Deniyoruz: La Roche Posay C Vitamini Serumu


Hassas ciltlere ışıltı veren antioksidan La Roche Posay C Vitamini Serumu denedik ve yorumlarımızı seninle paylaşıyoruz!

C vitamininin cilde olan faydaları gerçekten de bir harika! Son zamanların en popüler cilt bakımı içeriklerinden biri olan C vitamini, ışıltı kaybı ve kırışıklık görünümünü gidermede son derece etkili. La Roche Posay Saf C Vitamini Işıltı Veren Antioksidan Serum’u denedik ve tüm yorumlarımızı seninle paylaşıyoruz!

La Roche Posay C10 Saf C Vitamini Serumu

La Roche Posay C10 Saf C Vitamini Serumu

Cilt yaşlanmaya başladıkça, eski ışıltısını kaybediyor, ince çizgi ve kırışıklıklar ortaya çıkıyor, cilt tonu ve dokusu bozulmaya başlıyor. İşte ciltteki bu yaşlanma belirtileri üzerinde son derece etkili bir içerik var: C vitamini. Etkili bir antioksidan olan C vitamini, ciltteki ışıltı kaybını giderme, ince çizgi ve kırışıklık görünümünü azaltma ve ciltteki pürüzleri giderme gibi harika özelliklere sahip.

C vitamini serumları, cilt yaşlanması üzerinde bu kadar etkili ve popülerken, aktif bir içerik olması sebebiyle bazı ciltlerde hassasiyet yaratabiliyor. Özellikle hassas ve alerjik ciltlerde karıncalanma, kaşıntı ve kızarıklık gibi reaksiyonlara yol açabiliyor. Bu yüzden de hassas ciltler C vitamini serumu kullanmaya çekinebiliyorlar. Bu yazımızın baş kahramanı olan La Roche Posay C10 Saf C Vitamini Serumu, hassas ciltlerin bile çok rahatlıkla kullanabileceği, mükemmel bir saf C vitamini serumu. Eğer cildinde ışıltı kaybı, kırışıklık ve pürüzler gibi yaşlanma belirtileri varsa, aradığın o mucizeyi bulmuş olabilirsin!

La Roche Posay C Vitamini Serumu’nu denedik ve yorumlarımızı şimdi seninle paylaşıyoruz.

La Roche Posay C10 Saf C Vitamini Serumu Etkileri

La Roche Posay C10 Saf C Vitamini Serumu Etkileri

La Roche Posay C Vitamini Serumu ile ilgili söylememiz gereken ilk ve en önemli özellik, hassas ciltlere uygun C vitamini serumu olarak öne çıkması. Bu C vitamini serumunun etkileri ve özellikleri ise şöyle:

  • Cildin kaybolan ışıltısını anında geri kazandırıyor.
  • Kırışıklık ve ince çizgi görünümünü azaltıyor.
  • Ciltteki pürüzlerin ve düzensiz dokunun görünümünü azaltıyor.
  • Cilt tonunun eşitlenmesini sağlıyor.
  • Uygular uygulamaz cildin anında daha parlak, yumuşak ve nemli görünmesini sağlıyor.
  • Hassas ciltler için dermatolojik olarak test edilmiş özel formülü sayesinde rahat kullanım sağlıyor.
  • Salisilik asit içeren formülü sayesinde akneye eğilim gösterebilen ciltlerde de kullanılabiliyor.

La Roche Posay C10 Saf C Vitamini Serumu Formülü

La Roche Posay C10 Saf C Vitamini Serumu Formülü

La Roche Posay C Vitamini Serumunu özel yapan şey, hassas ciltlerin rahatlıkla kullanabileceği bir formüle sahip olması. C vitamini içeren serumlar genellikle uygulandıktan sonraki 1-2 dakika boyunca ciltte karıncalanma yaratabilir, hassas ciltlerde ise bu kızarıklık ve tahrişe de neden olabilir. Bu yüzden, C vitamini kullanmaya çekinen hassas ciltler için harika bir seçenek.

La Roche Posay C10 Saf C Vitamini Serumu’nun formülündeki yüksek konsantrasyonda saf C vitamini ciltteki ışıltı kaybı ve kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerini hedefleyerek cilde ışıltı veriyor. Salisilik asit ise ciltteki pürüzlerin azalmasını sağlayarak cilt dokusunun daha düzenli ve eşit görünmesini sağlıyor. Formüldeki en önemli içerik ise Neurosensine, bu içerik cildin yatışmasını sağlayarak hassas ciltlerde rahat bir kullanım sağlıyor.

La Roche Posay C10 Saf C Vitamini Serumu Nasıl Uygulanır?

La Roche Posay C10 Saf C Vitamini Serumu Nasıl Uygulanır?

C vitamini serumları cilde sabahları uygulanır. La Roche Posay C10 Saf C Vitamini Serumu’nu da sabahları temiz cildine bir pompa uygulayabilirsin. Serumu uygular uygulamaz cildinin daha nemli, yumuşak ve parlak olduğunu fark edeceksin. Sonrasında, cildini UV ışınlarının etkilerinden koruman da son derece önemli. Bu yüzden C10 Serumu kullandığında, minimum SPF 15 içeren bir güneş kremini uygulamayı ihmal etmemelisin. Biz bu serumla birlikte La Roche Posay Anthelios Invisible Fluid SPF 50+ Güneş Kremi’ni kullanıyoruz. Yapısı çok ince olduğu için ciltte asla ağırlık yaratmıyor ve gün boyu cildi güneşten koruyor. Evde olsak bile!

La Roche Posay C10 Saf C Vitamini Serumu’nu kullandığımız günlerde, cildimizin nem ihtiyacını gidermek ve dolgun görünüme kavuşturmak için La Roche Posay Hylau B5 Serumu da cilt bakım rutinimizde kullanıyoruz. Hyaluronik asit de hassas ciltler için son derece uygun bir içerik olduğu için bu iki serum, birlikte kullanıldığında ciltte gözle görülür bir şekilde ışıltılı, sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüm elde edebiliyoruz.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?