İnceliyoruz: La Roche Posay Güneş Kremleri


En hassas ciltleri bile güneşe karşı iyi bir şekilde koruyan La Roche Posay güneş kremlerini inceliyoruz.

Cildini güneşe karşı koruman son derece önemli. Güneş ışınlarının cilde olan zararlarından korunmak, sadece yaz mevsiminde değil, yılın 12 ayı boyunca dikkat etmen gereken bir adım. UVA ve UVB ışınlarına korunmasız bir şekilde ve uzun süre maruz kalmak, bildiğin üzere erken yaşlanma etkilerini ortaya çıkarıyor. İnce çizgiler, kırışıklıklar, güneş lekeleri ve cilt kanserine kadar giden cilt sorunlarına sebep olan bu zararlı ışınlardan cildini korumayı ihmal etmemelisin. Bu yazımızda farklı cilt tiplerine uygun La Roche Posay Anthelios güneş kremlerini tek tek inceledik. Sana uygun güneş koruyucu kremi bulduktan sonra onu elinden bırakmamanı ve tüm yıl boyunca kullanmanı öneriyoruz!

La Roche Posay güneş kremleri

La Roche Posay güneş kremleri

La Roche Posay Anthelios güneş koruyucu kremleri, oldukça detaylı testlerden geçen formülleri ile tüm cilt tiplerine uygun ve çok yüksek güneş koruması içeriyorlar. O yüzden de çok popülerler. Peki La Roche Posay güneş koruyucu kremleri farklı yapan nedir? diye soracak olursan, hemen anlatalım: Tüm La Roche Posay güneş kremlerinin içerisinde yüksek UVA ve UVB koruması bulunuyor. Alerjik olarak test edilen bu güneş kremleri, reaksiyon gösterme ihtimali en düşük formüllere sahipler.

La Roche Posay güneş kremlerinin en sevdiğimiz kısmı ise tüm cilt tiplerine uygun bir formüllerinin bulunması. Cilt lekeleri olan, akneye eğilim gösteren, güneşe karşı aşırı hassas olan, yağlı ve parlayama yapan tüm cilt tipleri için uygun bir La Roche Posay güneş kremi var. Gel şimdi La Roche Posay Anthelios güneş koruyucu serisini daha yakından inceleyelim.

Editörün Notu: Güneş koruyucu kullanmak, güneşin zararlı etkilerinden tamamen korunabileceğin anlamına gelmiyor. Bu yüzden güneşin en tehlikeli olduğu öğle saatlerinde, uzun süre maruz kalmaktan kaçınmalı, şapka ve güneş gözlüğü gibi diğer koruyucuları da kullanmalısın.

Hatırlatmamamız gereken diğer bir konu ise güneş ışınlarının kapalı havada ve iç mekanlarda da zararlı etkilerini sürdürmeleri. Bu zararlı ışınlar bulutlardan ve camdan da geçtiği için, hava kapalı olsa bile güneş kremini 4 mevsim kullanmayı ihmal etmemelisin.

La Roche Posay Anthelios UVmune 400 SPF 50+ Güneş Kremi

La Roche Posay Anthelios UVmune 400 SPF 50+ Güneş Kremi

Anthelios güneş kremleri arasında en yüksek UVA güneş korumasına sahip UVmune güneş kremi (eski adıyla Invisible Fluid) şimdi yenilenen formülü ile en uzun UVA ışınlarına karşı bile en etkili UV filtrelerine sahip. Bütün cilt tipleri ile birlikte hassas ciltler için de uygun olan bu güneş kremi, UVA, UVB ve hava kirliliğine karşı cildi iyi bir şekilde koruma özelliğine sahip. 

La Roche Posay Uvmune güneş kreminin bir diğer özelliği, incecik yapısı sayesinde cilde çok kolay uygulanması, beyaz iz bırakmaması, suya, tere ve kuma çok dayanıklı olması. Hassas göz çevresinde bile gözde batma yapmadan rahatlıkla kullanabilen bu güneş kreminin bir de renkli versiyonu bulunuyor. Cildini hem güneşten korumak hem de cilt tonunu eşitlemek istersen, Anthelios UVmune Tinted’ı da kullanabilirsin.

Eğer yağlı bir cilde sahipsen ve kullandığın güneş kremininin yağlanmayı azaltmasını, cildindeki parlamayı kontrol altına almasını istiyorsan da Anthelios UVMune 400 Oil Control SPF 50+ Güneş Kremi'ni kullanabilirsin. Ciltteki yağlanmayı kontrol altına alan bu güneş kremi, yağlı ve karma ciltler için birebir.

La Roche Posay Anthelios Age Correct SPF 50 Güneş Kremi

La Roche Posay Anthelios Age Correct SPF 50 Güneş Kremi

Hem cildini güneşin zararlı etkilerinden korumak, hem de aynı anda kırışıklık ve leke karşıtı bakım yapmak istiyorsan, La Roche Posay Anthelios Age Correct SPF 50 Güneş Kremi tam sana göre demektir. Age Correct güneş kremi geniş spektrumlu güneş koruması sağlarken, PHE-Resorcinol ve hyaluronik asit içeren formülü ile cildin daha parlak, pürüzsüz ve nemli olmasını sağlıyor. Yağlı bir his ve beyaz iz bırakmayan bu güneş kremi, tıpkı bir nemlendirici sürmüş gibi hızlı bir şekilde cilt tarafından emiliyor ve çok kolay bir kullanım sağlıyor.

Eğer cildinde ince kırışıklıklar ve leke görünümü varsa, La Roche Posay Anthelios Age Correct SPF 50 ile cildindeki yaşlanma belirtilerinin görünümünün azalmasını sağlayabilirsin. Hafif yapısı sayesinde kullanımı çok kolay olduğu için, yaz-kış demeden her gün uygulayabilir, üzerine rahatlıkla makyaj bile yapabilirsin. Ayrıca renkli versiyonu ile cildindeki renk eşitsizliklerini de doğal bir şekilde gizleyebilirsin.

La Roche Posay Anthelios Dry Touch SPF 50+

La Roche Posay Anthelios XL Dry Touch SPF 50+

Yağlı ve akneye eğilim gösteren ciltler için çok kullanışlı olan La Roche Posay Anthelios Dry Touch güneş kremi, çok yüksek UVA ve UVB koruması sağlarken, ultra mat bir bitiş veriyor. Bu sayede yağlı ciltlerin gün içinde parlamasına da engel oluyor. Mexoplex filtreleme sistemi ve yatıştırıcı antioksidan özelliğine sahip La Roche Posay termal suyu içeriği ile yüksek bir koruma sağlıyor. Tüm diğer La Roche Posay güneş kremleri gibi beyaz iz ve yağlı his bırakmıyor. Tinted versiyonu ile cilt tonunu eşitleme özelliğine de sahip.

La Roche Posay Anthelios Ultra Cream SPF 50+

La Roche Posay Anthelios Ultra Cream SPF 50+

La Roche Posay güneş kremleri arasında en popüler olanlardan biri de Anthelios Ultra Cream güneş kremi. Bu güneş kreminin özelliği, UVA, UVB ve hava kirliliği zararlarına karşı cildi çok iyi bir şekilde korurken, en hassas göz çevresinde bile rahatlıkla kullanılabiliyor olması. Suya, tere ve kuma karşı çok dayanıklı olan bu güneş kremi beyaz iz ve yağlı his bırakmıyor. Üstelik renkli versiyonu olan Anthelios Ultra Cream Tinted SPF 50+ ile güneş koruması sağlarken cilt tonunu da eşitleyebilirsin.

La Roche Posay Anthelios Pigment Correct SPF 50+

La Roche Posay Anthelios Pigment Correct SPF 50+

Güneş ışınlarının en sık karşılaşılan zararlarından biri de kahverengi güneş lekeleri. Güneşe karşı hassasiyeti olup hiperpigmentasyon yani lekelenme sorunu olan ciltlere uygun olan Anthelios Pigment Correct güneş kremi, günlük güneşe maruz kalmanın neden olduğu cilt lekeleri (hiperpigmentasyon) üzerinde oldukça etkili. Yeni güneş lekelerine karşı koruma sağlarken, var olan leke görünümünde de gözle görülür bir etki sağlıyor. Renkli yapısı sayesinde cilt tonunu eşitlediği için lekeli ciltler için güneş kremi önerilerimiz arasında ilk sırada!

La Roche Posay Anthelios Anti-Shine Mist SPF 50 Sprey Güneş Kremi

La Roche Posay Anthelios Anti-Shine Mist SPF 50

Güneş kremini her 2 saatte bir yenilemek de son derece önemli. Peki diyelim ki gü içerisinde tekrar krem uygulamak mümkün olmuyor veya cildinde makyaj varken üzerine krem süremiyorsun… İşte bu noktada Anthelios Anti-Shine Mist güneş koruyucu sprey devreye giriyor. Sprey formdaki bu güneş koruyucu, temas gerektirmeden uygulama kolaylığı sağlıyor. Üstelik makyaj üzerine de çok kolay bir şekilde uygulanıyor. Yağlı ve akneye eğilim gösteren ciltler için parlama karşıtı formülü ile çok işe yarayan bu güneş koruma spreyinin püskürtme özelliği gerçekten de çok başarılı. Cilde ürünü tamamen eşit bir şekilde, hava püskürtür gibi uyguluyor. Asla ağırlık yapmıyor, dağıtmaya gerek kalmıyor, beyaz iz ve yağlı bir his bırakmıyor. Tam çantaya atıp gün içerisinde pratik bir şekilde tazelemek için çok uygun bir güneş koruyucu.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?