Gözler Ön Planda: En İyi 5 Göz Kalemi

Gözler Ön Planda: En İyi 5 Göz Kalemi

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Herkesicinguzellik.com editörleri olarak bu haftaki konumuzu seçtik: Göz kalemleri! En iyi göz kalemini belirlemek için bir araya geldik ve kullandığımız bütün göz kalemlerini bir masaya yatırdık (Gerçek anlamda!) En iyi göz kalemlerini 5'e indirmek kabul edelim biraz zor oldu ama bunu başardık!

Son zamanlarda tekrar popüler olan göz kalemi çekmek ve gözlere buğulu bir görünüm vermek için yumuşak yapılı ve akmayan göz kalemlerine ihtiyacın var. Senin için belirlediğimiz akmayan, kalıcılığı uzun süren ve yumuşacık sürümlü göz kalemi önerilerini listeliyoruz! Bakalım en iyi göz kalemleri arasında senin denediğin göz kalemleri var mı?

Editörün Notu: Göz kalemlerini gözünde canlı bir şekilde denemek için online makyaj yapma uygulamasını kullanabilirsin.

1. Maybelline Tattoo Liner Gel Göz Kalemi

Maybelline Tattoo Liner Gel Göz Kalemi

En iyi göz kalemlerine en sevdiklerimizden biriyle başlıyoruz: Maybelline Tatto Liner Gel 36 saate kadar kalıcılı etkisi, asla akmayan yapısı ve renk seçenekleriyle bizi kendine aşık etti. Göz kalemini hem dağıtarak kullanmak hem de eyeliner gibi görünmesini istiyorsan sana kesinlikle Maybelline Tattoo Liner Gel göz kalemini öneririz. Yumuşacık yapısı sayesinde günlük makyajımızda bu göz kalemini sürüp hızlıca dağıtarak buğulu bir görünüm verebiliyoruz. Gece makyajında ise Maybelline Tattoo Liner Göz Kalemini eyeliner gibi çizgi halinde sürüyoruz ve öyle bırakıyoruz. Kuyruklu göz makyajı yapmak için bu göz kalemi ideal!


2. L’Oréal Paris Infallible 36H Automatic Jel Göz Kalemi

L’Oréal Paris Infallible 36H Automatic Jel Göz Kalemi

36 saate kadar kalıcı, gün içerisinde asla akmayan, bulaşmayan, dağılıp gitmeyen bir göz kalemi arıyorsan, L'Oréal Paris Infallible 36H Automatic Jel Göz Kalemi'ni mutlaka denemelisin. Siyah, kahverengi, lacivert ve koyu yeşil olarak 4 rengi bulunan bu göz kalemi, o kadar kalıcı ki şaşıracaksın! Ayrıca arkasındaki sünger aplikatörü ile dağıtarak, buğulu göz makyajı da yapabilirsin. İnce ucu ve asansörlü yapısı sayesinde de kullanması son derece kolay.


3. Maybelline New York Colossal Kajal Göz Kalemi


İkonik göz kalemi denilince aklımıza gelen Maybelline New York Colossal Kajal bugüne kadar denediğimiz en iyi siyah akmayan göz kalemi diyebiliriz. Adeta mürekkep gibi gözlerde sabit kalan bu göz kalemini özellikle gece makyajında kullanmayı çok seviyoruz.

Göz kalemi çekmeyi bilmeyenlerin bile kolaylıkla kullanabileceği yumuşacık ucu sayesinde bu göz kalemini ister kalem istersen de far gibi uygulayabilirisn. Asansörlü ucu sayesinde bu göz kalemini kullanmak çok pratik! Hızlı makyaj yapmak istiyorsan Colossal Kajal göz kalemi tam sana göre!

4. Lancome Crayon Khol Waterproof Göz Kalemi

Lancome Crayon Khol Waterproof Göz Kalemi

Göz kalemi çekerken adeta ‘kayıp gitsin’ derecesinde bir yumuşaklık arıyorsan Lancome Crayon Khol Waterproof göz kalemi ile acilen tanışmalısın. Kirpik diplerimize değdirdiğimiz anda akıp giden, yumuşacık sürümü olan bu göz kalemini çok seviyoruz.

Lancome Crayon Khol Waterproog göz kalemi, suya dayanıklı formülü sayesinde göz içinden bile akmıyor. Üstelik arkasındaki fırça ile dağıtarak buğulu bir görünüm elde etmek de son derece kolay.

Editörün önerisi: Renkli göz makyajı için farklı göz kalemlerini birleştirebilirsin. Alt ve üst göz kapağına farklı göz kalemi sürerek kendine has bir makyaj trendi yaratmak senin elinde!


5. YSL Beauty Dessin Du Regard Göz Kalemi

YSL Beauty Dessin Du Regard Göz Kalemi

En iyi göz kalemi listesine eklediğimiz son göz kalemi, tüm zamanların en lüks ve etkileyici göz kalemlerinden biri: YSL Beauty Dessin Du Regard Göz Kalemi. Suya dayanıklı formülü ile gün içerisinde asla akmayan, bulaşmayan, dağılmayan bu göz kalemi, yumuşacık bir sürüme sahip. Kalemtıraşı ile birlikte gelen bu göz kaleminin arkasındaki silikon dağıtıcı ile buğulu bir göz makyajı yapmak da son derece kolay.

Editörün önerisi: Gözlerinin daha büyük görünmesini sağlamak için nude göz kalemine çok ihtiyacın olacak. Alt kirpiklerinin iç kısmına ten rengi göz kalemi sürerek gözlerinin çok daha büyük ve açık görünmesini sağlayabilirsin.
Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?