Düğün İçin En İyi Makyaj Artisti Önerileri

Düğün İçin En İyi Makyaj Artisti Önerileri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Hayatının o en özel gününe hazırlanırken, düğün makyajın için doğru makyaj artistini nasıl seçeceğin konusundaki ipuçlarımıza mutlaka kulak vermelisin!

Hayatının o unutulmaz, o en önemli günü adım adım yaklaşıyor ve sen hangi makyaj artisti ile çalışacağını bir türlü seçememiş olabilirsin. Düğününde unutulmayacak kadar güzel görünmeyi istemek en büyük hakkın. Tamamen kafandaki makyajı sana yapacak, seni harika hissettirecek ve yıllar sonra bile düğün fotoğrafların baktığında o gününü unutulmaz yapacak kişilerden biri olan makyaj artistini seçmek işin en zorlayıcı kısımlarından biri. Yıllar sonra bile düğün fotoğraflarına baktığında, "Keşke böyle bir düğün makyajı yapmasaydım" dememek ve abartılı, hayalindekinden farklı görünmemek için seçimin çok önemli. İşte şimdi düğün makyajında doğru makyaj artistini seçebilmen için ipuçlarını bir araya getirdik, bu yazımızı okumadan işe koyulma!

Deneyimli arkadaşlar

Düğün İçin En İyi Makyaj Artisti Önerileri_1

Düğün makyajı için makyaj artisti ararken, yapabileceğin ilk ve en akıllıca şey, senden önce evlenmiş arkadaşlarına danışmak olmalı. Düğünlerinde gelin makyajlarını beğendiğin arkadaşlarının deneyimleri bu konuda seni oldukça aydınlatacaktır. Onların çalıştıkları makyaj artistleri hakkındaki fikirleri, hatta kötü deneyimleri bile seçiminde sana yol gösterecek. Nelere dikkat etmen gerektiğini, düğün makyajında hangi noktaların önemli olduğunu arkadaşlarına danış ve önerilerini dikkate al. Çok memnun kaldıkları makyaj artistlerini de listeye almayı unutma.

Instagram’da keşfe çık

Düğün İçin En İyi Makyaj Artisti Önerileri_2

Makyaj konusunda Instagram’ın hepimize sonsuz ilham sağladığı bir gerçek. Düğün makyajın için makyaj artisti arayışındayken, belirli hashtagler altında, makyaj artistlerinin paylaşımlarını bulabilirsin. Takip ettiğin influencerların paylaşımlarına göz atarak araştırmalarına başlayabilirsin. Instagram aynı zamanda sağladığı güçlü görsellik sayesinde, makyaj artistlerinin bir portfolyosu olarak görev görüyor. Araştırmaların sonunda makyaj stillerini beğendiğin makyaj artistleriyle iletişime geçerek, düğün makyajı hakkında bilgi almalı ve bunları mutlaka bir kenara not etmelisin. Sonrasında karşılaştırma yaparken çok işine yarayacak bu bilgiler çok kıymetli!

Bir de şunu da eklemeliyiz ki, Instagram'da beğendiğin fotoğrafları makyaj artistine gösterip aynısını istemek çoğunlukla hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir. Başkasının yüzünde güzel görünen bir makyaj senin yüz hatlarına uygun olmayabilir. Yine bu noktada, abartılı kontür tekniklerinden, çok ışıldamak için fazla sim kullanımından kaçınmak da önemli. Bu yüzden Instagram'da araştırma yaparken tarza daha önem vermeli, birinde gördüğün makyajın aynısını talep etmemelisin.

Sevdiğin makyaj markalarının makyaj artistlerini araştır

Düğün İçin En İyi Makyaj Artisti Önerileri_3

Ürünlerini severek kullandığın ve kendi tarzına yakın bulduğun makyaj markalarının makyaj artistleri seni bu büyük güne kusursuz bir şekilde hazırlayabilirler. Hem profesyonellikleri hem de büyük markalar tarafından kabul görmüş yetenekleri ve tarzları sayesinde ünlü makyaj artistleri her zaman bir adım öndeler. En sevdiğimiz ve işlerini bayılarak takip ettiğimiz, Maybelline New York makyaj artisti Alp Kavasoğlu ve L’Oréal Paris makyaj artisti Ali Rıza Özdemir aklımıza ilk gelenlerden.

Tanıştıktan sonra iletişimin önemi

Düğün İçin En İyi Makyaj Artisti Önerileri_4

Diyelim ki düğün makyajın için bir makyaj artisti ile anlaştın ve tanışacak, kafandaki makyajı ona anlatacaksın. İlk olarak işi profesyoneline bırakmanın ne kadar önemli olduğunu unutma. Aslında beyaz bir elbise için en iyisi bizi duru gösteren makyajlardır. Bunu da ya yüzümüzü tanıyan bir makeup artist yapabilir. Makyaj artisti seni güzel gösterecek ve senin yüz şekline göre sana yakışacak makyaj önerilerini sana iletecektir. Bu önerileri bir zorunluluk olarak görmeden kendi fikirlerini iletmeyi unutma. Sonuçta istemediğin bir uygulamanın seni mutsuz edebileceğini düşünürsek, iletişimin ne kadar önemli olduğunu hatırlatmalıyız. Gelinliğinin modelini, senin genel makyajındaki tarzını, neleri sevip neleri sevmediğini açıkça paylaştığında, makyaj artistinle orta yolu kolayca bulabileceğini unutma.

Prova makyajı atlanmaz bir adım!

Düğün İçin En İyi Makyaj Artisti Önerileri_5

Genelde gelin makyajlarında makyaj artistleri, anlaşıldıktan sonra genellikle bir prova makyajı yaparlar. Bu, düğün gününde nasıl bir makyaj yapılacağının testi gibidir, gelinler isteklerini iletirler, makyaj artistleri yüz şekillerine ve duvak-gelinlik ve saç tercihlerine göre önerilerini söylerler ve makyaja genel olarak karar verilir. Uygulama sonucunda, tüm fikirler denenir ve gelin sonuçtan memnun kalırsa, düğün makyajı konusunda o şekilde anlaşılır.

Sana en büyük önerimiz, prova makyajında çok dikkatli olman. Ne istediğinden tam olarak emin olup, beğenmediğin noktaları makyaj artistine doğru bir şekilde iletmen. Prova makyajında sonuçtan memnun kalman, düğün makyajından da memnun kalman anlamına geliyor o yüzden bu adım son derece önemli. Düğününde kötü bir sürprizle karşılaşmamak, sık yapılan düğün makyajı hatalarından uzak kalmak, en az hayalindeki kadar güzel olmak ve güzel hissetmek için prova makyajını atlamamanı şiddetle öneriyoruz!

Prova makyajı herkes için bir rituel olmayabilir. Bu nedenle eğer anlaştığın makyaj artisti prova makyajı yapmıyorsa, Sephora gibi mağazaların standlarındaki uzmanlara danışabilir, ücretsiz etkinliklere katılabilirsin.

Vazgeçilmez ürünlerini yanına al!

Düğün İçin En İyi Makyaj Artisti Önerileri_6

Her makyaj artistinin düğün sonuna kadar kalmadığını bunun ekstra bir durum olduğunu hatırlatalım! O yüzden, prova makyajı sırasında karar verdiğiniz bazı makyaj mazlemelerini, düğün sırasında yenileme ihtiyacı duyabileceğini düşünerek yanına almanı ve denemeni öneriyoruz.

Örneğin transparan bir pudra ile makyajında olabilecek parlamaların önüne geçmek için Maybelline New York Fit Me! Matte + Poreless pudrayı edinebilirsin. 

Rujunu da yenilemek isteyebileceğini düşünürsek, uzun saatler boyu kalıcı olan bir ruj çok işine yarayacak. Bunun için de sana önerimiz YSL Beauty'nin Tatouage Couture rujları harika bir seçim olacak!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?