En güzel gülüşe sahip olman için 6 ipucu

En güzel gülüşe sahip olman için 6 ipucu

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Gülmek, bu hayatın bize hediyesi! Anında daha keyifli olmamızı sağlayan bu eylem, iyi hissettirmesinin yanı sıra daha güzel de gösteriyor. İyi bir ilk izlenimde payı çok büyük olan gülümsemeni, nasıl daha güzel gösterebileceğini hiç düşündün mü?

Şimdi sana gülüşünü nasıl daha havalı gösterebileceğini anlatıyoruz. Doğru adımlarla daha sağlıklı ve güzel görünen dudaklara sahip olabilirsin. Dudak makyajını başarılı bir şekilde yaptığında gülüşün kat ve kat daha güzel görünecek.

Dudaklarını Nemlendir

nemlendir

Yaz sıcakları ve yakıcı güneş... Çatlamış dudaklara giden en kısa yol! Tabii ki bu pek de çekici değil. Üstelik ruj ya da parlatıcı sürdüğünde kuru dudaklar iyice öne çıkıyor. Bunun çözümü ise basit: Günün her saati dudak koruyucu kullan. Konunun uzmanları, yatmadan önce nem açısından daha zengin bir koruyucu seçmeni öneriyor. Ruj sürmeden önce de koruyucu uygulamak pürüzsüz dudakların kilit noktası.

En iyi dudak nemlendiricisi önerisi: Bize göre dudakları en iyi nemlendiren ve en uzun süre dudakta kalan ürün NYX Professional Makeup #THISISEVERYTHING dudak balmı. Dudaklarda ayna parlaklığı yaratan bu ürün ruj öncesinde dudak nemlendirmek için veya tek başına dudak parlatıcısı gibi kullanabiliyoruz.

2. Dudak makyajında doğru renkleri seç

2. Dudak makyajında doğru renkleri seç

Güzel bir gülüşün olmazsa olmazı, beyaz dişler. Elbette bu her zaman kolay olmuyor. Cilt tonuna uygun olmayan rujları sürdüğünde diş rengin olduğundan daha koyu görünebilir. Özellikle kırmızı gibi iddialı renkleri kullandığında mutlaka senin cilt tonuna uygun olup olmadığına dikkat etmelisin. Peki, sana en çok yakışan kırmızı ruj tonu hangisi?

Maybelline bizi duymuş olacak Made For All Ruj serisi ile karşımıza çıktı. Tam 50 farklı cilt tonunda test edilen ve seçilen 6 kırmızı ruj tonu sayesinde cilt rengine en uygun olan kırmızı ruju bulabilirsin. Her cilt tonuyla uyumlu olan bu kırmızı rujlar arasından bizim favorimiz 382 Red For Me kırmızı mat ruj oldu.

3. Nasıl güldüğünün provasını yap

gülümesemeni test et

En güzel gülümsemeni bulmak için ayna karşısında deneme yap. Dudakların hafif aralıkken mi daha güzel gülüyorsun, yoksa kapalıyken mi? Genellikle dilini ön dişlerinin arkasına hafifçe bastırarak gülümsemek en iyi sonucu verir. Çünkü hem yüz kaslarını gerer, hem de dudakların dolgun görünür.

Editörün önerisi: Dişlerini beğenmeyen kızlar gülerken ister istemez ağzını kapatıyorlar. Dişlerin nasıl olursa olsun gülerken harika görüneceğine emin ol. Elinle dişlerini gizlemek seni güvensiz bir görünüme itebilir.

4. Aydınlat

aydınlat

Gülümsemeni ön plana çıkarmak için en iyi yollardan biri de aydınlatıcı kullanmak. Rujunu sürdükten sonra dudaklarının tam ortasına Maybelline New York Chrome Extreme aydınlatıcını uygula. Rujunun üzerine uygulayacağın için bu adımı ruj veya far fırçasıyla yapmalısın. Aydınlatıcı pudranı dudaklarının ortasına ve dudaklarının üst kısmındaki üçgenin çevresine uygula. Aydınlatıcının yansıması sayesinde dudakların daha beyaz ve ışıltılı görünecek, hem de gülüşüne bir ışıltı katmış olacaksın.

5. Rujunun dişlerine bulaşmasına engel ol

5. Diş macununa dikkat et

Güzel bir gülüşün önündeki en büyük engellerden biri de dişe bulaşan rujar. Bunun önüne geçmek için bulaşma yapmayan, sabitlendikten sonra hiçbir yere kıpırdamayan likit mat rujları tercih edebilirsin.

Bize göre en kalıcı likit mat rujların başında Maybelline New York Matte Ink Rujlar geliyor. Matte Ink serisinde favori kırmızı rujunu seçerek gecenin en çekici ve en güzel gülüşlü kızı sen olabilirsin. Üstelik hangi rengi sürersen sür, bu rujlar asla bulaşmıyorlar. Rujunu uyguladıktan sonra, fazlalığı almak için işaret parmağını dudaklarının arasından geçirmeyi unutma.

6. Lifli yiyecekler ye

lifli gıdalar tüket

Elma, havuç ve brokoli gibi sert ve lifli yiyecekler, dişlerinin üst tabakasını temizleyerek daha beyaz görünmelerini sağlar. Hem daha sağlıklı bir cilt, hem de daha beyaz dişler için bol bol ye! Böylece kusursuz gülüşüne, canlı ve sağlıklı cildin de eşlik etmiş olacak.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?