Gözlerinin daha küçük görünmesine neden olan 7 makyaj hatası

Gözlerinin daha küçük görünmesine neden olan 7 makyaj hatası

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

''Gözlerimin makyajla daha büyük ve aydınlık görünmesini istiyorum, ama nasıl oluyorsa her seferinde olduğundan daha da küçük görünmelerine neden oluyorum!'' Bu düşünceler senin de aklından geçiyor mu? Eyeliner, göz kalemi ve far uygulayıp, yine de sonuçtan memnun olmuyorsan, bir yerde hata yapıyorsun demektir. Doğru makyaj adımlarını takip ettiğinde göz makyajı ile gözlerini olduğundan daha büyük göstermek mümkün. Önce nerede hata yaptığını öğren, daha sonra gözlerini büyük gösterecek makyaj tüyolarını oku. Bir sonraki uygulamada bu sefer, daha hazırlıklı ve tam donanımlı olacaksın!

1.Kirpik diplerine eyeliner uygulamak

1.Kirpik diplerine eyeliner uygulamak

Göz kalemi kullanmak gözlerini daha büyük gösterir ama göz kalemini yanlış uygulamak da tam tersi bir etkiye sahiptir. Siyah göz kalemi veya eyelinerla göz hatların belirginleştirmelisin ama kirpik diplerinin hemen içine çektiğin göz kalemi, aynı zamanda gözlerinin daha kısık görünmesine neden olacaktır. Özellikle de gözlerin küçükse! Bunun yerine, gözlerinin daha iri görünmesi için, alt kirpik diplerine ten rengi veya beyaz bir göz kalemi uygulayabilirsin.

Siyah göz kalemi nasıl uygulanmalı?: Siyah göz kalemini üst kirpiklerinin dibine veya iç kısmına uygulamalısın. Alt kirpiklerinin iç tarafına sürdüğünde, gözlerin daha küçük görünecek. Gözlerini büyük göstermek için siyah göz kalemini üst kirpik diplerine uygula ve hafifçe dağıt.

2.Fazla yoğun görünen kirpikler

bambi eye maskara

Eğer çok fazla takma kirpik kullanıyorsan, göz kapaklarına ağırlık verip, gözlerinin daha da küçülmesine neden olabilirsin. Bunun yerine hem kirpiklerine hacim ve kıvrıklık verecek, hem de gözlerini daha büyük gösterecek bir maskara tercih edebilirsin.

Bizim en sevdiğimiz maskaraların başında gelen L'Oréal Paris Bambi Eye Extra Black maskara, kirpiklere içten dışa doğru hacim vererek olduğundan daha uzun ve hacimli görünmelerini sağlıyor. Kısa ve düz kirpiklerde bile etkili olan Bambi Eye maskarayı biz çok seviyoruz. Kirpiklerinin simsiyah görünmesi için Bambi Eye Maskara'nın Extra Black rengini kullanmalısın.

3.Seyrek kirpiklere maskara kullanmamak

3.Seyrek kirpiklere maskara kullanmamak

Ne yazık ki hepimizin doğuştan upuzun, gür kirpikleri yok... Senin de kirpiklerin seyrek ya da kısaysa ve maskarandan en yüksek performansı almak istiyorsan, sana harika bir maskara önerimiz var! Kirpiklerine maskara sürmek, gözlerini olduğundan daha büyük gösterecek en önemli adımdır. Senin gibi düz ve kısa kirpiklere sahip olanlar için önerdiğimiz en iyi maskara L'Oréal Paris Bambi Eye Extra Black Maskara. Bu maskaranın özel silikon fırçası kirpiklerini tek tek kavrar ve hacim kazandırır. Gözlerine tıpkı ceylan gözü gibi etkileyici bir hava katar. Maskaranı kirpiklerinin altından kirpik uçlarına doğru döndürerek uygula. Daha etkili bir sonuç için iki kat maskara sürebilirsin.

4.Kirpik kıvırıcı kullanmamak

kirpik kıvırıcısı kullanmamak

Rimel kullanmayı unutmamak elde değil, ama öncesinde kirpik kıvırıcı uygulamadığını hiç düşündün mü? Rimel sürmeden önce, kirpiklerini kıvırdığında, hem rimelini topaklanmadan, daha rahat sürersin, hem de kirpiklerin daha kıvrımlı görünür.

Kirpik kıvırıcısı kullanmak, kirpiklerinin daha hacimli ve uzun görünmesini sağlar. Kirpiklerini kıvırdıktan hemen sonra dahi sanki gözlerin daha büyük görünür. Ayrıca, kirpiklerini kıvırdıktan sonra maskara uygulamak çok daha pratik olacaktır. Kirpiklerini kıvırırken çok fazla baskı uygulamamalı ve kirpik kıvırıcını hızlıca çekmemelisin. Kirpik kıvırıcısı alırken mutlaka lastikli olanları al. Böylece kirpiklerin zarar görmeyecektir. Son olarak alt kirpiklerin çok ince olduğu için kıvırmanı önermiyoruz. Maskara uygulayarak alt kirpiklerini belirginleştireceksin.

5.Yanlış dumanlı göz makyajı

dumanlı göz makyajı

Mükemmel bir dumanlı göz makyajı biraz beceri, pratik ve sonsuz miktarda sabır ister. Eğer göz kapakların düşükse yanlış dumanlı göz makyajı yapmak, gözlerini olduğundan daha küçük ve karanlık gösterebilir. Eğer düşük ve küçük gözlere sahipsen koyu tonda göz farını tüm göz kapağına uygulamak, gözlerinin daha çökük görünmesine neden olur.

Küçük gözlerine uygun dumanlı göz makyajı için aydınlık, açık ve nude tonları kullanmalısın. Göz kapağının tam üzerine far süre dış kısımlarına doğru yay. Dumanlı göz makyajı yaparken, gözlerinin katlanma çizgisinin üzerine geçme. Gözlerini daha aydınlık göstermek için farının ortasına aydınlatıcı sürebilirsin. Böylece gözlerin daha büyük görünür.

6.Göz şekline uymayan eyeliner

eyeliner

Eyeliner sürme şeklin de gözlerini büyük göstermek için çok önemli. Çok fazla kalın bir çizgi, fazla uzun bir kuyruk ve tüm göz çevrene uygulamak gözlerini çok daha küçük gösterir. Bu nedenle küçük gözlere sahip olanlar ince eyeliner stilini tercih etmeliler.

Gözlerini daha büyük ve yukarı doğru çekik göstermek için ince kedi gözü makyajı yapabilirsin. Bu görünüm için önce eyelinerının kuyruk görünümünü oluştur. Kuyruğunu çizdikten sonra eyelinerını kirpik dibinden devam ettirerek göz pınarına doğru ilerle. Son olarak eyelinerının daha kusursuz görünmesi için eyelinerının kuyruk bölümünden başlayarak bütün çizginin üzerinden tekrar geç.

7.Kapatıcı sürmemek

kapatıcı uygulamamak

Göz kapaklarına ve göz altlarındaki koyu halkalara kapatıcı uygulamadığında gözlerin hem daha küçük hem de koyu görünür. Bu nedenle aydınlık veren bir kapatıcı kullanıp, göz çevreni parlat ve gözlerini belirginleştir. Göz altın için kapatıcı seçerken çok açık ve çok koyu kapatıcılardan uzak dur. Çok koyu kapatıcı kullanmak göz çevreni olduğundan daha karanlık ve gölgede gösterecektir. Kapatıcını sadece göz altına değil, biraz da göz kapağına uygulayarak göz çevreni daha aydınlık ve pürüzsüz göstereceksin.

 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?