CC Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

CC Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Sihirli etkiye sahip makyaj malzemelerinden biriyle karşındayız: CC krem nedir? Ne işe yarar? Sık sorulan bu soruları yanıtlamaya geldik!

CC kremler (Color Correction), BB kremler (Beauty Balm) hatta DD (Daily Defense) EE (Extra Exfoliation) ve PP (Pink Perfect) kremler… Makyaj malzemelerinin çeşitlendiği ve teknolojiyle birlikte geliştiği günümüzde, sihirli etkiye sahip bu ten ürünleri aslında kolay uygulama şekilleriyle güzel görünmeyi vaad ediyorlar. Peki bu yazımızın konuğu olan CC krem ne işe yarar? Sıklıkla BB kremlerle karıştırılan bu ten ürünü hakkında tüm kafa karıştırıcı soruları yanıtlamaya geldik! Yazıda en iyi CC krem ve CC krem önerilerini de bulabilirsin. BB Krem ve CC Krem arasındaki farkları merak ediyorsan bu yazımzı okuyabilirsin.

CC Krem Nedir?

cc krem nedir

CC krem, son derece ince yapılı, ciltteki renk eşitsizliklerini kapatmaya ve cildi dengelemeye yarayan likit ten ürünleridir. CC harfleri kimi zaman “Color Correcting” yani renk düzenleme, kimi zaman da “Complexion Correcting” yani cilt dengeleme anlamında kullanılıyor. CC krem kullananlar bu üründen çok memnun! Peki CC krem bunu nasıl yapıyor?

CC Krem Ne İşe Yarar?

cc krem ne işe yarar

  • Zengin içerikli CC kremler, içerisindeki ışığı yansıtan pigmentlerle ciltteki renk eşitsizliklerini gideriyorlar.
  • Kızarıklıklar, sarılıklar, leke görünümü ve yorgun görünümü bu şekilde gideren ve aydınlık bir etki veren CC kremler, fondöten kullanmadan cildi eşitleyerek harika görünmesini sağlıyor.
  • Aynı zamanda, hedefe yönelik CC kremler ile yağlı ciltlerin fazla parlamasını kontrol altına alıyor, nemlendirici özelliği ile kuru bölgelerin gün boyu nemli kalmasını sağlıyor.
  • CC kremler SPF içeriği ile güneşin zararlı etkilerine karşı koyup leke oluşumunu da engelliyor. Resmen sihirli bir etkisi olduğu kesin!

En İyi CC krem önerisi

l'oreal paris cc c'est magic cc krem

Cildindeki kızarıklıkları dengelemek, cildinin daha eşit tonda ve canlı görünmesini sağlamak için L'Oréal Paris C'Est Magic CC Krem'i kullanabilirsin. Formülündeki incir özleri ile cildin 24 saate kadar nemli kalmasını sağlarken, renk farklılıklarını gideriyor, kızarıklıkları gizliyor ve cildin çok daha enerjik, sağlıklı ve doğal görünmesini sağlıyor. En iyi CC kremlerden biri olan C'Est Magic CC kremi denemeni şiddetle öneriyoruz!

CC Kremin Yapısı


CC kremlerin, BB krem ve fondötenlere oranla çok daha ince bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu kadar ince yapılı olduğu için de yüzde neredeyse hiç hissedilmiyor. Fondöten kullanmak istemediğin ama cilt tonunun da eşit görünmesini istediğin günlerde, yokmuş gibi makyaj için CC kremler ideal!

CC kremlerin genelde renk olarak çok fazla çeşidi bulunmuyor. Özellikleri gereği içerisindeki renk pigmentleri cildin kendi tonuna uyum sağlayarak çalıştığı için, bir CC krem denerken renksiz veya yeşil renkli bir ürünle karşılaşırsan sakın şaşırma. Uyguladıktan bir süre sonra bu pigmentler senin kendi cilt rengine uyum sağlayacak ve eşitleyecek.

CC Krem Nasıl Uygulanır?

1.Adım: Doğru CC kremi seç

1.Adım: Doğru CC kremi seç

CC krem seçenekleri arasından cilt tipine en uygun olanı bulmak için elinin üzerinde küçük bir test yapabilirsin. Eğer yağlı bir cildin varsa ıslak bitişli CC krem yerine mat bitişli olan ten ürünlerini kullanmalısın. Kuru ciltliler ise tam tersi ıslak bitişli olan CC kremler ile daha canlı bir makyaj elde edebileceklerdir.

Kendine en uygun CC kremi nasıl bulabilirsin?: Bu kremlerin temel amacı ten rengini düzenlemek ve eşit bir görünüm sağlamaktır. Buna göre, kızarıklık giderici, donuk teni canlandırıcı ve yorgunluğun sebep olduğu renk düzensizliklerini giderici çeşitleri bulunuyor. Tenini iyi tanıyıp ihtiyacın olan kremi buna göre seçersen en iyi sonucu elde edebilirsin. Yağlı ciltliler için CC krem önerileri arayanlar mat bitişli CC kremlere bakmalı.

2. Adım: CC kremi parmağınla uygula

2. Adım: CC kremi parmağınla uygula

CC kremi öncelikle parmağınla cildine uygulamalısın. Böylece parmağının ısısı ile CC krem daha yumuşak bir hale gelecek ve cildinde daha homojen bir şekilde dağılacaktır.

CC kremi makyaj bazı olarak da kullanabilirsin. Bununla birlikte, nemlendirici özelliği olmasına dikkat etmelisin ki makyajının kalıcılığına da etki etsin. Bir taşla iki kuş!

3. Adım: CC kremini dağıt

3. Adım: CC kremini dağıt

CC kremini yüzüne uyguladıktan sona makyaj süngeri veya makyaj fırçası ile dağıtmalısın. Yüzünde ıslak bir bitiş istiyorsan makyaj süngerini önce ıslatmalı daha sonra CC kremi dağıtmaya başlamalısın.

CC Kremi Hangi Cilt Tipine Sahip Olanlar Kullanabilir?

 CC Kremi Hangi Cilt Tipine Sahip Olanlar Kullanabilir?

CC krem her cilt tipi için uygundur. CC kremler, yağlı ciltlerde parlamayı önlüyor ve ciltteki istenmeyen yağlanmayı gizleyebiliyor. Özellikle T bölgesinde aşırı yağlanma sorunu yaşayanlar CC kremle daha mat ve kusursuz cilt görünümü yaratabilirler.

CC krem kuru ve normal ciltler için de harika bir ten makyaj ürünüdür. Fondöten kullanmadan cildi daha aydınlık, nemli ve parlak göstermeye yarayan CC kremler, gün içinde ciltte kuruma yapmıyor. Kuru ciltlerde görülen mat ve cansız görünümü yok ediyor ve yerine eşitlenmiş ve aydınlanmış bir görünüm bırakıyor.

Yağlı Ciltler İçin CC Krem

Yağlı ciltler için CC krem önerisi isteyenlere L'Oreal Paris C'ést Magic Krem'i öneririz. İncir özü içeren antioksidan formülü sayesinde Loreal CC krem cildi 24 saat boyunca nemlendiriyor. Ciltteki aşırı yağlanmaları önlüyor ve T bölgesindeki parlamayı dengeliyor.

Loreal CC Krem'in en sevdiğimiz özelliği ise SPF20 güneş korumasına sahip olması. Böylece cildimiz güneşin zararlı ışınlardan korunuyor ve güneş kaynaklı aşırı yağlanmanın önüne geçiliyor.

CC Krem Göz Altına Sürülür mü?

CC Krem Göz Altına Sürülür mü?

CC kremler, fondöten ve pudradan farklı olarak göz altına sürülebilir. Göz çevrene dikkatli bir şekilde CC kremi uygulayabilirsin. Göz çevresindeki renk eşitsizliğini dengeler ve göz çevrene aydınlık bir bitiş sağlar. CC krem ince ve hafif yapılı bir ürün olduğu için göz altında ağırlık yapmaz. Fakat göz çevren hassassa CC kremi göz altına sürmeni önermiyoruz. CC krem göz çevresinde, göz altı kapatıcısı gibi bir kapatıcılık sağlamaz. Sadece renk eşitsizliğini dengeler ve fresh bir görünüm kazandırır.


Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?