Evde Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Yapımı

Evde Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Yapımı

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Büyük gözenek sorununu yaşamayan bilemez. Büyük gözenekler makyajlı/makyajsız her daim belirgin görünüyorlar. Genişleyen gözenekleri küçültmek ve gözenek sıkılaştırmak için denemediğimiz yol kalmadı. Yüzdeki gözenekleri küçültmek için bugüne kadar denediğimiz en iyi maskeleri senin için sıraladık. Evde yapabileceğin bu cilt maskeleri sayesinde gözeneklerini kontrol altına alabilirsin, denendi ve onaylandı! Fakat şunu ilk başta belirtmekte yarar var: Gözenek maskelerini bir kere yapıp kenara atmamalısın. Gözenek maskesinden en iyi sonucu düzenli olarak kullandığında alabilirsin. Bu yüzden gözeneklerini sıkılaştırmak için düzenli cilt bakımı ve maske yapmalısın. Evde yapabileceğin gözenek sıkılaştırma maskelerini anlatmaya başlıyoruz. 

L'Oréal Paris Saf Kil Peeling Maskesi

L'Oréal Paris Saf Kil Peeling Maskesi

Büyük gözenek oluşumunun siyah noktadan geldiğini biliyor musun? Gözeneklerimizde biriken yağ ve kiri temizlemediğimiz zaman bu oluşumlar siyah noktaya dönüşüyor ve gözeneklerin genişlemesine neden oluyor. Gözenek sıkılaştırmak için yapacağın en önemli şey temizlik ve siyah nokta oluşumunu engellemek. 

Siyah noktalarını temizlemek için sana L’Oréal Paris Saf Kil Peeling Maske'sini öneriyoruz. Maskenin formülündeki 3 saf kil ve kırmızı su yosunu özü sayesinde gözenekler temizleniyor ve gözeneklerinin sıkılaşması sağlanıyor. Özellikle burun üzerindeki ve burun kenarındaki gözenekleri temizlemediğinde bunların büyük gözeneklere dönüşmesi çok yüksek bir ihtimal. Saf kil maskesi, gözeneklerini derinlemesine temizliyor ve yağlı cildinin sebum üretimini kontrol altına alıyor. Düzenli olarak kil maskesi yaptığında gözeneklerinin sıkılaştığını göreceksin. Yüzünde istenmeyen parlama ve aşırı yağlanma sorunu olanlar için Saf Kil Maskesi'ni öneririz. 

Garnier Saf Kömür Siyah Kağıt Yüz Maskesi 

Garnier Saf Kömür Siyah Kağıt Yüz Maskesi Gözenek Sıkılaştırıcı Maske

Kağıt maskelerin kolaylığına ve yoğun etkisine bayılıyoruz. Yüzüne yerleştir ve sürenin sonunda yüzünden kaldır at! Hiç hazırlık yapmaya gerek kalmadan kağıt maskeyle gözeneklerini sıkılaştırabilirsin. 

Bizim en sevdiğimiz gözenek sıkılaştırıcı maskelerden biri Garnier Saf Kömür Siyah Kağıt Yüz Maskesi Gözenek Sıkılaştırıcı Maske. Bu maskeyi bize göre en özel kılan etkisi cildi kurutmadan hatta tam tersi cilde yoğun nem vererek gözenekleri sıkılaştırıyor olması. Genellikle gözenek maskelerinin cildi matlaştırma özelliği ön plana çıkarken Garnier Kağıt Maske sayesinde hem gözeneklerimizi sıkılaştırabiliyor hem de yoğun nem sağlayabiliyoruz. 

Genişlemiş gözenekler için uygun olan Garnier Saf Kömür Maske, siyah yosun, LHA ve Hyaluronik Asit içeriyor. Siyah Alg Özü Ve Hyaluronik Asiti birleştiren özel formülü sayesinde cildini besliyor, yoğun nemlendiriyor ve gözeneklerini arındırarak küçülmelerini sağlıyor. Tek bir kağıt maskenin bir haftalık nemlendirici seruma denk olduğunu öğrendikten sonra Garnier Kağıt Maskeyi elimizden düşürmemeye başladık.

Kiehl's Rare Earth Deep Pore Cleansing Maske

Kiehl's Rare Earth maske

Kil maskelerinin gözenek küçültme üzerindeki etkisini bilmeyen kalmadı. Evde gözenek sıkılaştırmak için kil içeren maskeler tercih edebilirsin. Kiehl's Rare Earth Deep Pore Cleansing Maske, en iyi kil maskeler arasında gösteriliyor. Bizim de severek kullandığımız Kiehl's maske'nin içeriğindeki Amazon beyaz kili mevcut. Amazon beyaz kili, gözenekleri gözle görülür bir şekilde küçültüyor ve cilt dokusunu derinlemesine temizliyor. 

Amazon beyaz kili, ciltteki fazla yağın dengelenmesini ve cildin yağ dengesinin ayarlanmasını sağlıyor. Böylece cildin aşırı yağlanmıyor ve gözeneklerine biriken yağlar kontrol altına alınıyor. Kiehl's Rare Earth maskenin içinde Amazon Beyaz Kili haricinde aloe vera, yulaf çekirdeği tozu ve bentonit bulunuyor. Değerli içerikler gözeneklerinin sıkılaşmasını sağlarken bir yandan da cildini besliyor ve daha aydınlık görünmesini sağlıyor. 

Garnier Saf ve Temiz Kömürlü Soyulabilen Siyah Maske

Garnier Saf ve Temiz Kömürlü Soyulabilen Siyah Maske

Garnier Kömür Maskesi siyah nokta ve gözenek problemi yaşayanların en çok kullandığı maskelerin başında geliyor. Arkadaşlarımızın çoğunun kullandığı ikonik kömür maskesi, soyulabilir yapısı sayesinde siyah noktalarını ve gözeneklerini derinlemesine temizliyor. Doğal kaynaklı kömür ve salisilik asit sayesinde T bölgesindeki yağlanmayı kontrol altına alıyor ve gözeneklerini adım adım küçültüyor. 

Bugüne kadar kullandığımız en iyi soyulabilir maskelerden olan Garnier maske, yüzde kalıntı bırakmıyor ve kolayca soyuluyor. İnce bir katman olarak siyah maskeni yüzüne sür ve sürenin sonunda dikkatli bir şekilde maskeyi soy. Soyma işlemi sırasında maskeye gelen siyah noktaları görünce şok olacağına eminiz. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?