Deniyoruz: SkinCeuticals Silymarin CF Serum

Deniyoruz: SkinCeuticals Silymarin CF Serum

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yağlı ve akneye eğilim gösterebilen ciltler için C vitamini serumu olan SkinCeuticals Silymarin CF’yi denedik ve yorumlarımızı paylaşıyoruz!

C vitamini serumları, son zamanlarda cilt bakım rutinlerimizin değişmez adımlarından biri haline geldi. Yaşlanma belirtileri üzerinde son derece önemli bir etkisi olan C vitamini serumları, daha genç görünen bir cilt için olmazsa olmazlardan. Bu yazımızda, yağlı ve akneye eğilim gösterebilen ciltlerdeki kusurların ve yaşlanma belirtilerinin görünümünü azaltmaya yarayan SkinCeuticals Silymarin CF Serum’u denedik!

Yağlı ciltler C vitamini serumu kullanabilir mi?

Yağlı ciltler C vitamini serumu kullanabilir mi?

Bu harika C vitamini serumunu incelemeye geçmeden önce, çok sık duyduğumuz bu soruyu yanıtlayalım. C vitamini serumlarını tüm cilt tipleri, ciltlerine uygun oranlarda kullanabilirler. Yağlı ve akneye eğilim gösterebilen ciltlerde ise durum biraz daha farklı olabilir.

Ciltteki yağ oksidasyonu, cilt kusurlarının artmasına neden olabileceği için, hem ciltteki yağlanmayı azaltan, hem de antioksidan özelliği sayesinde yaşlanma karşıtı bakım yapan bir C vitamini serumu tercih edebilirler. İşte tam da bu noktada devreye SkinCeuticals Silymarin CF Serum giriyor. Ciltteki yağlanmayı kontrol altına alarak, yağlanmanın getirdiği cilt kusurlarının görünümünü azaltan, aynı zamanda da ince çizgi ve kırışıklıklar üzerinde gözle görülür bir etkisi olan SkinCeuticals Silymarin CF Serum’u denedik ve yorumlarımızı şimdi seninle tüm detaylarıyla paylaşıyoruz!

Editörün Notu: Cildin için doğru cilt bakım rutinini ve doğru ürünü öğrenmek, SkinCeuticals danışmanlarına merak ettiğin tüm soruları sormak için ücretsiz online danışmanlık alabilirsin. Buraya tıklayarak tüm detayları öğrenebilirsin.

SkinCeuticals Silymarin CF Serum ne işe yarar?

SkinCeuticals Silymarin CF Serum ne işe yarar?

Yukarıda da söz ettiğimiz gibi, ciltteki fazla yağ yani sebum, ciltte oksidasyona neden olarak cilt kusurlarının oluşmasına neden olabilir. Çevresel faktörler adını verdiğimiz UV ışınları, çevre kirliliği ve stres gibi faktörler de serbest radikal üretimini artırarak, cilt problemlerinin artmasına, yaşlanma belirtilerinin çoğalmasına neden olabilir.

C vitamini de güçlü bir antioksidan olarak, çevresel yaşlanma üzerinde son derece etkili bir içerik. SkinCeuticals Silymarin CF Serum’da farklı olan ise, yağlı ve akneye eğilim gösterebilen ciltlerde gözle görülür etkiler yaratması. Bu C vitamini serumunun formülündeki Silymarin içeriği, ciltteki yağlanmayı ve yağ oksidasyonunu azaltarak cilt görünümünü düzeltemeye yardımcı oluyor. Devedikeni özünden elde edilen Silymarin, son derece güçlü bir antioksidan özelliğe sahip.

SkinCeuticals Silymarin CF Serum’un Özellikleri

SkinCeuticals Silymarin CF Serum’un Özellikleri

Yağlı ciltler için C vitamini serumu olan SkinCeuticals Silymarin CF’nin özelliklerine daha yakından bakalım:

  • Yağlı ve akneye eğilim gösterebilen ciltler için uygun.
  • Cilt kusurlarına sebep olan yağ oksidasyonunu azaltıyor.
  • Yağlanmayı kontrol altına alıyor.
  • Cilt dokusunun görünümünü ve cilt berraklığını geliştiriyor.
  • İnce çizgi görünümünü gözle görülür bir şekilde azaltıyor.

SkinCeuticals Silymarin CF Serum’un formülü

SkinCeuticals C vitamini serumları arasında yerini alan SkinCeuticals Silymarin CF’nin formülü ise şu içeriklerden oluşuyor:

  • %0,5 silymarin
  • %15 saf C vitamini
  • %0,5 ferulik asit
  • %0,5 salisilik asit

Evde kullanmaya son derece uygun olan %15 saf C vitamini oranı, ciltteki yaşlanma belirtileri üzerinde gözle görülür etkiler elde etmek için ideal. Bir de silymarin içeriğinin, yağlanma sebebiyle meydana gelen cilt kusurları üzerindeki etkisi, daha genç, pürüzsüz ve sağlıklı görünen bir cilt için harika bir kombinasyon.

SkinCeuticals Silymarin CF Serum nasıl kullanılır?

SkinCeuticals Silymarin CF Serum nasıl kullanılır?

Tüm C vitamini serumlarında olduğu gibi, SkinCeuticals Silymarin CF Serum’u da sabahları temiz cildine 4-5 damla kadar uygulayabilirsin. Cildine dairesel hareketlerle masaj yaparak yedirebilirsin. Sonrasında, mutlaka ama mutlaka yüksek güneş koruma faktörü içeren bir güneş kremi uygulamayı unutmamalısın. Bu sayede, UV ışınlarının cildine vereceği zararlara karşı harika bir koruma sağlamış olacaksın. Bizim güneş kremi önerimiz, ciltteki yağlanmayı azaltan ve matlaştıran SkinCeuticals Oil Shield UV Defense SPF 50. Bu güneş kremi ile yağlı cildinin gün içerisinde parlamasına da engel olabilirsin.

Ayrıca, yağlı ve akneye eğilimli bir cilde sahip olduğun için cildini nazik bir şekilde temizleyecek SkinCeuticals Glycolic Renewal Cleanser'ı cilt bakım rutinine dahil edebilir, cildindeki fazla sebumu ve gözenek görünümünü azaltmak için SkinCeuticals Blemish + Age Serum'u da kullanabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?