L'Oréal Paris Skin Genius ile Evde Cilt Analizi Yapıyoruz!


L’Oréal Paris’in akıllı cilt analizi uzmanı Skin Genius uygulaması ile evde cilt analizi yapıyoruz!

Birçoğumuz cilt bakım rutini deyince doğru yolda olup olmadığımıza emin olamıyoruz. Kullandığımız cilt bakım ürünlerini genellikle yakınlarımızın veya takip ettiğimiz influencerların önerileriyle alıyor, gerçekten de cildimizin ihtiyacını göremeyebiliyoruz. Neyse ki gelişen teknoloji sayesinde, evden çıkmadan bile cilt analizimizi yapabiliyoruz. L’Oréal Paris’in akıllı cilt analizi uzmanı Skin Genius, sadece bir selfie ile cildimize tıpkı bir cilt uzmanı gibi analiz yapabiliyor.

L’Oréal Paris Skin Genius Akıllı Cilt Analizi Uzmanı

L’Oréal Paris Skin Genius Akıllı Cilt Analizi Uzmanı

Gelişen teknoloji her gün bizi şaşırtmaya devam ederken, artık öyle bir noktaya geldi ki evden çıkmadan, sadece bir cep telefonu ile cilt analizimizi yapabiliyor. Eskiden cilt analizi deyince mutlaka bir uzmana görünmek, cildin güçlü ve zayıf yönlerini öğrenmek gerekirdi. L’Oréal Paris Skin Genius sayesinde evden çıkmaya bile gerek kalmadan, sadece bir selfie ile cildimizin analizini yapabiliyoruz.

Peki cilt analizi neden bu kadar önemli? Cildin güçlü ve zayıf noktalarını öğrenmek, buna göre doğru ürünlerden oluşan bir rutin oluşturmak o hayalini kurduğumuz pürüzsüz ve sağlıklı cilt görünümüne ulaşmak için gerekli bir adım. Cilt tipini öğrenmek, cilt problemlerine ve ihtiyaçlarına göre uygun formüllü cilt bakım ürünlerini seçmek gerekiyor. Aksi halde, yakınlarımızdan veya sosyal medyadan görüp kullanmaya başladığımız ürünler cildimize uymayabiliyor, beklediğimiz sonuçları alamıyor ve sonunda da cilt bakımına olan inancımız sarsılabiliyor.

L’Oréal Paris Skin Genius Nedir?

L’Oréal Paris Skin Genius Nedir?

L’Oréal Paris Skin Genius, tamamen yapay zekaya dayanan, dijital bir cilt analizi uzmanı. Cep telefonundan sadece bir selfie ile cildindeki 5 alanı analiz ediyor ve cildin güçlü ve zayıf noktalarını belirliyor.

30 yıldan fazla dataya dayanan, dermatologlar ve uzmanlar tarafından değerlendirilmiş 10.000 gerçek kadının cilt görselinden oluşan cilt veritabanı sayesinde, bu uygulamanın verdiği sonuçlar cilt uzmanlarının analizleriyle %95 oranında tutarlı. Yani Skin Genius ile elde edeceğin sonuç, doğru bir cilt analizi olma özelliğini taşıyor.

L’Oréal Paris Skin Genius Cildi Nasıl Analiz Eder?

L’Oréal Paris Skin Genius Cildi Nasıl Analiz Eder?

L’Oréal Paris’in akıllı cilt analizi uzmanı cildi 5 farklı boyutta analiz ediyor:

1. Kırışıklık görünümü

Yaşlanma belirtilerinin en belirgin olanı kuşkusuz ki kırışıklıklar. Alın çizgileri, kaş ortası (glabellar), göz çevresi (kazayağı-periorbital), gülümseme çizgileri (nazolabial) ve ağız kenarı çizgilerinin yoğunluğunu ölçerek öneride bulunuyor.

2. Parlaklık

Ciltteki nem kaybı, kırışıklık görünümü, gözenekler, kızarıklık ve cilt kusurlarının görünümünden en etkilenen bölge olan yanaklardaki parlaklığı analiz ederek cildin ihtiyacını belirliyor.

3. Sıkılık

Yaşlanma belirtilerinden bir diğeri de ciltte oluşan sıkılık kaybı. Cilt en belirgin olarak üst yanaklarda ve alt konturlarda esnekliğini kaybetmeye başladığı için, bu iki alanı analiz ediyor.

4. Gözenek kalitesi

Hepimizin en dikkat ettiği diğer bir cilt sorunu olan siyah noktaları ve gözenek kalitesini belirlemek için Skin Genius, burnun iki yanındaki bölgeyi de analiz ediyor.

5. Pigmentasyon

Yaşlanma belirtilerinden bir diğeri olan pigmentasyonu yani renk eşitsizliğini ölçmek için de ciltteki doğal pigmentasyon olan çilleri, çevresel faktörlerle oluşan yanaklardaki renk eşitsizliklerini ve kahverengi leke görünümünü de analiz ediyor.

L’Oréal Paris Skin Genius ile cilt analizi nasıl yapılır?

L’Oréal Paris Skin Genius ile cilt analizi nasıl yapılır?

Skin Genius ile cildini analiz etmek için buraya tıklayabilirsin. Sayfadaki “Cildini Analiz Et” butonuna bastıktan sonra açılan sayfada “Şimdi Başla”ya bas ve uygulamaya gerekli izinleri ver.

Bu akıllı uygulama, cildini en doğru şekilde algılayabilmek için yapman gerekenleri sıralayacak: Saçlarını geriye atmak, gözlük varsa çıkarmak ve doğal bir ortam ışığını bulmak gibi yönlendirmelerde bulunacak.

Bu noktada ya o sırada çekeceğin yeni bir fotoğrafı veya daha önce çektiğin bir selfie’ni kullanabilirsin, sadece yönlendirmelere uyduğundan emin olmalısın.

Sisteme fotoğrafını yükledikten sonra hemen analiz başlayacak. Sonraki adımda Skin Genius sana yaşını ve cilt tipini soracak. Bu 2 kolay soruyu yanıtladıktan sonra, cildinin 5 boyuttaki analizini görmüş olacaksın.

L’Oréal Paris Skin Genius ile cilt analizi nasıl yapılır? 2

Az önce yukarıda bahsettiğimiz bu 5 cilt alanı analiz edildikten sonra, cildinin güçlü ve zayıf yönlerini öğrenebilir, öncelik vermen gereken cilt sorunlarını öğrenebilirsin. Tüm bu analizleri detaylı bir şekilde inceledikten sonra, sana özel olarak hazırlanmış cilt bakım rutini önerisini de inceleyebilirsin.

Cildinin ihtiyaçlarına göre tamamen kişisel olarak oluşturulan bu cilt bakım rutininde, senin için vazgeçilmez olacak ürünleri, gündüz ve gece bakım rutinini nasıl yapabileceğini öğrenebilirsin. Son adımda ise rutininde yer alan L’Oréal Paris ürünlerini tek bir tıkla inceleyebilir ve satın alabilirsin.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala