Saç Artisti Taner Kuyu’dan: Sunkissed Işıltılı Balyaj için Tüyolar!


Sunkissed ışıltılı balyaj işleminde önceliğimiz hep saçın sağlığını bozmamak ve parlaklığını kaybetmemesini sağlamak olmuştur. Bunun için de bizce işin sırrı detaylı ve titiz bir konsültasyonda yani teşhis yapmakta.

Saçın sağlığının bozulmaması ve parlaklığını kaybetmemesi için, saçlarınızda geçmişte yapılmış olan işlemler çok büyük bir önem arz ediyor. Bu nedenle yaptığımız teşhis sırasında saçlarınızın gördüğü işlemlerin sıralamasını ve işlemlerin detaylarını anlamaya çalışıyoruz. Ardından da tabi ki sizin ne istediğinizi, kendinizde nasıl bir değişim görmek istediğinizi bize anlatmanızı bekliyoruz.

Tam da bu noktada size özel, balyajlı saçta renklendirme sisteminin nasıl olması gerektiği ile ilgili profesyonel görüşlerimizi de sunmayı ihmal etmiyoruz. :)

Sunkissed Işıltılı Balyaj Nasıl Yapılır?

Highlight saç da denilen sunkissed balyaj işlemine başlarken bizim için önemli olan ilk adım saçın rengini eşitleyebilmek, yani saçlarınızın boy ve uçlarındaki renk farklılıklarını gidermek. Bunu yaparken yine boy ve uçlarda amonyaksız, yağ bazlı Inoa saç boyası gibi bir boya kullanmak ise işin püf noktası.

Yazımıza başlarken saçlarınızın sağlığını korumak önceliğimiz demiştik. Öncesinde saçınızın teknik işlem görmüş olma ihtimalinden dolayı, işimizi garantiye almak isteriz. :) Ayrıca amonyaksız boya kullanarak, saç uçlarının kurumasını engellemiş ve saça ekstra parlaklık kazandırmış oluruz.

Saç rengini eşitlediğimize göre, Sunkissed ışıltılı balyaj işlemine hazırız demektir. Şimdi sıra profesyonel bir açıcı ürün ile yine profesyonel bir bağ koruyucu ürünü bir arada kullanarak saça açma işlemi uygulamakta.

Burada da kritik olan nokta, saç açma işlemini gerçekleştireceğimiz ürünü saçlarınızı paketleyerek uygulamak ve bu süreci dikkatli bir şekilde kontrol etmek. Kontrol sırasında istediğimiz parlaklığı elde edince de sizi yıkama alanına alıp, işlemi sonlandırıyoruz.

Teknik işlemler Sunkissed uygulaması yapacağımız herkeste aşağı yukarı bu şekilde sıralanır. Kişiye özel olarak farklılaşan önemli noktalar ise; yüzünüzün şekline göre değişen paketleme tekniği, ten renginize ve tercih ettiğiniz renklere göre de saçın açılma derecesi olacaktır.

Bu nedenle işlemin en başında yaptığımız teşhis sırasında size doğru soruları sorarak, ardından profesyonel ürünler ve doğru teknikleri kullanarak sizi salonumuzdan mutlu bir şekilde uğurluyoruz.

Saç Sırları.com okurlarına özel kampanyamız!

Bizi (0212) 328 00 64 veya 0532 064 7313 numaralarından arayıp randevunuzu alabilirsiniz! Sizlerle tanışmayı heyecanla bekliyoruz! :) Ayrıca No 3 Hair & Make Up Studio, Taner Kuyu ve Selen Karabulut Instagram hesaplarından da bizi takip edebilirsiniz!

Adresimiz: NO 3 HAIR & MAKE UP STUDIO, Pınar Mahallesi, İğde Sk. No:40, 34460 Sarıyer/İstanbul

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!