıkarılır ve evde kalıcı oje nasıl çıkar?" sorusunun cevabını ve tırnak bakımını sırlarını açıklıyoruz. 

Kalıcı oje nedir?

Kalıcı oje nedir?

Özel jel malzemelerden üretilen kalıcı, akrilik veya jel ojeler genellikle tırnakta 2-3 hafta boyunca kalıcı olabiliyorlar. UV teknolojisi kullanılarak ojeler daha kalıcı bir hale getiriliyor ve tırnağından daha zor çıkıyorlar.

Bazı kalıcı ojeler suyla temas ettiğinde veya ojene iyi bakmadığın durumlarda bozulabiliyor. Ojelerin tırnakların kenarından kalkabiliyor veya soyuluyor. Eğer kalıcı oje makinesi yoksa evde kalıcı manikür yapman imkansızdır. Kalıcı oje sonrası tırnakların daha bakımsız ve cansız görünebiliyor. Dilersen evde kalıcılığına güvendiğin ojeleri sürerek tırnaklarına daha iyi bir şans verebilirsin!

Kalıcı oje evde nasıl çıkar?

kalıcı oje evde nasıl çıkar?

İhtiyacın olan malzemeler:

  • Pamuk
  • Aluminyum folyo
  • Aseton
  • Törpü

Jel, akrilik ve kalıcı ojeler her ne kadar kusursuz görünseler de çıkarması biraz zordur. Jel ojeler, normal ojelere göre tırnaktan daha zor çıkarlar. Sadece aseton ve pamuk, kalıcı ojeleri çıkarmaya yeterli olmadığı için, işte sana evde kalıcı oje çıkarmanın adımlarını tek tek anlatıyoruz! Akrilik oje nasıl çıkar, kalıcı oje nasıl çıkar? Aşağıdaki adımları takip ederek arkilik oje ve kalıcı ojeyi evde çıkarabileceksin.

1. Adım: Tırnaklarının üstünü törpüle

tırnaklarını üstten törpüle

Jel veya kalıcı ojenin formülü, normal ojelerden daha farklı olduğu ve uygulanırken daha farklı işlemlerden geçtiği için, işe direkt asetonla başlamak işe yaramayacaktır. Bu yüzden elindeki törpüyle tırnaklarının üstündeki ojeyi hafifçe törpülemelisin. Bunu yaparken dikkatli ol ve nazikçe törpüle, aksi halde tırnaklarına zarar verebilirsin.

2. Adım: Aseton ile beklet

kalıcı oje nasıl çıkarılır

Bu aşamada 10 parmağın için de ayrı pamuklara ihtiyacın olacak. Pamukları tırnaklarına sığacak şekilde koparabilir veya kesebilirsin. Daha sonra bu pamuklara aseton döküp tırnaklarının üzerine yerleştir ve önceden her bir parmağın için hazırladığın alüminyum folyoları üzerine sar. Bu şekilde asetonlu pamukları tırnaklarında 25-30 dakika kadar bekletebilirsin.

3. Adım: Tekrar törpüle

kalıcı oje evde nasıl çıkar

30 dakika sonunda tırnaklarındaki pamukları çıkardığında, kalıcı ojelerinin yer yer kabardığını ve döküldüğünü göreceksin. Tamamen çıkmamış olsalar da, bu aşamada tekrar tırnaklarını üstten nazikçe törpüleyerek kalıcı ojelerinin çıkmasını sağlayabilirsin.

4. Kalıcı oje sonrası bakım yap

kalıcı oje nasıl çıkarılır

Törpüledikten ve uzun süre asetonda beklettikten sonra, tırnaklarına ve tırnak etlerini beslemek ve nemlendirmek için mutlaka bir el kremi uygulamalısın. Kalıcı oje sonrası tırnak sararması, tırnak incelmesi ve güçsüzleşmesi görülebiliyor. Argan yağı, hindistan cevizi yağı ve gliserin içeren bir el kremini tırnaklarının üzerine ve tırnak etlerine uygulayıp bekletebilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?