Dişil Enerji Nedir? Dişil Enerji Nasıl Yükseltilir?

Dişil Enerji Nedir? Dişil Enerji Nasıl Yükseltilir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Son dönemlerde sık sık dişil enerji terimini duyuyoruz. Peki, dişil enerji nedir? Gün içindeki modunu, duygu değişimlerini, nasıl hissettiğini ve enerjini etkileyen dişil ve eril enerjiye şimdi yakından bakalım. Aslında hepimizde dişil enerji ve eril enerji aynı anda bulunuyor. Bu enerjilerin dengede olması için neler yapabileceğini seninle paylaşıyoruz. Dişil enerji ne demek? Dişil enerjiyi aktive etmek mümkün mü? Dişil enerji arttırma ve dişil enerjinin nasıl dengeleneceğini öğrenmek için makalemizin devamına bekleniyorsun.

Dişil Enerji Nedir?

Dişil Enerji Nedir?

Dişil enerji beynin sağ tarafını etkileyen bir enerji türüdür. Dişil enerji kadınlarda ve erkeklerde eril enerji ile birlikte bulunuyor. Dişil enerjinin yüksek olduğu kişiler, sağ beynin daha yoğun çalıştığı yaratıcı, sanatçı, duygusal ve merhametli olan kişilerdir. Kişinin dişil enerjisi ne kadar yüksek olursa o kadar sevgi dolu, hayalperest, hoşgörülü, sabırlı ve nazik olur.

Dişil enerjisi yüksek kadın özelliklerinin başında estetik duygusunun yoğun olduğu ve sanatçı kişiliğinin ön plana çıktığı karakterler yer alıyor. Duyguların ve sezgilerin yansıması olan dişil enerjisi yüksek olan kişilerde eril enerji daha zayıf olabilir. Aynı zamanda cinsel dürtüleri baskılamak ve kendini yeterince ifade edememek de dişil enerjinin zayıflamasına yol açabiliyor. Dişil ve eril enerjiyi dengelemek için aşağıdaki önerilerimize dikkat etmelisin.

Dişil Enerji Özellikleri Nelerdir?

  • Dişilik enerjisi yüksek olan kişiler daha duygusal, anlayışlı ve hoşgörülü olurlar.
  • Daha özgür hissederler.
  • Altıncı hisleri güçlüdür.
  • Dişil enerjisi yüksek olan kişiler kabullenicidir. Hayatta karşısına çıkan minik şeylerle mutlu olabilirler.
  • Dişil enerjisini aktive etmiş olan kişiler, kendilerine benzeyen kişilerle kolay arkadaş olurlar. Canayakın ve girişken olurlar.
  • Daha üretken ve çalışkan olurlar. Beceriklilerdir, yaratıcı sanat eserleri ortaya çıkarabilirler.
  • Dişil enerji burçları fedeakar, uyumlu, risk almayan ve çevresindekilere kolay inanan kişilerdir.

Dişil Enerji Burçları Nelerdir?

Dişil Enerji Burçları Nelerdir?

Dişil enerji özellikleri kişinin iç dünyasına ve burçlarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Hangi burçlar dişil enerjiye sahiptir? Astrolojide burçlar eril burçlar ve dişil burçlar olarak ikiye ayrılırlar. Koç, ikizler, aslan, terazi, yay ve kova burçları eril burçlardır. Su ve toprak grubu burçları yani boğa, yengeç, başak, akrep, oğlak ve balık burçları da dişil burçlardır. Dişil burçların dişil enerjisi daha yüksektir. Dişil burçlar genellikle arkadaşlarına karşı koruyucu bir tavır sergilerler, kendileri dışında gelişen olaylara karşı çok hassas olurlar.

Eril burçların ise eril enerjileri daha yüksek olur. Daha maskülen bir duygu hali olan bu kişiler genellikle içlerinden geldiği gibi davranır ve kendilerini hayatlarının merkezine koyarlar. Dışarıda gelişen olaylar onları çok etkilemezler. Onlar için kendi hayatları daha önemlidir.

Dişil Enerji Nasıl Arttırılır?

Dişil enerji yükseltme tamamen senin elinde! Peki, dişil enerji yükseltmek için ne yapmalı?Dişil enerjini yükseltmek modern şehir koşullarında biraz zor olsa da iç dünyana dönmeyi başararak dişil enerji aktive edebilirsin.

Sessiz doğa yürüyüşleri, rahat bir ortamda yemek yapmak, resim yapmak, yazı yazmak gibi yaratacılığını konuşturacağın ve iç dünyana dönebileceğin aktiviteler dişil enerjini yükseltmene yardımcı olabilir.

Dişil enerji nasıl yükseltilir? Dişil enerjini yükseltmek için terapi veya meditasyon yöntemlerini denemelisin. Dişil enerji meditasyonu için rahat bir ortamda elini karnına doyarak derin nefes alıp vermelisin. Bu süreçte içinden geçen olumlu veya olumsuz hislerine alan aç. Kendini sevmek, kusurlu bulduğun özelliklerinle barışmak için dişil enerji meditasyonu harika bir araç olacak. Kendinle konuşarak kendini sevdiğini, olumsuz yönlerinle barıştığını ve kendine daha iyi bakacağına söz ver. Evde meditasyonu düzenli olarak yaparak dişil enerjini yükseltebilirsin.

Dişil enerji için tuzlu su nasıl yapılır? Dişil enerji yükseltme için önerilen yöntemlerden biri de tuzlu sudur. Dişil enerji için tuz terapisi denilen bu yöntem için banyodan sonra 1 litre suyun için iki kaşık tuz ekle ve karıştır. Tuzlu suyu sağ omzundan aşağı dökerek dişil enerjinin yükselmesini sağlayabilirsin. Tuzlu suyu bir gün boyunca durulamamak gerekiyor.

Eril Enerji Nedir?

Eril enerji, beynin sol tarafının baskın olduğu ve hayattaki işlevselliği temsil eden enerji türüdür. Mantığın, düşünce gücünün, konuşma ve savaş becerilenin yüksek olduğu eril enerjisi yüksek olan kişiler genellikle daha mücadeleci oluyorlar.

Eril enerjisi yüksek olan kişiler için mantık ve akıl her zaman daha baskındır. Duygular geri planda olur. Yargılayıcı, suçlayıcı ve cezalandırıcı olurlar. Affetmek onlar için zordur. Eril enerjisi aktive olan kişiler genellikle kar zarar hesabı yaparlar. Onlar için karlı olan seçenek her zaman baskın olur. Kendilerini dünyanın merkezine koyarlar ve çevrelerinde gelişen olaylar eril enerjisi yüksek olan kişilerin duygularını çok etkilemez.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?