Instagram Fotoğraflarında Kusursuz Görünmenin Sırları

Instagram Fotoğraflarında Kusursuz Görünmenin Sırları

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

İtiraf edelim hepimizin hayatı Instagram oldu! Instagram'da kaç like aldık, ne kadar takipçimiz oldu gibi sorular birden hayatımızın merkezine yerleşti. Durum böyle olunca da, sosyal medyada havalı görünmek için ihityacımız olan tek şey: Kusursuz fotoğraflar.

Peki sence kusursuz fotoğraflar nasıl çekilir? Herkesin merak ettiği bu soruyu bugün Herkesicinguzellik.com açıklıyor. Sosyal medyada etkili bir profil oluşturmak için kusursuz, aynı zamanda da doğal görünmenin sırlarını açıklıyoruz. Sana bol bol like ve takipçi kazandıracak fotoğraf sırları için şimdiden kalemi, kağıdı hazırla!

Pürüzsüz fondötenleri keşfet

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (28 Oca, 2018, 11:12ös PST)

Sosyal medyada iddialı görünmek için kusursuz göründüğün fotoğraflara ihtiyacın var. Bu fotoğraflarda da doğal görünmek şart! Evet her ne kadar zor görünse de bu ikilemi başarıyla tamamlamak zorundasın.

Pürüzsüz bir bitiş ve

kusursuz bir görünüm sağlayan fondötenler

, cilt kusurlarını gizleyerek olduğundan daha güzel ve fresh görünmene yardımcı olacak. Cildinde kalın duran fondötenler yapay bir görünüm oluşturabilir. Instagramda ise doğal duran ama aynı zamanda cildini pürüzsüz hale getiren fondötenler çok popüler. Bu görünüm için bizim tercihimiz Lancôme Teint Idole Ultra Wear Fondöten oluyor. Kadifemsi yapısı, yüksek kapatıcılığı, aydınlık bitişi ve konforlu kullanımı sayesinde bu fondöten fotoğraflarda kelimenin tam anlamıyla kusursuz görünmemizi sağlıyor.

Doğal kontür yapmanın sırları

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (2 Nis, 2018, 7:23öö PDT)

Fotoğraflarda güzel çıkmak için yüz hatlarını biraz daha belirginleştirmelisin. Bunun için en doğru ve kolay yöntem de kontür uygulaması. Peki ama nasıl kontür yapabilirsin?

Kontür yaparken abartılı görünümden uzakta, doğal ve yumuşak bir görünüm oluşturmalısın. Bunun için keşfettiğimiz en yeni etkili makyaj ürünü Lancôme'un Teint Idole Ultra Stick fondöteni oldu. Stick formdaki bu fondöten kolayca sürülüyor ve daha önemlisi sadece tek adımda dağılabiliyor. 

Kontür ürünü denerken en çok şikayet ettiğimiz durumlardan biri kolay yayılmayan fondötenler oluyordu. Lancôme'un Teint Idole Ultra Stick fondöteni ise kremsi yapısı sayesinde pratik bir şekilde dağılabiliyor. Böylece oldukça doğal bir görünüm bırakıyor.

Fotoğraflarda kusursuz görünmek için kontürünü elmacık kemiklerinin altına, çene çizgine ve burun kemiğinin kenarlarına uygulamalısın. Bu teknik sonrasında kendini ayna karşısında tanımakta zorlanabilirsin ama fotoğraflarda harika çıkacağına emin ol. Yüz şekline göre nasıl kontür yapman gerektiğini öğrenmek için videomuzu izlemeyi unutma!

Cilt kusurlarını gizle

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (4 May, 2018, 2:05öö PDT)

Kapatıcı seçerken cilt rengine uygun olanları seçmelisin. 

Fotoğraf çekimlerinde, çıplak gözle görünmeyen kusurlar gün yüzüne çıkabilir. Özellikle kırmızı cilt lekeleri fotoğraflarda adeta bizden rol çalıyor. Cildindeki kızarıklıkların ve göz altı morluklarının üzerine Lancôme Teint Idole Ultra Wear Camouflage kapatıcıyı uygula. Kapatıcını her zaman nokta nokta uygulamalı daha sonra parmaklarınla dağıtmalısın. Camouflage kapatıcının 24 saat süren etkisi sayesinde gün boyu selfie çekmek serbest!

Instagram pozu nasıl verilir?

Chiara Ferragni (@chiaraferragni)`in paylaştığı bir gönderi (5 Tem, 2018, 3:11öö PDT)

Instagram'da poz vermek ciddi bir iştir! Öncelikle kendine en uygun açıyı bulmalısın. Sağ, sol, aşağıdan veya yukarıdan çekilen fotoğraflarını incele. En beğendiğin profilini seç.

Daha sonra seçtiğin bu profiller üzerinden farklı pozlar çalış. Poz verirken mutlaka ufak hareketlerle pozunu sürekli değiştir. Böylece çekilen her fotoğrafın farklı pozlardan oluşacaktır. Daha uzun görünmek için her daim parmak ucunda durmalısın. Gizli topuk etkisi yaratan bu hile, bacak boyunu uzatacak ve seni daha zayıf gösterecektir.

Eğer 'poz vermeyi bilmiyorum' diyorsan Instagram için mutlaka aksesuar kullanmalısın. Farklı çantalar veya telefon kılıfları poz verirken daha doğal görünmene yardımcı olacaktır. Poz verirken etrafındaki kimseyi görme ve sakın utanma! Fotoğrafı paylaştıktan sonra gelecek like'lar sana bir sonraki poz için cesaret verecektir!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?