Kilo Alıp Vermenin Cilde Etkisi Nedir?


Kilo alıp vermek vücut metabolizmasını baştan aşağı değiştirir. Bunun etkilerini cilt sağlığında da görürüz. Sürekli kilo alıp veren kişilerin cildinde minik pürüzler, kusurlar olabileceği gibi sarkmalar da kaçınılmaz olabilir. Peki, sık kilo alıp veren kişiler nasıl cilt bakımı yapmalı? Yüz sarkmasını engellemek ve cildindeki yağlanmayı kontrol altına almak için aşağıdaki önerilerimize uymalısın. 

Erken kırışıklık

Erken kırışıklık

Kilo alıp verme döngüsü herkes için çok yıpratıcı bir süreçtir. Devamlı diyet yapmaya çalışmak, diyeti bırakmak ve kilo almak... Kendini bu döngünün içinde yorgun ve yıpranmış hissediyorsan çok haklısın! Kilo alıp vermek psikolojini etkilediği kadar cildine de olumsuz etkiler yansıtabilir. Stresli ve sinirli olduğumuz dönemlerde vücut kaslarımız daha fazla kasılır. Bu kasılmalar arttıkça yüzümüzde çizgilenmeler oluşmaya başlar. Yüzümüzde ilk derin kırışıklığı alın ortasında, iki kaş arasında görmek mümkün. Sürekli kaş çatmak, kilo alıp vermenin etkisiyle mutsuz olmak ve stresli günler geçirmek cilde giden oksijen miktarını azaltır. Bu da cilt hücrelerinde hasar yaratarak cildin kendini yenilemesine engel olabilir. 

L'Oréal Paris Revitalift Lazer Saf Retinol Gece Serumu, derin kırışıklıklarda bile etkili sonuçlar yaratarak cildin yenilenmesine katkı sağlıyor. %0.2 oranında saf retinol içeren Loreal gece serumu, cildin daha pürüzsüz görünmesine yardımcı oluyor, cildi besliyor ve en derin kırışıklıklarda bile etkili oluyor. Düzenli kullanımda retinolun etkisiyle birlikte cilt dokusunun daha pürüzsüz ve genç fark edersin. Alnındaki derin kırışıklıklar azalır ve cildin daha sıkı görünmeye başlar. 

Sıkılık kaybı

Sıkılık kaybı

Sık kilo alıp verenlerin en çok şikayet ettiği durumlardan biri de ciltte sıkılık kaybı oluşması. Cildin eskisi gibi sıkı değilse ve minik sarkmalar görmeye başlıyorsan bunun sebebi cildinin elastikiyetini kaybetmesi olabilir. Sık kilo alıp vermek, derinin gevşemesine ve cilt kalitesinin bozulmasına yol açar. Esnekliğini kaybeden cilt ilk önce yumuşar, daha sonra aşağı doğru sarkma eğilimine geçer. 

Cildini toparlamak ve yüzünde lifting etkisi yaratmak için Lancome Rénergie Multi-Lift Bakım Kremi kullanmanı öneriyoruz. Kırışıklık karşıtı ve sıkılaştırıcı etki gösteren bu krem, yüzünü yukarı doğru toparlayarak yüzünün esnekliğini kuvvetlendirir. Multi-Tension teknolojisi, cildinin ihtiyacı olan ışıltıyı sağlayarak, yaşlanma belirtilerini azaltır. Böylece cildin daha dinamik ve genç görünmeye başlar. 

Mat görünüm

Mat görünüm

Kilo alıp verme sürecinde cildinin daha mat ve solgun göründüğünü fark etmen çok normal. Çünkü düzensiz beslenmek, yağlı yiyecekler tüketmek ve sıvı tüketmemek cildinde ışıltı kaybı yaratabilir. Cildine ihtiyacı olan bakımı sağlamak ve eski ışıltısını geri getirmek için C vitamini serumu kullanmanı tavsiye ediyoruz. 

La Roche Posay Saf C Vitamini Antioksidan Serum formülündeki saf c vitamini, salisilik asit ve neurosensine sayesinde hassas cildin ışıltısını ortaya çıkarır. Kilo alıp verme sonrası oluşan ışıltı kaybı, kırışıklık görünümü, düzensiz cilt dokusunu düzeltir ve cildinin ihtiyacı olan nemi sağlar. Saf C vitamini serumu kullananlar cildinin daha parlak, nemli ve aydınlanmış göründüğünü söylüyorlar. La Roche Posay Serum sayesinde düzensiz beslenmenin yıpratıcı etkisini cildinden uzaklaştırarak cildine sağlıklı ışıltı kazandırabilirsin. 

Aşırı yağlanma ve cilt kusurları

Aşırı yağlanma ve cilt kusurları

Kilolu kişilerin cildine yansıyan en büyük problemlerin başında yağlanma ve akne gibi cilt kusurları geliyor. Sık kilo alıp vermek ve yağlı yiyecekler tüketmek cildin sebum üretimini etkiler ve T bölgesinde aşırı yağlanma görülebilir. Bu dönemde yüz temizliğine dikkat etmezsen akne ve siyah noktalar da kaçınılmaz olur. 

Cilt kusurlarını düzeltecek ve cildindeki yağlanmayı kontrol altına alacak harika bir önerimiz var. Skinceuticals Silymarin CF Serum, yağlı ve lekeli ciltler için özel formüle eden yapısı sayesinde cildindeki kusurların azalmasına yardımcı oluyor. İçeriğindeki L-askorbik asit (saf C vitamini antioksidan),Ferulik asit, bitki bazlı antioksidan veSalisilik asit (BHA) ve silymaringörünür cilt yaşlanmasına karşı bakım sağlayarak cilde genç bir görünüm sağlıyor. Aynı zamanda bu antioksidan serum, yağ oksidasyonunu azaltmaya, fazla sebumu kontrol etmeye de yardımcı olur. Böylece kilo alıp verme sonucu cildindeki aşırı yağlanma sorunu ortadan kalkar ve cildine doğal bir matlık kazandırabilirsin. Silymarin CF Serum'u sabahları temiz cildine 4-5 damla olacak şekilde uygulamalısın. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!