Kajal Göz Kalemi Nasıl Kullanılır?

Kajal Göz Kalemi Nasıl Kullanılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Klasikleşmiş, asla vazgeçemeyeceğin makyaj malzemesi nedir diye sorsak çoğunuzun vereceği cevabı tahmin edebiliyoruz: Siyah göz kalemi. Hem günlük makyajımızda, hem de gece makyajında her daim kullandığımız siyah göz kalemi, bizim için makyajın temel taşıdır. Siyah göz kalemini bizim kadar sık kullananlar bilir, güzel bir siyah göz kalemi bulmak zordur. Bazı göz kalemleri hemen akar, bazısı ise istediğimiz siyahlığı veremez. Kajal siyah göz kalemleri, göz makyajı sevenlerin imdanına yetişti. Simsiyah göz makyajı için elimiz sadece kajal göz kalemlerine gidiyor. Peki, kajal göz kalemi nedir? Merak etme, kajal kalemlere dair merak ettiğin bütün soruları herkesicinguzellik.com editörleri yanıtlıyor. 

Kajal göz kalemi nedir?

Kajal göz kalemi nedir?

Kajal kalemler aslında Hint sürmesi geleneğinden geliyor. Simsiyah, yoğun yapıdaki siyah göz kalemleri tek bir dokunuşta Hintli kadınların geleneksel göz makyajlarını yapmalarına yardımcı oluyordu. Günümüzde kajal kalemler yoğun pigmentleri sayesinde hem gündüz hem de gece makyajımızın olmazsa olmazlarından biri. Geçmişten günümüze gelen kajal göz kalemlerini nasıl kullanacağını biliyor musun?

Kajal göz kalemi nasıl kullanılır?

Kajal göz kalemi nasıl kullanılır?

Kajal göz kalemini kullanmanın birden fazla yolu var. Biz neredeyse her makyajımızda kajal göz kalemini kullandığımız için farklı göz makyajı stillerini de bol bol pratik etmiş olduk.

Eğer sade göz makyajını seviyorsan kajal göz kalemini ince bir çizgi halinde tıpkı eyeliner gibi kirpik dibine sürebilirsin. Dilersen kalın çizgilerden yardım alıp bu göz makyajını daha dikkat çekici bir hale getirebilirsin. 

Günlük makyajında farklı bir görünüm istiyorsan, göz kalemini kirpik dibine sürdükten sonra far fırçasıyla dağıtarak buğulu bir makyaj stili elde edebilirsin. Göz kapağının katlanma çizgisine füme rengi far sürerek bu makyajı daha iddialı bir hale getirebilirsin. 

Kajal kalem simsiyah bir bitiş sağladığı için far olarak da kullanabilir. Göz kapağının tamamına siyah kajal göz kalemini sürerek kusursuz bir görünüm yaratabilirsin. Özellikle defilelerde tercih edilen bu göz makyajı, özel davetlerde de harika duruyor.

Klasikten vazgeçemeyenler göz kalemini hem alt hem de üst kirpik dibine uygulayarak göz makyajında bütünlük sağlıyor. Hem pratik uygulaması, hem de gözleri olduğundan daha büyük göstermesi sebebiyle biz de bu makyaj stilini sık sık tercih ediyoruz.

Bizim favori kajal göz kalemimiz....


Kajal kalem deyince de aklımıza ilk olarak 'o' geliyor. Maybelline New York Colossal Kajal Göz Kalemi simsiyah yapısı, gün boyu akmadan gözde kalabilen yapısıyla kajal göz kalemleri arasında bizim favorimiz oldu. Göz makyajında ikonik olan Maybelline New York Colossal Kajal Göz Kalemi eminiz her kadının makyaj çantasında en az bir tane vardır. Eğer sen bu ürünü henüz demediysen, en yakın güzellik markete gidip hemen test edebilirsin. 

Sonbahar mevsiminin rüzgarından, yağmurundan etkilenmeyen kajal göz kalemi, yeni mevsimde de makyaj çantamızdaki yerini aldı. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?