Dermatoloğa Gitmen için 5 Neden

Dermatoloğa Gitmen için 5 Neden

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Dermatoloğa en son ne zaman gitmiştin? Hatırlayamadın mı yoksa? Hatırlayamadığın kadar uzun zaman olduysa ya da daha önce dermatoloğa hiç gitmediysen bizce yazımızın devamını okuyunca mutlaka fikir değiştireceksin. İşte sana en kısa zamanda dermatoloğun yolunu tutmak için 5 neden!

1. En doğru tavsiyeleri alabilirsin

En doğru tavsiyeleri alabilirsin

Vücudumuzda herhangi bir ağrımız olduğunda ya da bazı belirtiler sonrasında doktora gitmeyi ihmal etmiyoruz. Ancak söz konusu cildimiz olduğunda, sivilceler, kızarıklıklar, kaşıntılar, çeşitli döküntüler olduğunda doktora gitmek yerine kendimiz tedavi etmeye çalışıyoruz. Kabul edelim, çoğumuz böyle yapıyoruz… Evdeki malzemelerle yapılan karışımları deniyor, olur olmaz demeden her şeyi cildimize sürerek cilt sorunumuza tedavi bulmaya çalışıyoruz. Fakat hiçbir sonuç alamıyoruz ve cildimizdeki sorun her geçen gün daha da kötüye gidiyor…

Eminiz ki bu durumu sen de bir yerlerden hatırlıyorsundur! Bir cilt sorunuyla karşılaştığında her şeyden önce, dermatoloğa danışmak oldukça önemli. Eğer cildinde kalıcı hasarlar bırakmak, cilt sorununun daha kötüye gitmesine engel olmak istiyorsan kendin tedavi yöntemleri bulmak yerine, dermatoloğa giderek, onun önerdiği tedaviyi kullanmalısın. Hem cilt bakım ürünleri olarak hem de cildinin ihtiyaçlarıyla ilgili en doğru tavsiyeleri dermatoloğundan alabilirsin.

2.Cilt rahatsızlıklarını erken teşhis edebilirsin

Cilt rahatsızlıklarını erken teşhis edebilirsin

Düzenli olarak dermatoloğa giderek, herhangi bir cilt rahatsızlığın varsa, bu rahatsızlığı daha erken fark edebilir, böylece daha çabuk müdahale edebilirsin. Cildinde, son dönemde gözlemlediğin kızarıklıklar, döküntüler, kaşıntılar, lekeler varsa ya da sivilce, kepek, aşırı yağlanma gibi belirtiler varsa ilk iş olarak mutlaka dermatoloğa görünüp sorunun kökenini bulmalısın. Böylece önemli bir cilt rahatsızlığını da erken teşhis ederek doğru tedaviyi uygulayabilirsin.

3.Bir türlü geçmek bilmeyen cilt sorunlarına çözüm bulabilirsin

Bir türlü geçmek bilmeyen cilt sorunlarına çözüm bulabilirsin

Herhangi bir cilt sorunun olmasa da dermatoloğa düzenli olarak gitmeni öneriyoruz. Dermatoloğa giderek, herhangi bir cilt sorunun varsa, örneğin geçmek bilmeyen sivilcelerin, devamlı kaşınan bir cildin ya da sürekli tekrarlayan kepek problemin varsa bu soruna nihayet bir çözüm, tedavi yolu bulabilirsin. Bu cilt sorununun sürekli tekrarlamasından, bir türlü geçmemesinden şikâyetçiysen uzun zamandır dermatoloğa gitmemişsin demektir. İşte bu nedenle cildindeki problemi mutlaka dermatoloğa gösterip, sorunun için en doğru çözüm önerilerini alman gerekir.

4.Yanlış bilgilerden kurtulabilirsin

Yanlış bilgilerden kurtulabilirsin

Eminiz ki sen de bir sorunun olduğunda ilk önce internetten, sosyal medyadan araştırma yapıyorsundur. Aslında internette, çeşitli cilt rahatsızlıkları da dâhil olmak üzere birçok kulaktan dolma bilgi yer alabiliyor. Cilt sorunun için araştırma yaparken yanlış teşhisle, yanlış tedavi yöntemleri uygulayabilir ve cildinin zarar görmesine neden olabilirsin. Bu nedenle yanlış bilgilerden kurtulmak, en doğru tedavi yöntemini bulmak için her şeyden önce bir dermatoloğa görünmek şart.

5.Cildinin gerçek ihtiyacını bulabilirsin

Cildinin gerçek ihtiyacını bulabilirsin

Dermatoloğa gittiğinde, öncelikle dermatolog cildini teşhis eder ve cilt tipini teşhis ettikten sonra cildinin ihtiyacına, cilt tipine uygun önerilerde bulunur. Cilt tipine uygun ürünler kullanmadığında bu durum, cildine yanlış bakımlar uygulamana ve bu yanlış bakımlar sonucunda da cilt durumunun bozulmasına neden olabilir.

Örneğin kuru bir cildin olmasına rağmen, yağlı ciltlere uygun bir nemlendirici uyguluyor olabilirsin. Ya da cildinde hassasiyet olmasına rağmen, cildinin daha fazla kuruyup hassaslaşmasına neden olabilecek ürünler kullanıyor olabilirsin. İşte böyle bu sorun yaşamamak için dermatoloğa gidip cilt tipine uygun ürün tavsiyeleri almanı öneririz.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?