Akıllı Alışveriş Zamanı: Internetten Mantıklı Alışveriş Yapmanın Yolları

Akıllı Alışveriş Zamanı: Internetten Mantıklı Alışveriş Yapmanın Yolları

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Birçoğumuzun evlerimizde kaldığımız bu dönemde, artık kozmetik ihtiyaçlarımızı internet alışverişi ile karşılıyoruz. Bu yazımızla internetten akıllı alışveriş yapmanın tüyolarını bir araya getirdik!

Kozmetik mağazalarını gezip dolaşmak, yeni çıkan makyaj malzemelerini raflardan incelemek her ne kadar bizim için bir tutku olsa da, bir dönem hem kendi hem de çevremizin güvenliği için sosyal izolasyonda olmalıyız. Bu dönemde de hem modumuzu yükseltmek, hem de ihtiyaçlarımızı karşılamak için pek çoğumuz internet alışverişlerine ağırlık verdik. Peki internetten alışverişi akıllıca bir şekilde yapmanın yolları var mı? Tabii ki var!

Çok işlevli makyaj malzemeleri

Evde olduğumuz bu süre boyunca, çok yoğun makyaj yapmamıza gerek kalmadığını düşünebiliriz. Yine de hepimizin bu rutinden çıkıp kendimizi iyi hissetmeye, aynaya baktığımızda enerjik ve canlı görünmeye ihtiyacımız olabilir. Hele ki evden çalışıyorsan, görüntülü toplantılara katılırken kendine biraz çekidüzen vermek istemen son derece normal. Bunun için çok işlevli makyaj malzemelerini tercih edebilirsin. Örneğin likit bir allığı hem yanaklarında, hem gözlerinde far olarak hem de dudaklarını renklendirmek için kullanabilirsin. Veya tam tersi, pembe tonlu bir nude ruju allık ve krem far olarak bile kullanabilirsin.

Likit allık önerisi: Maybelline New York Cheek Heat Likit Allık – 15 Nude Burn

Ruj önerisi: L’Oréal Paris Free The Nudes – No Diktat


Bakım yapan makyaj malzemelerini dene

bakım yapan makyaj malzemeleri

Evdeyken cildinin daha eşit tonda ve kusursuz görünmesini sağlamak için, cildine aynı zamanda bakım yapacak ten ürünleri tercih edebilirsin. Böylece bir taşla da iki kuş vurmuş olacaksın. Arkadaşlarınla yaptığın facetimelar için veya görüntülü toplantılarda daha canlı görünmek için cilt tonunu eşitleyecek, kusurları gizleyecek, aynı zamanda da cildine bakım yapacak bir fondöten önerimiz var.

L’Oréal Paris’in True Match fondöteni, içerisindeki hyaluronik asit, E vitamini ve antioksidan içeren formülü ile hem cildini kusursuz gösteriyor, hem de 2 hafta içinde cildinin daha pürüzsüz görünmesini sağlıyor. Bu dönemde cildine iyi gelecek makyaj malzemelerini tercih ederek akıllıca bir iş yapmış olacaksın.

İndirimleri takip et

l'oréal paris glow cherie

Akıllı alışveriş yapmanın en doğru yolu da indirimleri takip etmek. Bunun için Watsons gibi kozmetik marketlerin indirimlerini takip ederek alışverişlerini planlayabilirsin. Eğer destek almak istersen, “Watsons indiriminden neler alınır?” makalemize göz atabilirsin. Sürekli kullandığın için azalan, uzun süredir denemek istediğin ve yeni çıkan ürünleri bu indirim dönemlerinde düşünebilirsin. Bizim son zamanlarda çok daha fazla kullandığımız ve evde kendimizi iyi hissetmemizi sağlayan L’Oréal Paris Glow Cherie Işıltılı Renkli Nemlendiriciyi denemeni öneriyoruz!


Kullanım sıklığını düşün

maybelline brow ultra kaş kalemi

İnternetten akıllı alışveriş yaparken, şu an elinde olan makyaj malzemelerinin kullanım sıklığını düşünerek hareket edebilirsin. Örneğin bir BB kremi, bir kaş kalemini ne kadar sürede bitirdiğini planlayarak alışveriş yapabilirsin. Genellikle diğerlerine oranla daha sık bitirdiğimiz bu makyaj malzemelerini, indirimlerde yakalamakta fayda var.

Kaş kalemi önerisi: Maybelline New York Brow Ultra Slim Kaş kalemi. (Çil yapmak için bile kullanabilirsin, bizden söylemesi!)

Kendini şımart!

maybelline falsies lash lift maskara

Bu arada, internetten yapacağın alışverişin tamamen “mantıklı” olmasına gerek yok. Sana iyi gelecek, kendini şımartabileceğin bir şeyler de alabilirsin. Her ne kadar eskisi gibi çok makyaj yapmasak bile gözümüze kestirdiğimiz bir maskara veya rengine bayıldığımız bir ruju alıp kendimizi şımartmamamız için hiçbir sebep yok!

Kirpiklerini şımartacak maskara önerisi: Maybelline New York Falsies Lash Lift Kirpik Liftingi Etkili Maskara

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?