Cilt Lekelerine Ne İyi Gelir?

Cilt Lekelerine Ne İyi Gelir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Cilt lekeleri nasıl geçer? Cilt lekesine ne iyi gelir? Ve hangi ürünleri kullanmalı? Çok daha fazlası için yazımızı okumaya devam et!

Cilt lekeleri, cildin pürüzsüz görünmesinin önündeki en büyük engellerden biri. Cilt lekesi probleminin önüne geçebilmek içinse başta buna neyin neden olduğunu bilmek gerekiyor. Ciltte lekeli görünümün ana sebeplerini öğrendikten sonra bizim sana önereceğimiz en sevdiğimiz lekeli ciltler için bakım ürünlerini kullanmayı deneyebilirsin. Sonrasında bize teşekkür edeceksin.

Cilt Lekeleri Neden Olur?

Cilt Lekeleri Neden Olur?

Cilt lekelerinin birden fazla sebebi vardır. En sık karşılaşılan nedenlerin başında ise kuşkusuz güneş geliyor. Cildi güneşe uzun süre korunmasız şekilde maruz bırakmak, ciltte lekelenmelere sebep olurken; aynı zamanda yaşlılık lekelerinin oluşmasını da tetikliyor. Bunun dışında cilt lekelerinin temel sebeplerine bakacak olursak;

  • Akne ve sivilcelerin sıkılması,

  • Yaz aylarında gerçekleştirilen ağda ve epilasyon işlemleri,

  • Hamilelik,

  • Hormon tedavisinde kullanılan ilaçlar,

  • Genetik yatkınlkı,

  • Tansiyon ve kalp ilaçlarının kullanımı,

  • Yaşlılık

gibi etmenlerin göze çarptığını görebiliyoruz. Ciltte rahatsız edici bir boyuta ulaşan lekeli görünümü azaltmak için öncelikle bir dermatoloğa danışmanı öneriyoruz. Cildinde bir türlü geçmek bilmeyen lekeli görünüm için en uygun tedavi yöntemini dermatoloğunun belirleyebileceğini unutmamalısın. Bizim kullanıp, etkisini gördüğümüz bazı leke giderici ürünlere ise aşağıdaki başlıklarda yer verdik.

Cilt Lekeleri Nasıl Geçer?

Cilt lekelerin çok ciddi boyutta değilse, leke giderici krem ya da serum gibi ürünlerden faydalanarak, lekeli görünümden kurtulman mümkün. Bizim deneyip etkisini gördüğümüz ürünleri ise aşağıda bulabilirsin. Bakalım onları sen de bizim kadar sevecek misin? 😊

1. SkinCeuticals Advanced Brightening UV Defence SPF 50 Leke Karşıtı Güneş Kremi

SkinCeuticals Advanced Brightening UV Defence SPF 50 Leke Karşıtı Güneş Kremi

Cilt lekesine sebep olan ana etmenlerden birinin güneş olduğundan yukarıda da bahsetmiştik. Cildimizi güneşe maruz bırakmadan evvel, güneş koruyuculardan faydalanmak önem taşıyor. Hele bir de söz konusu ürünler, leke karşıtı ise kesinlikle kullanmaktan geri durmamalısın. Bizim leke oluşumuna meyilli hassas cildimiz için kullanmayı tercih ettiğimiz leke giderici krem önerisi ise SkinCeuticals Advanced Brightening güneş kremi oluyor.

SPF 50 koruma faktörüne sahip bu güneş kremi, tüm ciltlerin kullanımına uygun oluşu ile kalbimizi fethediyor. Cilt tonu eşitsizliği görünümünü azaltmaya ve cilde daha aydınlık bir görünüm kazandırmaya yardımcı olan bu kremin, gerçekten de vaadini yerine getirdiğini söyleyebiliriz. Bunu da formülünde barındırdığı traneksamik asit, niasinamid ve mika bileşenlerine borçlu. 12 haftalık klinik çalışma sonucunda ciltteki koyu leke görünümünü azalttığı kanıtlanan ürün, bizim de lekelerimizde kesinlikle etkili oldu. Düzenli kullanımda cildimize mükemmel bir ışıltı kazandıran bu kremi, sen de lekeli cildin için rahatlıkla kullanabilirsin. 😊

2. SkinCeuticals Phloretin CF Antioksidan Serum

2. SkinCeuticals Phloretin CF Antioksidan Serum

Cilt lekesine ne iyi gelir?” sorusuna vereceğimiz cevap, kesinlikle C vitamini. Bu vitaminin cilt tonu eşitsizliklerini ve lekeli görünümü yok etmeye yardımcı olduğu artık kanıtlanmış bir gerçek. Bizim de C vitamini içerikli en sevdiğimiz leke giderici serum önerimiz tabii ki SkinCeuticals Phloretin CF Antioksidan Serum oluyor.

Formülünde %10 Saf C vitamini barındıran bu serum, yaşlanma belirtileri, leke görünümü ve cilt tonu eşitsizliği problemlerine karşı muhteşem bir etkiye sahip. Yağlı ve normal ciltlerin kullanımına uygun bu serum, ayrıca UVA ve UVB ışınlarına karşı da gelişmiş çevresel bir koruma sağlıyor. Düzenli kullanımda cildimizi daha aydınlık bir görünüme kavuşturan bu serum, kırışıklık gibi yaşlanma belirtilerimize karşı da etkin bir bakım sunarak daha genç görünmemizi sağladı. Sen de gözle görülür sonuçlar için bir serum arayışındaysan, bu C vitamini içeren antioksidan serumu mutlaka denemelisin.

3. Skinceuticals Discoloration Defense Düzeltici Serum

3. Skinceuticals Discoloration Defense Düzeltici Serum

Bir türlü geçmek bilmeyen yüzdeki inatçı lekeler için güçlü formüllerden yardım almak gerekebiliyor. Bizim favorimiz ise yine SkinCeuticals’tan geliyor. Discoloration Defense düzeltici serum, tam da bahsi geçen inatçı lekeler için özel olarak üretiliyor. Bu leke bakımı serumunun faydası aynı zamanda klinik olarak kanıtlanmış bir etkiye de sahip.

Formülünde cilt tonu eşitsizliği ve leke görünümü konusunda mükemmel bir performansa sahip olduğu bilinen traneksamik asit yer alan serum, ayrıca içerisinde niasinamid ve HEPES bileşenlerini de barındırıyor. Bu sayede 2 haftalık kullanımda gözle görülür bir etki sağladığına şahit olduğumuz ürün, cilt tonu eşitsizliğimizi ortadan kaldırdı. İnatçı lekelere karşı etki göstererek görünümlerini azalttı ve cilt problemleri sonrası meydana gelen lekelerimizin görünümünü de yok etti. E daha ne olsun?

Düzenli kullanımda aydınlık ve eşitlenmiş bir cilt tonuna kavuşmamızı sağlayan bu serumu biz adeta bir mucize olarak nitelendiriyoruz. Lekeli cildin için sen de güçlü bir formül arayışındaysan bu serumun sana da faydalı geleceğini düşünüyoruz. Bizce bir denemeye değer. 😉

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?