5 dakikada makyaj nasıl yapılır?

5 dakikada makyaj nasıl yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

İş, aile, partiler, spor derken "vaktim yok" favori bahanemiz oldu, üstelik bu bahane her zaman işe yarıyor! Ancak bakımlı bir görünüm yakalamanı sağlayacak pratik bir makyaj için çok da zamana ihtiyacın yok. Bahaneleri bir kenara bırak ve uzman önerilerimize kulak ver! İşte karşında sadece 5 dakikada hızlı makyaj yapmanın tüyoları!

1. Cilt tonunu eşitle

5 dakikada makyaj nasıl yapılır?_1

Hızlı makyaj yapman gerektiği zamanlarda, cilt tonunu eşitlemek, cildindeki kusurları gizlemek ve göz altı morluklarını gizlemek için ten makyajında kapatıcılardan yardım alabilirsin. Fondöten kullanmak yerine, yüzünde ihtiyaç duyduğun noktalara kapatıcı uygulayarak hem ten makyajını daha kısa sürede yapabilir, hem de hedef odaklı uygulama yaptığın için daha doğal bir sonuç elde edebilirsin.

Cildindeki tüm kusurları, en koyu göz altı morluklarını bile gizleyecek bir kapatıcı önerisi istersen, Maybelline Instant Anti Age Eraser kapatıcıyı kullanabilirsin. İnce yapısına rağmen iyi bir kapatıcılık veren bu kapatıcı, aynı zamanda cilde aydınlık bir etki veriyor ve çok hızlı bir şekilde de dağılıyor.

2. Krem far kullan

5 dakikada makyaj nasıl yapılır?_1


Az zamanın var ama göz makyajını da atlamak istemiyorsan, daha pratik olması açısından krem farları kullanabilirsin. Böylece far fırçasına ve uzun uzun karıştırma işlemine gerek kalmadan hızlı bir şekilde göz makyajını tamamlayabilirsin. Maybelline Color Tattoo krem farlar, hızlı makyajın anahtarı. Kremsi ve yoğun pigment içeren formülleriyle sayesinde bu farları, parmaklarınla saniyeler içinde uygulayabilirsin. Üstelik sabitlendikten sonra tüm gün boyu kalıcı oldukları için, acelemiz olduğu zamanların kurtarıcıları.

3. En uzun, en kalkık kirpikler

maybelline falsies lash lift maskara

Hızlı makyajın en kritik noktalarından biri de doğru maskarayı seçmek. Öyle uzun uzun maskara uygulamaya vaktin olmadığı için etkisini hızlı gösteren, iyi bir maskara tercih etmelisin. Kirpiklere lifting etkisi vererek kaldıran ve uzatan bir maskara, acelen olduğu zamanlarda çok işine yarayacak. Böylece kirpiklerin çok daha uzun ve kalkık görünecek.

Maybelline Falsies Lash Lift maskara, profesyonel kirpik liftingi uygulamasından ilham alarak tasarlanmış bir maskara. Çift eğimli fırçası ile tüm kirpikleri kaldırarak kalınlaştırıyor. Böylece kirpikler gün boyu upuzun, kalkık ve daha yoğun görünüyor.

4. Yüzüne renk ver

maybelline cheek heat likit allıklar

Cildine doğal bir renk ve sıcaklık vermek istiyorsan, hızlı bir sonuç almak için likit allıkları tercih edebilirsin. Çok hızlı ve kolay bir şekilde uygulayabileceğin likit allıklar, aynı zamanda yüzüne çok doğal, kendiliğinden kızarmış gibi bir etki verecek.

Bizim son zamanlarda çok severek kullandığımız Maybelline Cheek Heat likit allıklar, hızlı makyaj günlerinde tek tercihimiz. İki yanağına ürünü aldıktan sonra parmaklarla dağıtmak sadece saniyeler sürüyor. Etkisi de gün boyu kalıcı ve çok doğal.

5. Dudak rengi ruj uygula

maybelline color sensational 133 almond hustle

Gelelim hızlı ve pratik makyajımızın son adımına: Ruj! Birçoğumuz ruj sürmeden dışarı adımımızı atmayız, bu yüzden makyajın son adımında hızlı bir şekilde uygulayabileceğin, dudaklarını olduklarından daha canlı gösterecek bir ruj kullanabilirsin. Doğal ve hızlı bir sonuç almak için ruju dudağına gelişigüzel uygulayıp, parmaklarınla dağıtabilirsin.

Maybelline Color Sensational rujların 133 Almond Hustle rengi, sıcak alt tonlu bir dudak rengi ruj. Bu ruju parmaklarınla dağıtarak uyguladığında hem hızlı bir sonuç alacaksın, hem de dudakların daha canlı ve bakımlı görünecek.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?