Erkek arkadaşının bile fark edeceği 7 fondöten hatası

Erkek arkadaşının bile fark edeceği 7 fondöten hatası

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kusursuz uygulanmış fondöten sayesinde cilt kusurlarını gizleyip harika görünebilirsin. Ama fondötenini yanlış uyguladığında maalesef bütün işler değişir ve inan bu fondöten hatalarını erkek arkadaşın bile fark edebilir! Merak etme, aşağıdaki hatalara dikkat ettiğin sürece fondötenini kötü uygulamanın imkanı yok. Şimdi derin bir nefes al ve aşağıdaki maddeleri dikkatlice oku. Bugünden itibaren kusursuz görünmemen için hiçbir sebep kalmayacak.

1-  Boyun ve yüzünün ton farkı

Erkek arkadaşının bile fark edeceği 7 fondöten hatası_1

Fondöten satın alırken en çok dikkat etmen gereken nokta, boynunla aynı renkte olup olmadığıdır. Fondöten rengi seçerken deneme ürünlerini yüzüne değil, boynuna sürmelisin. Eğer boynunla fondöten arasında renk farkı kalmıyorsa o ürün doğru üründür. Fakat yüzüne fondöteni uyguladığında boynundan daha koyu veya açıksa, yanlış fondöten seçimi yaptın demektir.

2- Gözenek görünümü

Erkek arkadaşının bile fark edeceği 7 fondöten hatası_2

Fondöten uyguladıktan sonra gözeneklerin minimum derecede görünür olmalıdır. Eğer fondöten uyguladıktan sonra gözeneklerin hala görünüyorsa bu işte bir hata var demektir. Makyajına başlamadan önce gözenek küçültücü makyaj bazı uyguladığında daha başarılı bir ten makyajı elde edebilirsin.

3- Cilt tipine uygun ürün kullanmamak

Erkek arkadaşının bile fark edeceği 7 fondöten hatası_3

Fondöten seçerken sadece rengine değil yapısına da dikkat etmelisin. Kuru cildin varsa mat bitişli fondötenler yerine daha ıslak görünümlü olanları almalısın. Yağlı ciltliler ise parlama probleminin önüne geçmek için mat görünümlü fondöten almalılardır. Cilt tipine uygun fondöten seçimi için seni bu yazımıza alalım.

Editörün önerisi: Her mevsimde aynı fondöteni kullanmak, en sık yapılan hatalar arasında. Kışın cildin daha kuru, yazın ise terlemenin de etkisiyle daha yağlıdır. Bu yüzden yazın kullandığın fondötenin daha hafif ve yağsız yapıda olmasına özen göstermelisin ki cildin tıkanmasın.

4- Yanlış kapatıcı seçimi

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (26 Mar 2017, 07:45 PDT)

Fondötenini kusursuz uyguladın, peki ya kapatıcı? Yanlış kapatıcı uygulaması bütün ten makyajını etkileyecektir. Bu nedenle hangi bölgeleri nasıl kapatman gerektiğini iyi analiz etmelisin. Yüzündeki farklı lekeleri renkli kapatıcılarla gizlediğinde daha kusursuz sonuçlar elde edebilirsin.

Editörün önerisi: Kapatıcıyı her zaman fondötenden sonra uygulamalısın.

5- Fırça izinin görünmesi

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (23 Mar 2017, 05:39 PDT)

Fondötenini uyguladıktan sonra hala fırça izlerini görüyorsan bir yerlerde hata yaptın demektir. Makyaj fırçaları da en az makyaj malzemeleri kadar önemlidir; bu nedenle fırça alırken kaliteli olanları tercih etmelisin. Yüzünde tüy bırakan veya iz bırakan fırçalar ten makyajına uygun değildir. Yüzündeki fırça izlerini süngerle tampon hareketler yaparak gizleyebilirsin. Makyaj fırçanı nemli kullanmak da iz bırakmasını önleyecektir. 

6-  Fondöten izinin belli olması

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (3 Mar 2017, 08:14 PST)

Fondötenini her zaman saç çizginden boynuna kadar uygulamalısın. Özellikle saç çizgisinde belli olan fondöten, doğal görünümünün önünde kocaman bir engel olacaktır. Genellikle koyu renk fondöten seçimlerinde ortaya çıkan bu hatayı düzeltmek çok kolaydır. Saç çizginin kenarına hafif bir şekilde bronzer uygulayarak bu görünümü yok edebilirsin. 

İpucu: Fondöten uygularken fırça kullanmak yerine sünger kullanmak ya da hiçbir araç kullanmamak, güzel bir makyajı çöpe atmakla eşdeğer! Bunu yaşamamak için kesinlikle fırça kullanmalısın. Makyajının homojen olması ve rengin dengeli dağılması için, fondöteni önce cildine uygulayıp daha sonra fırçayla dağıtmalısın.

7- Yapay görünüm

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (2 Mar 2017, 02:25 PST)

Yabancı bloggerların 'cakey look' dediği yapay görünüm, makyaj tutkunlarının en büyük kabusudur. Bu yapay görünümden uzak durmak için her zaman az fondöten uygulamanı öneriyoruz. Ne demişler; az çoktur! Sen de az fondöteni doğru şekilde uygulayarak kusursuz görünebilirsin. 

Artık fondöten sürerken nelere dikkat edeceğini öğrendiğine göre, bu bahar gönül rahatlığıyla fondöten uygulayabilirsin. Hatta hangi fondöteni alayım diye düşünüyorsan, aşağıda senin için yaptığımız seçimden de faydalanabilirsin :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?