Gözenek Sıkılaştırıcı Serum Hakkında Tüm Merak Edilenler

Gözenek Sıkılaştırıcı Serum Hakkında Tüm Merak Edilenler

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Genişlemiş gözenekleri sıkılaştırmak için cilt bakım rutinine ekleyebileceğin gözenek serumları hakkında tüm merak edilenleri bu yazımızda bulabilirsin!

Eğer yağlı bir cilde sahipsen, cildinin parlamasıyla beraber geniş gözenek görünümü canını sıkıyor olabilir. Cildin yağlandıkça gözeneklerin genişliyor ve bu durumu bir türlü kontrol altına alamıyorsan, öncelikle yağlı ciltlere yönelik cilt bakım ürünlerini kullanmalısın. Cildindeki fazla yağı kontrol altına aldıktan sonra ise gözenek sıkılaştıracak ürünleri kullanabilirsin. Bu yazımızda, gözenek sıkılaştırıcı serum hakkında merak ettiğin her şeyi bir bir anlatıyoruz!

Gözenekler nasıl sıkılaşır?

Gözenekler nasıl sıkılaşır?

Öncelikle gözeneklerin neden genişlediklerinden kısaca bahsedelim: Yağlı ciltlerde cilt son derece dengesizdir. Cilt neme ihtiyaç duydukça daha fazla sebum yani yağ üretir. Yağlanan ve neme ihtiyaç duyan ciltte de gözenekler gittikçe genişler. Eğer bu noktada cildini fazla sebumdan arındırmazsan, bu genişleyen gözenekler sana siyah nokta ve akne problemi olarak geri dönebilir.

Peki gözeneklerini nasıl sıkılaştırabilirsin? İlk olarak cildinin fazla yağ üretmesini azaltacak cilt bakım rutinlerini tercih etmelisin. Yağlı cilde uygun arındırıcı temizleyiciler, tonikler ve nemlendiricilerle cildini dengeledikten sonra, gözenek sıkılaştırma adımına geçebilirsin. Unutma, yağlanmanın önüne geçmediğin sürece, cildin yağ üretmeye devam edeceği için gözeneklerin de genişlemeye devam edecektir.

Gözenek sıkılaştırıcı serumlar

Gözenek sıkılaştırıcı serumlar

Yağlı ciltlere uygun yüz temizleyiciler ve tonikler kullandıktan sonra, gözenek sıkılaştırıcı serumları cildine uygulayabilirsin. Bu noktada gözeneklerinin içinin yağdan ve kirden arınmış olması gerekir. Böylece gözeneklerin daha fazla genişlemeye ihtiyaç duymayacaklar ve uyguladığın sıkılaştırıcı bakımlar sayesinde küçülmeye başlayacaklar.

Skin Ceuticals Blemish + Age Defense Serum

Skin Ceuticals Blemish + Age Defense Serum

Gözenek sıkılaştırıcı serumlar arasında sana ilk önerebileceğimiz, Skin Seuticals’ın Blemish + Age Defense Serumu. Yağlı ciltlere yönelik bu cilt serumu, içerisindeki doğal asitlerle cildinde büyük bir değişiklik yaratacak.

Hem akne, hem de yaşlanma belirtilerini iyileştirmek için çok etkili olan bu serum, içerisindeki Salisilik asit, dioik asit, glikolik asit ve sitrik asit ile cildi yeniliyor, canlandırıyor ve cilt yüzeyindeki ölü hücreleri gidererek cilt bariyerini güçlendiriyor. Bu cilt serumunu düzenli olarak kullandığında, cildinin günden güne çok daha yenilenmiş ve canlı göründüğünü fark edecek, gözeneklerinin ise eskisi gibi geniş olmadığını göreceksin.

L'Oréal Paris Revitalift Lazer x3 Serum

L'Oréal Paris Revitalift Lazer x3 Serum da gözenekleri azaltma konusunda etkili serumlardan biri. Formülündeki hyaluronik asit, Pro-xylane, Seramid Pro ve LHA ile kırışıklık görünümünü azaltmayı hedeflerken, gözeneklerin sıkılaşmasını, cilt dokusunun düzelmesini sağlıyor.

Lancome Vissionaire Serum

İleri derecede cilt düzeltme özelliği bulunan Lancome Visionnare Serum, gözenek sıkılaştırma konusunda inanılmaz başarılı. İçerisinde bulunan Lancome patentli LR2412 teknolojisi sayesinde, cildin dokusunu iyileştiriyor, kırışıklıklarda azalma sağlıyor ve en önemlisi gözenekleri sıkılaştırıyor.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?