Çocuklar İçin En İyi 3 Güneş Kremi Önerisi


Çocuklar için güneş kremi seçmek oldukça hassas ve önemli bir konu. Öncelikle şunu açıklamakta yarar var... 'Tatile giderken bir tane güneş kremi alırm, hem kendime hem de çocuklara onu kullanırım' gibi düşünmemelisin. Yetişkinlerin cilt yapısı, çocuklardan daha farklı ve çocuklara göre daha dayanıklı olduğu için güneş kremleri de birbirinden farklı olmalıdır. 

Çocuk güneş kremi alırken mutlaka 50 SPF ve üzeri olmasına dikkat etmelisin. Güneş kremi çocukların cildinde uzun saatler kalacağı için kremin içeriğini de iyi incelemelisin. Peki, hangi güneş kremini seçmelisin? Onlarca çeşit arasından en iyi çocuk güneş kremini senin için belirledik. Aşağıdaki 3 güneş kreminden çocuğun için en uygun olanı seçtikten sonra gözün arkada kalmayacak. 

La Roche Posay Anthelios Dermo Pediatrics 

La Roche Posay Anthelios Dermo Pediatrics

Çocuk güneş kremleri arasında en çok tercih edilen marka kuşkusuz La Roche Posay oluyor. La Roche Posay'ın en sık tercih edilen çocuk güneş kremi ise Anthelios Dermo Pediatrics. Hem yüze hem de vücuda uygulanabilen bu güneş kremi uzun süre ciltte kalarak çocukların güneş ışınlarından iyi bir şekilde korunmasını sağlıyor.

Anthelios Dermo Pediatrics 50 SPF ve üzeri çok yüksek güneş korumasına ve hipoalerjenik bir formüle sahip. Böylece güneş ışınları, çocukların hassas cildinde hasar bırakmaz ve yanık oluşumunu engeller. UVB ve UVA karşı yüksek korumaya sahip olan Anthelios Dermo Pediatrics güneş kremi sayesinde plajda çocuklar güven içinde oynayabilirler. Ayrıca suya dayanıklı, beyaz iz ve yağlı bir his bırakmıyor. Krem dokusu sayesinde çok pratik bir şekilde dağılıyor, vücut taradından hızlı emiliyor. 

Ayrıca Anthelios Dermo Pediatrics çocuk güneş kreminin sprey versiyonu da mevcut. La Roche Posay Anthelios Invisible Dermo Pediatrics Güneş Koruyucu Sprey, çok pratik bir şekilde uygulanabildiği gibi, suya, tere ve kuma karşı da dayanıklı. Çocukların deniz kenarında kumlarda çok sık oynadığını düşündüğümüzde, uygulanan güneş kreminin dayanıklılığı da son derece önemli. Bizim tavsiyemiz, güneş kremini her 2 saatte bir ve her yüzme sonrasında yenilemenden yana. 

UVB ve UVA koruması neden önemlidir?: UVB ışınlarının çoğu ozon tabakası tarafından engellense de ozon tabakasında oluşan hasar dolayısı ile artık UVB ışınları insanları etkiliyor. UVB ışınları, güneşin yaydığı en tehlikeli ışınlardır, tüm ışınların %5'ini oluşturur. Cilt kanseri ve erken yaşlanmanın sebebi çoğunlukla UVB ışınlarıdır. 

UVA ışınları ise bize ulaşan güneş ışınlarının %95'idir. En az tehlikeli güneş ışını olan UVA, kolajen ve elastin dokularını parçalayarak cildin dermiş tabakasına kadar ulaşabiliyor. Bu nedenle güneş kremi alırken mutlaka UVB ve UVA koruması olmasına dikkat etmelisin.

Vichy Capital Soleil Sprey Güneş Kremi

En iyi çocuk güneş kremi seçerken hem SPF yani güneş korumasına dikkat etmeli ve kullanımı pratik olan güneş kremlerine öncelik vermelisin. Çocuklar için güneş kremi kullanırken anne ve babaların en çok şikayetçi olduğu konu kremin kumlara yapışması ve çocuğu rahatsız etmesiydi. Neyseki Vichy bu problemi kalıcı olarak çözdü!

Vichy Capital Soleil güneş kremi hem sprey uygulama başlığı sayesinde cilde kolay sürülüyor hem de özel içeriği sayesinde kumun cilde yapışmasını önlüyor! Vichy güneş kremini kullanan çocuklar kumda oynarken hiç rahatsız olmuyor, güneş kreminin varlığını unutuyorlar. Plaj tatili yapmadan önce Vichy Capital Soleil Sprey Güneş Kremi alarak tatilin keyfini kumsalda bol bol çıkarabilirsin. 

Garnier Ambre Solaire Sensitive Advanced Kids

Garnier Ambre Solaire Sensitive Advanced Kids

Açık tenli çocuklar için güneş koruyucu arayan anne ve babalar buraya! Garnier Ambre Solaire Sensitive Advanced Kids, açık tenli çocuklar için en iyi güneş kremlerinden biri. Açık ten, güneş ışığının en çok etkilediği ve hasar bırakmaya meyilli olduğu cilt tipidir. Bu nedenle açık tenli ve çilleri olan çocukları güneşten korumak için Garnier Ambre Solaire Sensitive Advanced güneş kremini kullanmanı öneririz.

Suya dayanıklı olan Garnier Ambre Solaire Sensitive Advanced güneş kremini her iki saatte bir tazelemelisin. Spreyli başlığı sayesinde çocuğun cildine pratik bir şekilde güneş kremini uygula ve iyice yay. Bu güneş kreminin içeriğindeki +50 SPF sayesinde güneşin zararlı ışınları açık tenli çocuklardan uzak duracak. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?