Kuşburnu Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Kuşburnu Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kuşburnu çayı olarak bildiğimiz kuşburnu bitkisinin ne kadar çok faydası varmış meğer! Bizim gibi doğal içerikleri kullanmaya öncelik verenler için kuşburnu yağı yepyeni bir keşif oldu. Kuşburnu yağının cilde faydaları sayesinde cildinde bugüne kadar istediğin o sağlıklı etkiyi görebilirsin. Kuşburnu yağını nasıl kullanacağını ve kuşburnu yağının cilt için faydalarını senin için araştırdık! 

Kuşburnu yağı nedir?

Kuşburnu yağı nedir?

Kuşburnu yağı, Afrika ve Avrupa'da yetişen kuşburnu bitkisinden elde edilen antioksidan ve vitaminler açısından oldukça zengin bir yağ çeşidi. Hollywood yıldızları kusursuz cilt görünümü için Rosehip oil yani kuşburnu yağı kullandıklarını itiraf ettiği günden beri kuşburnu yağına olan talep arttı. 

Kuşburnu yağı, diğer doğal yağ çeşitlerine göre daha kolay bulunabilir olması ve daha ucuz olması sebebiyle artık cilt bakım ürünlerinde yaygın olarak kullanılıyor. Doğal içeriklere yöneldiğimiz bu dönemde kuşburnu yağı ile tanışmamız çok büyük şans oldu!

Kuşburnu yağının cilde faydaları neler?

Nemlendirme

Kuşburnu yağının cilde faydaları neler?

Kuşburnu yağının en yaygının ciltte bıraktığı en güzel etki nemlendirmesi oluyor. Kuşburnu yağının içindeki doğal yağ asitleri sayesinde cildin nemlenir ve cildindeki kuruluk giderilir. 

Kuru ve normal cildin varsa cildinde yoğun nemlendirme etkisi için kuşburnu yağı kullanabilirsin. Kuşburnu yağının formülündeki Provitamin A, trans retinoik asit, A ve D vitamini, linoleik asit, omega 6 ve omega 3 sayesinde cildin beslenir, ciltteki kuru ve sert hissiyat yumuşatılır. Cilt nemlendirmesi için kuşburnu yağı kullananlar cildin daha ışıltılı ve aydınlık göründüğünü söylüyorlar. 

Kırışık görünümü iyileştirir

Kırışık görünümü iyileştirir

Kuşburnu yağı, cilt güzelliği için ihtiyacımız olan A ve C vitaminlerini ve yağ asitlerini içeriyor. Kuşburnu yağını düzenli olarak kullandığında cildinin dolgunlaştığını ve cildindeki ince kırışıkların azaldığını gözlemleyebilirsin. 

A ve C vitaminleri cildin nemlenmesini, sıkılaşmasını ve renk tonunun eşitlenmesini sağlıyor. Cildinde güneş kaynaklı kuruluk, renk eşitsizliği ve lekelenme varsa kuşburnu yağının faydaları sana çok iyi gelecek. Yağlı cilt tipleri genellikle yağ bazlı güzellik ürünlerine karşı mesafeli olurlar. Fakat kuşburnu yağının hafif yapısı yağlı ciltlere de uygun. Yağlı cildini nemlendirmek ve cildindeki hasarları onarmak için mutlaka kuşburnu yağını denemeni öneririz. 

Cildi aydınlatır

Cildi aydınlatır

Kuşburnu yağı kullandıktan sonra cildindeki aydınlık ve parlak görünüme sen bile inanamayacaksın. Sadece bir iki damla yağ kullandıktan sonra cildindeki parlak ve canlı hissi görünce başka bir bakım yağı kullanacağını düşünmüyoruz. 

Kuşburnu yağı cildi derinlemesine beslediği için cildin içten aydınlanmasını sağlıyor. Cilt yüzeyinde doğal bir ışıltı bırakıyor, cildi yağlandırmıyor ve T bölgesinde parlamaya sebep olmuyor. Kuşburnu yağının etkisini görmek için hem sabah, hem de akşam cilt bakımına eklemelisin. 

Cildi pürüzsüzleştirir

Cildi pürüzsüzleştirir

Kuşburnu yağının içeriğindeki vitaminler, ciltteki gözeneklerin sıkılaşmasını sağlıyor ve yüzün geneline daha pürüzsüz bir görünüm kazandırıyor. Böylece cildindeki kusurlar azalıyor, gözeneklerin gizleniyor ve yüzünde daha sıkı bir görünüm elde ediliyor.

Cildin doğal ışıltısını ön plana çıkaran kuşburnu yağı sayesinde akne ve sivilce izlerinin daha az belirgin oluyor, yüzündeki lekelerin görünürlüğü azalıyor. Kuşburnu yağı kullananlar, cildinin günden güne daha pürüzsüz olduğunu ve cilt tonunun eşitlendiğini söylüyor. 

Editörün önerisi: Kuşburnu yağını direkt olarak aktardan satın alarak cildine uygulamak cildinde hassasiyet ve alerji yaratabilir. Bunun önüne geçmek için güvendiğin markaların kuşburnu yağı içeren bakım ürünlerini kullanabilirsin. Kullandığın cilt bakım ürünün mutlaka dermatolojik testlerden geçtiğine emin olmalısın.

Kuşburnu yağı içeren cilt bakım ürünü önerisi

Kuşburnu yağı içeren cilt bakım ürünü önerisi

Cilt bakımında doğal içerikleri kullanmayı seven cilt bakım gurularının çok seveceği bir ürünle seni tanıştırmak isteriz. L’Oréal Paris Mucizevi Yağ Günlük Yüz Bakım Yağı, içeriğindeki Lavanta, Gül, Mercanköşk, Papatya, Biberiye, Portakal, Sardunya ve Lavandin tem bakım yağlarının yanında besleyici Jojoba ve Kuşburnu yağı içeren formülü sayesinde cildinde doğal cilt bakımı yapıyor. Mucizevi yağın %98 oranında doğal içeriklere sahip olduğunu duyduğumuzdan beri bu yağı cilt bakım rutinimizden çıkarmıyoruz. Doğal cilt bakım ürünlerini yakından araştıran bir ekip olarak, Mucizevi yağı tüm çevremize şiddetle öneriyoruz.

Loreal Mucizevi yağ, cildi derinlemesine besleyerek ışıltılı görünmesini sağlıyor, cilde elastikiyet kazandırıyor ve cildi pürüzsüzleştiriyor. Sadece birkaç damlası bu yağı kullanmak için yeterli. Her sabah ve akşam yağı temiz cildine uygula. Biz Loreal yağı sadece cildimize değil tırnak etlerine ve elimizin kuruyan yerlerine de uyguluyoruz. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?