Evde Cilt Analizi Nasıl Yapılır? Hangi Ürünleri Kullanmalısın?

Evde Cilt Analizi Nasıl Yapılır? Hangi Ürünleri Kullanmalısın?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Artık günümüzün büyük çoğunluğunu evde geçirmeye başladık. Evde cilt bakımları yaparken içimizden 'keşke evde cilt analizi de yapabilsek' diye geçiriyoruz. Neyse ki sesimiz duyuldu ve yapay zeka desteğiyle, evde akıllı telefonumuzla yapabildiğimiz online cilt analizleri ortaya çıktı. Evet, yanlış okumadın, cep telefonunun kamerası yardımıyla cilt analizi yaptırabilir ve cilt ihtiyacına uygun ürünleri keşfedebilirsin. 

Evde cilt analizi yapmak ve cildine uygun ürünleri keşfetmek için seni yazımızın devamına bekliyoruz! Son teknoloji cilt analizlerini denedikten sonra arkadaşlarına önermeyi unutma! :)

Evde cilt analizi kimlere uygun?

Evde cilt analizi kimlere uygun?

Evde yapılan cilt analizleri herkesin kullanımına uygun! Bizim kullandığımız 2 cilt analizi uygulaması var. Biri L'Oréal Paris'in yepyeni, Skin Genius denilen akıllı cilt analizi uzmanı, diğeri ise La Roche-Posay'in Effaclar Spotscan uygulaması. Kırışıklık, parlaklık, sıkılık, gözenek kalitesi ve pigmentasyon olarak cildin 5 ana boyutunu analiz eden Skin Genius, yapay zeka sayesinde online olarak sana özel cilt bakım rutini önerisinde bulunuyor. Cildinin ihtiyacına uygun bakım rutinini bulmak için Skin Genius'u denemeni öneririz. 

Eğer cilt problemleriyle, kusurlarıyla başın dertteyse ve bir türlü hangi cilt bakım ürününü kullanman gerektiğini bilmiyorsan da Effaclar Spotscan cilt analizini denemeni tavsiye ederiz. Bu cilt analizini, özellikle akneye eğilim gösterebilen cilde sahip olan ve dışarıda cilt analizi yaptıracak zamanı bulamayan herkes için öneriyoruz. Cilt tipine uygun ürünleri henüz keşfetmediysen, Effaclar Spotscan sayesinde öğrenebilirsin. Sana özel geliştirilen yapay zeka uygulamasını kullanarak, cilt bakımın için ihtiyacın olan her şeyi A'dan Z'ye online olarak yapabilirsin.

L'Oréal Paris Skin Genius Nasıl Kullanılır?

L'Oréal Paris Skin Genius Nasıl Kullanılır?

Yukarıda da açıkladığımız gibi, Skin Genius, akıllı cilt analizi uzmanı, cildimizin nasıl değiştiğini anlamak, hangi bölgede neye ihtiyaç duyduğunu tespit etmek için yapay zeka ile güçlendirilmiş yeni nesil dijital bir cilt bakım analizi. 30 yıldan fazla dataya dayanan, dermatologlar ve uzmanlar tarafından değerlendirilmiş 10.000 gerçek kadının cilt görselinden oluşan bir veritabanı sayesinde cilt uzmanlarının analizleri ile %95 oranında tutarlıdır. Evinin rahatlığında, uzman cilt bakım rutinini artık kolayca oluşturabilir, cildine özenli ve düzenli bakım yapabilirsin. :)

Gelelim, Skin Genius'un nasıl kullanıldığına. Öncelikle buraya tıklayarak L'Oréal Paris web sitesinde bulunan Skin Genius'a ulaşman gerekiyor. Ardından, aşağıdaki adımları takip ederek sana özel cilt analizine başlayabilirsin!

İlk adım: Fotoğrafını çek ya da yükle

İlk adım: Fotoğrafını çek ya da yükle

Eğer galerinde, aşağıdaki kriterlere uygun bir fotoğrafın varsa kullanabilirsin. Eğer yoksa da bu kriterlere uygun fotoğrafını hemen çekebilirsin. 

  • Makyajını ve gözlüğünü çıkart
  • Saçlarını geriye doğru at
  • Kameraya bak ve ifadeni nötr tutmaya çalış
  • İyi aydınlatılmış bir ortamda ve doğal ışıkta durarak fotoğraf çek

İkinci adım: Yaş ve cilt tipi belirlenmesi

İkinci adım:

Fotoğrafını yükledikten sonra yaşını, cilt tipini seçiyorsun ve sonraki adımda cilt analizin hazır! 

3.Adım: Cilt analizin hazır!

Cilt analizin hazır!

İşte cilt analizin hazır! "Sonuçlarım" kısmında yüzünde daha fazla özen göstermen gereken alanları, cildinin güçlü yanlarını keşfedebilir, gözenek kalitesi, pigmentasyon, kırışıklık görünümü, parlaklık ve sıkılık durumuyla ilgili bilgi alabilirsin. 

"Rutinim" ve "Rutinimi Keşfet" kısmında ise cildinin bu ihtiyaçlarına uygun içerikleri, ürünleri keşfedebilirsin. Hem de kullanman gereken ürünleri, gündüz ve gece rutini olarak ayrı ayrı sana sunuyor. Cildinin yapısına uygun cilt temizleyici, nemlendirici, göz çevresi bakımı gibi seçenekler sunan Skin Genius, bu ürünlerin cildinin özen göstermen gereken hangi alanlarına uygun olduğunu da açıklıyor. 

Evde online cilt analizi hiç bu kadar kolay olmamıştı! :)

Effaclar Spotscan nasıl kullanılır?

Effaclar Spotscan nasıl kullanılır?

Effaclar Spotscan ile evde cilt analizi yapmak da çok pratik! Yapay zeka tarafından desteklenen ilk kişiselleştirilmiş cilt analizi için ihtiyacın olan tek şey IOS veya Android cep telefonu!  IOS’a sahip telefonlardan Safari, Android telefonlardan Google Chrome üzerinden tr.spotscan.com adresine girerek cilt analizinizini başlatabilirsin. Cilt analizinin en iyi sonucu vermesi için ışığın iyi olduğuna ve cildinde makyaj olmamasına özen göster. Effaclar Spotscan'ın cildini en iyi seviyede analiz edebilmesi içi sağ, sol ve önden olmak üzere 3 selfieni çekmen gerekiyor. 

Effaclar Spotscan cilt analizi, cildindeki kusurların derecesini 0 ile 4+ arasında belirlemek için selfieni taramaya başlar. Cilt analizinde  cilt kusuru, siyah nokta ve leke görünümlerinin derecelerini öğrenebilirsin. Yapılan analiz tamamlandıktan sonra kişiselleştirilmiş Effaclar rutinini ve sana özel hazırlanan cilt bakım ipuçlarını keşfedeceksin. 

Unutma, Effaclar Spotscan servisiyle sunulan cilt bakım rutini, sadece bir öneridir ve dermatolog tavsiyesinin yerine geçmez.

  • Effaclar Spotscan rutinini keşfet!

La Roche Posay Effaclar Spotscan 0.derece bakım rutini

spotscan

Cilt analizinde sonucun 0. derece çıktıysa senin için La Roche-Posay Effaclar Jel, La Roche Posay Effaclar Mat, La Roche Posay Anthelios Invisible Fluid SPF 50+ Güneş Kremi öneriliyor.

La Roche Posay Effaclar Spotscan 1.derece bakım rutini

Cilt analizinde 1.derece bakım rutini olarak La Roche Posay Effaclar Jel, La Roche Posay Anthelios Dry Touch SPF 50+ Güneş Kremi ve La Roche Posay Effaclar K (+) Anti-Sebum öneriliyor. 

La Roche Posay Effaclar Spotscan 2.derece bakım rutini

Cilt analizinde 2.derece bakım rutini için La Roche Posay Effaclar Duo (+), La Roche Posay Anthelios Dry Touch SPF 50+ Güneş Kremi ve La Roche Posay Effaclar Jel öneriliyor. 

La Roche Posay Effaclar Spotscan 3.derece bakım rutini

Effaclar Spotscan cilt analizinde 3.derece bakım rutini olarak La Roche Posay Anthelios Anti Imperfections SPF 50+ Jel Güneş Kremi, a Roche Posay Effaclar Duo+ ve La Roche-Posay Effaclar Jel öneriliyor. 

La Roche Posay Effaclar Spotscan 4.derece bakım rutini

Spotscan cilt analizinde 4.derece bakım önerisi olarak La Roche Posay Anthelios Sun Intolerance SPF 50+ Güneş Kremi, La Roche Posay Effaclar H Cleansing, La Roche Posay Effaclar H Nemlendirici Bakım Kremini görebilirsin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?