En yeni konturlama tekniği: Strobing

En yeni konturlama tekniği: Strobing

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Strobing nedir? Nasıl yapılır? Aydınlık makyajın sırlarını anlatıyoruz!

Sosyal medyada, özellikle de Instagram'da sürekli karşımıza çıkan, klasik köntür teknikleri artık geçmişte kaldı! Şimdi yepyeni bir kontür tekniğimiz var: Strobing. Klasik kontür tekniği gece makyajlarında da hala çok fazla kullandığımız bir yöntem ama strobing bu görünümden daha uzakta ve çok daha doğal, aydınlık bir görünüm amaçlıyor. Sen de fresh görünümle yenilenmek istiyorsan strobing makyaj detaylarını öğrenmeye başlayabilirsin.

Strobing Makyaj Nedir?

strobing nedir

'Strobing Ne Demek?'' hazırsan başlayalım! Strobing makyaj diğer bir deyişle ıslak görünümlü makyaj aslında aydınlatıcıyı yüzün çıkık noktalarına uygulamaktan ibaret. Klasik kontür tekniği olan, kapatıcı ve bronzerla yapılan işlemi, fotoğraflarda kalıp gibi duran bir makyaj etkisi veriyor ama strobing tekniği, çok daha natürel, nemli ve canlı bir görünüme kavuşmamızı sağlıyor. Yani artık fotoğraflarda doğal güzelliğinle göz kamaştıracaksın!

'Strobing nedir?' sorusunun cevabını öğrendin. Şimdi strobing yapmayı keşfedelim!

Strobing Makyaj Ürünleri

Strobing Makyaj Ürünleri

1. Nemlendirici: Cildinin strobing ıslak görünümü için ilk önce sağlıklı olması gerekir bu nedenle yüzünü temizledikten sonra, cilt tipine uygun, Lancome Advanced Genifique gibi bir nemlendirici serum ile teninin nem oranını arttırmalısın.

2. Işıltılı makyaj bazı: Cildini iyice nemlendirdikten sonra, NYX Professional Makeup Bright Maker gibi ışıltılı bir makyaj bazı cildinde hem ışıltılı bir görünüm oluşturur, hem de gözenek görünümünü engelleyerek tenini makyajına kusursuz etki sağlar.

3. Fondöten: Tamamen doğal ve sağlıklı görünen bir cilt için L'Oréal Paris True Match Serum Fondöten'i kullanabilirsin.

4. Aydınlatıcı: Maybelline Master Strobing Stick'i dudaklarının üst kısmına, elmacık kemiklerinin üzerine ve kaş kemiğine sürerek cildinin daha fazla parlamasına yardımcı olabilirsin.

5. Allık: Aydınlık bitişli renkli allıklar cildini kusursuz gösterirler. Bu görünüm için Maybelline Fit Me allıkları kullanabilirsin.

Strobing makyajı yaparken dikkat etmen gerekenler

Strobing makyajı yaparken dikkat etmen gerekenler

-Işıltılardan kaçın. Strobing makyajda amaç yüzünü simli-parlak göstermek olmadığı için, doğal parlaklık sağlayabilecek bir ürün kullanmalısın.

-Cilt tipine uygun ürün kullan. Eğer cildin yağlıysa, pudra formdaki aydınlatıcılar yerine daha mat bir görünüm için sıvı formdaki aydınlatıcıları kullanmalısın.

-Ten renginle uyuşan bir renk seç. Koyu tende soğuk tondaki aydınlatıcılar, açık tende de sıcak tonlardaki aydınlatıcılar yapay bir görünüm oluşmasına neden olur. Bu nedenle ten renginin alt tonunu vurgulayan renkleri tercih etmelisin.

Strobing Nasıl Yapılır?

strobing

Strobing palette nedir? Strobing paletinde aydınlatıcı tonları ve kontür pudraları yer alıyor. Bu paleti makyajındaki en son adımda kullanmalısın, yani fondöten, allık gibi malzemelerden sonra en son yapmalısın. Strobing yapmadan önce önemli olan, vurgulamak, parlatmak istediğin noktaları önceden belirlemek ve buna göre belirginleştirmek istemediğin yerleri mat konumda tutmak. Strobing makyaj nasıl yapılır? Hadi öğrenelim!

En yeni konturlama tekniği: Strobing_3

İlk adım: BB Krem Uygula

Cildinin renk dengesini ve pürüzsüz görünmesini sağlamak için BB kremini uygula. BB krem cildine hem doğal bir ışıltı katacak hem de cilt rengini eşitleyecektir. Strobing ıslak görünüm için BB kremler harika bir seçenek olacak.  

İkinci adım: Allık Sür

Seçtiğin allığını elmacık kemiklerinin altına uygula. Allık seçerken sezonun trendi olan renkli allıklara öncelik vermelisin. Pembe ve fuşya bu sezonun en popüler renklerinden.

Üçüncü adım: Yüzünü Aydınlat

Geldik en önemli adıma! Islak görünümlü makyaj için cilt rengine uygun aydınlatıcını, elmacık kemiklerinin üzerine, kaş kemiğine, burun köprüne ve dudak kıvrımına uygulayıp, parmak uçların veya fırça yardımıyla karıştır.

En İyi 12 Strobing Makyajı

En İyi 12 Strobing Makyajı

Strobing makyajının en sevdiğimiz özelliği tamamen doğal görünmesi! Yaz aylarında yoğun ten makyajına ihtiyaç duymadan strobing tekniğini uygulayabilirsin. 

en iyi strobing

Strobing makyajını yaptıktan sonra sadece maskara ve dudak balmı uygulayarak ideal yaz makyajını tamamlayabilirsin. Strobing yaptığın günlerde, zaten yüzünün yüksek yerlerini ön plana çıkarmış olacağın için, yoğun kontür makyajından uzak durmanı öneriyoruz. 

en iyi strobing makyajı

Kontür yapmak yerine sadece bronzer kullanarak strobing makyajını sonlandırabilirsin. İçinde parlaklık bulunan bir bronzer seçerek aydınlık ten makyajına uyum sağlayabilirsin.

en iyi strobing makyajı

Strobing ıslak ten makyajının popülerliği günden güne yayılıyor. Sen de bu trendi yakalamak için şampanya tonlarında bir aydınlatıcı ve krem ten ürünleri kullanmalısın. Krem allık, krem far ve ıslak bitişli fondöten strobing makyajının en yakın arkadaşlarıdır. 

en iyi strobing makyajı

Tatile gidecek olanlar makyaj çantalarına mutlaka aydınlatıcı eklemeliler. Deniz veya havuz sonrası pratik makyaj yapmak istediğinde aydınlatıcı senin en büyük yardımcın olacaktır. Elmacık kemiğinin üzerine, burnunun ucuna, üst dudak çizgine ve çene ucuna aydınlatıcı sürerek bronzluğunu ön plana çıkarabilirsin.

strobing makyajı

Aydınlatıcı sürmek için illa cildindeki kusurları gizlemek zorunda değilsin. Son dönemde doğal ten görünümleri çok popüler! Hatta bazı bloggerlar, ten makyajının üzerine göz kalemiyle sahte çil bile yapıyorlar. Güneşte yandıktan sonra beliren çillerinle barış imzalayıp, strobing tekniğiyle cildinin doğal güzelliğini ön plana çıkarabilirsin.

strobing makyajı

Strobing makyajının avantajları saymakla bitmiyor ama en sevdiğimiz bir başka özelliğiyse, dudakları olduğundan daha dolgun göstermesi. Üst dudağının üzerine hafifçe aydınlatıcı uygulayarak daha dolgun görünen dudaklara kavuşabilirsin.

strobing makyajı

Strobing tekniği en çok hangi göz makyajıyla yakışır diye sorarsan, cevabımız kesinlikle bronz tonlar olacaktır. Bronz krem farı, göz kapağına uygula ve alt kirpik dibine de ince bir şerit şeklinde sür. Bu makyajı denedikten sonra diğer makyaj stillerini bir süre denemek dahi istemeyebilirsin.

strobing makyajı

Aydınlatıcını göz pınarına uygulayarak gözlerini daha iri gösterebileceğini biliyor muydun? Makyajını tamamladıktan sonra göz pınarına aydınlatıcını sür ve farkı gör.

strobing makyajı

Kim demiş plajda makyaj yapılmaz diye? Sen de deniz kenarında aydınlatıcını sürerek ışıl ışıl görünebilirsin. Strobing yaptıktan sonra makyaj sabitleme spreyini sıkarak makyajının kalıcılığını arttırabilirsin.

strobing makyajı

Strobing tekniğinin en önemli aşaması aydınlatıcı seçimidir. Eğer açık tenliysen şampanya ve sedef tonlarındaki aydınlatıcıları kullanmalısın. Buğday ve esmer tenliler de şeftali, fuşya ve altın tonlarındaki aydınatıcıları kullanarak kusursuz görünebilirler.

strobing makyajı

Strobing tekniğine yakından bakıp, nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorsan seni bu yazımıza alalım.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?