Begüm Keçeci ile Cilt Bakım Rutini Üzerine Konuştuk!

Begüm Keçeci ile Cilt Bakım Rutini Üzerine Konuştuk!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Severek takip ettiğimiz ve paylaşımlarıyla bize ilham veren influencerlardan Begüm Keçeci ile cilt bakım rutini hakkında konuştuk. Pürüzsüz ve sağlıklı cildinin sırlarını öğrenmek için kendisine sorular sorduk ve samimi cevaplar aldık. Eğer senin cilt tipin de benzerse, Begüm’ün cilt bakım tüyolarından ilham alabilirsin!

İlk ve en önemli sorumuzla başlayalım: Nasıl bir cilt tipine sahipsin?

Karma ciltliyim. Burnum, alnım ve çenem gün içinde yağlanır ve parlar. Onun dışında yüzümün geri kalanı normaldir.

Günlük cilt bakım rutininden biraz bahsedebilir misin?

Cilt bakım rutinimde, karma ciltliler için bakım adımları uyguluyorum. Cildimi mutlaka sabah-akşam temizliyorum ve nemlendiriyorum. Temiz ve nemlenmiş bir cildin her zaman sağlıklı olacağını biliyorum, bu yüzden bu adımları hiç atlamıyorum. Bunlara ek olarak cildimin durumuna göre bazı günler cilt serumu da uyguluyorum.

Cilt bakım rutininden eksik etmediğin, favori cilt bakım ürünün hangisi?

l'oreal paris nem terapisi aloe vera suyu

Bu sorunun cevabı benim için çok net: L’Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu benim için en iyi nemlendiricilerden biri. Likit dokusu, hızlı emilmesi ve cilde verdiği nemi çok seviyorum. Aloe vera ve hyaluronik asit içeren formülü ile cildi 72 saate kadar nemlendiriyor ve uygular uygulamaz etkisini hissettiriyor. Sevdiğim diğer bir yönü ise karma cildime de iyi gelmesi. Kesinlikle daha fazla yağlanmaya sebeb olmuyor, cildimi dengeleyerek iyi bir şekilde nemlendiriyor.

Bizimle paylaşmak istediğin bir cilt bakım sırların/tavsiyelerin var mı?

Cilt tipine uygun bakım yapmak çok önemli. Mesela Nem terapisi’nin 3 ayrı cilt tipine uygun versiyonu var ben karma cildim için “Normalden karmaya ciltler” olanı kullanıyorum. Siz de mutlaka kendi cilt tipinizi bilerek ona uygun bakım yapmaya dikkat edin.

Sence, herkesin cilt bakım rutininde bulunması gerekenler ürünler hangileri?

l'oreal paris cildinin süper 3lüsü

Cildi arındırmak için peeling ve kil maskesi, bir de nemlendirici bence herkesin cilt bakım rutininde olmalı. Peeling için L’Oréal Paris Şeker Peelingi Işıltı Canlandırıcı’yı, kil maskesi için Saf Kil Detoks maskesini, nemlendirmek için de göz bebeğim Nem Terapisi Aloe Vera Suyu’nu önerebilirim. Bu süper 3’lüyü ben düzenli olarak kullandığımda, cildimin arınmış, pürüzsüz ve aydınlık olduğunu hissediyorum. Her ürün ayrı ayrı güzel ama birlikte kullanıldığında da birbirlerini çok güzel tamamlıyorlar. Benim cildimin süper 3’lüsü diyebilirim :)

Cildin üzerinde oldukça güzel etkileri olduğunu düşündüğün bir içerik var mı?

Aloe vera ve hyaluronik asitin cildimdeki nemlendirme etkisini çok seviyorum. Zaten ikisi de son zamanlarda oldukça trend ve herkesin sevdiği içerikler. Cilt rutinimde bahsettiğim ürünlerde de oldukları için bu ürünlere mutlaka göz atmanızı öneririm.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?