Evdeyiz: 5 Dakikada Kendini İyi Hisset Makyajı!

Evdeyiz: 5 Dakikada Kendini İyi Hisset Makyajı!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kendimizi iyi hissetmek için, sadece 5 dakikada makyaj nasıl yapılır, adım adım anlatıyoruz!

Makyajı sadece dışarı çıkarken değil, artık evde kendimizi iyi hissetmek için yapıyoruz. Hem kendimize özen göstermenin verdiği iyi his, hem de makyaj fırçalarımızı, fondöten, allık ve farlarımızı kullanmayı özlediğimiz için, evde makyaj yapmak bir anda modumuzu yükseltiyor. Eğer sen de evde canın sıkıldığında bizim gibi makyaj yapıyorsan, kendini iyi hissetmek için 5 dakikada yapabileceğin çok pratik makyaj tüyolarımızı şimdi anlatıyoruz!

Capcanlı bir cilt için makyaj tüyoları

Capcanlı bir cilt için makyaj tüyoları

Evde olduğumuz süre boyunca, aynaya baktığımızda canlı, sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt görmek anında modumuzu yükseltiyor. Bunun için de öyle çok ürün kullanmadan, cildimizdeki kusurları gizlemek ve aydınlık bir görünüm elde etmenin yolunu biliyoruz. YSL Beauty’nin Touche Eclat High Cover kapatıcısı, hem göz altı morluklarını, hem de ciltteki kusurları gizlemek için çok başarılı. Aynı zamanda cilde çok doğal, aydınlık bir etki veriyor. Eğer sen de evdeyken, cildinin daha iyi görünmesini sağlayacak ufak dokunuşlar yapmak istersen, bu kapatıcı bir harika!

Eğer yine de cildinde bir fondöten uygulamak, aydınlık, sağlıklı ve ışıltılı bir görünüm elde etmek istersen, YSL Beauty Touche Eclat fondöteni tercih edebilirsin. Bu fondötenin nemli ve aydınlık bitişi, cildindeki kusurları kapatırken çok doğal bir görünüm verecek.


Gözlerini belirginleştir

Gözlerini belirginleştir

Pratik birkaç makyaj tüyosuyla gözlerini belirginleştirmek için, kirpik diplerine göz kalemi uygulayabilirsin. Kahverengi veya siyah renkte bir göz kalemini, kirpik diplerine gelişigüzel bir şekilde uygulayıp, parmaklarınla veya bir far fırçası ile hafifçe dağıtabilirsin. Böylece kirpik çizgin daha belirgin görünecek, fazla ürün uygulamadan pratik bir göz makyajı yapmış olacaksın. Göz kalemi önerimiz, YSL Beauty’nin Dessin Du Regard Waterproof göz kalemlerinden 2 numaralı kahverengi kalemi, gözlere çok doğal bir etki veriyor.

Kendimizi iyi hissetmek için, maskara uygulamak bizim için vazgeçilmez bir adım. Hem kirpiklerimizin daha dolgun ve uzun görünmesini sağlayan hem de bakışlara enerji veren maskara adımı, senin de bir anda modunu değiştirecek. YSL Beauty’nin Mascara Volume Effet Faux Cils maskarası, kirpiklere harika bir hacim ve uzunluk verdiği gibi aynı zamanda özel formülü ile kirpiklere bakım da yapıyor. Evde makyaj yaptığında, aynı zamanda kirpiklerinin de beslenmesini ve gürleşmesini istemez misin?


Cildine doğal bir renk ver

Cildine doğal bir renk ver

Evde makyaj yapmanın ve kendini iyi hissetmenin püf noktası: Allık, bronzer ve aydınlatıcı uygulamak. Bu 3’lü cildini anında ısıtarak daha canlı, sağlıklı ve enerjik görünmesini sağlayacak. Bronzerını yüzünün yüksek noktalarına, allığını gülümseyerek yanaklarının tepe noktasına, aydınlatıcını da elmacık kemiklerinin üzerine, burnunun ucuna ve dudaklarının üzerine hafifçe uygulayabilirsin. Krem aydınlatıcılar her zaman çok doğal sonuç verdikleri için sana, YSL Beauty Touche Eclat Shimmer Stick aydınlatıcıları denemeni şiddetle öneriyoruz!

Doğal, kadife gibi dudaklar

Doğal, kadife gibi dudaklar

Son adımda, evdeki bu 5 dakikalık makyajı, kusursuz bir rujla bitirmeden olmaz! Bunun için doğal, nude tonda ve kadife gibi bir bitişe sahip olan likit ruj önerimiz var: YSL Beauty Tatouage Couture Velvet Cream rujlardan 204 Beige Underground rengi, sıcak nude tonuyla dudaklarına çok doğal bir etki verecek. Kadife bitişli bu likit ruj, kremsi formülüyle dudakları kurutmadan yoğun renk veriyor.

İşte 5 dakikada ev makyajın hazır, eminiz ki tüm bu makyaj malzemelerini eline almak bile modunu yükseltmiştir! Hazır bu kadar doğal bir makyaj yapıp kendini iyi hissetmişken, bir selfie çekip paylaşmayı da unutma :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?