Civanperçemi'nin Faydaları Nelerdir?

Civanperçemi'nin Faydaları Nelerdir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Doğanın gücünü cildine yansıtmayı sevenler eminiz civanperçemi otunun faydalarını duymuştur. Sonbaharda aylarında yetişen civan perçemi otu cilt için olduğu kadar vücudumuz için de çok faydalı. Civanperçemi çayı, civanperçemi kremi veya civanperçemi yağı gibi ürünleri aktarlarda görmüş olman çok muhtemel! Peki, civanperçemi ne işe yarar? Civanperçeminin faydaları ve cilde olan etkisini öğrenmek için yazının devamına bekleniyorsun.

Civanperçemi nedir?

Civanperçemi nedir?

Civanperçemi aslında yol kenarlarında rahatlıkla görebileceğin 80’den fazla çeşidi olan ve çiçek açan bir bitki. Genellikle civanperçemi otu sonbaharda açar ve yaz aylarında toplanmaya başlanır. Civanperçemi güneşi ve kuru havayı sever, bu nedenle yağış alan bölgelerde çok fazla bu bitkiyi göremeyiz.

Civanperçemi otunu vücut sağlığı için oldukça faydalı. Sindirim sistemi, adet söktürücü ve kansızlık giderici etkileri olduğu bilinen civanperçemi otu genellikle kaynatılarak tüketiliyor. Civanperçemi çayını kendi başına değil, doktoruna danışarak tüketmende fayda var.

Civanperçemi'nin cilde faydaları nelerdir?

Civanperçemi'nin cilde faydaları nelerdir?

Civanperçemi otunun en önemli faydalarını ciltte görebiliyoruz. Bu otun içeriğindeki uçucu yağlar cildin yenilenmesini ve cilt yüzeyindeki kusurların görünümünün azalmasını sağlıyor. Cilt yüzeyindeki yara, iltihap ve benzeri görünümlerin daha hızlı iyileşmesine yardımcı olduğu bilinen civanperçemi otu, yıllardır cilt bakımında kullanılır. 

Civanperçemi vücut sağlığı için çay olarak tüketilse de, cilt bakımında genellikle krem formunda kullanılıyor. Toz haline getirilen civanperçemi otu, yağ ve böğürtlen yaprağı ile karıştırılarak merhem haline getirilir. Civanperçemi merhemini düzenli olarak cildinde kullananlar cilt hücrelerinin daha hızlı yenilendiğini ve cildinin daha pürüzsüz göründüğünü söylüyorlar. 

Civanperçemi otunun zararları nedir?

Civanperçemi otunun zararları nedir?

Doğada yetişen her şeyin cildimizde faydası olabileceği gibi zararları da olabilir. Özellikle hassas cilde sahip olanla için aktar yapımı kremleri önermiyoruz. Dermatolojik testlerden geçmeyen kremler, cildinde hassasiyet yaratarak istenmeyen görünümlerin oluşmasına yol açabilir. 

Doğal içerikler kullanmak istemeni çok iyi anlıyoruz! Biz de senin gibi formülünde doğal çiçeklerin, otların ve yağların kullanıldığı kremleri çok faydalı buluyoruz. O zaman sana harika bir önerimiz olacak: Garnier Hyaluronik Aloe Jel. %96 doğal kaynaklı içeriği ile Garnier kremi çok seveceğine eminiz. Her cilt tipi için uygun olan bu nemlendirici krem cildini ferahlatıyor ve daha pürüzsüz görünmesine yardımcı oluyor. Cildinin rahatlamasını ve 48 saat boyunca nemli görünmesini sağlayan bu kremi sabah ve akşam günde iki kere kullanarak cildinin yenilenmesini başlatabilirsin!

Civanperçemi nasıl kullanılır?

Civanperçemi nasıl kullanılır?

Civanperçemini kullananlar genellikle yazın bu otu topluyor. Çiçekli kısımlarını topladıktan sonra güneşte kurutarak toz haline gelmesini sağlayabilirsin. Toz haline gelen Civanperçemi otunu krem veya merhem olarak cildine uygulayabilirsin.

Dilersen civanperçemi tozlarını nemlendiricinin içine karıştırabilir veya uçucu yağlarla birleştirerek cildine uygulayabilirsin. 

Aman dikkat! Hassas cildi olanlar, cildinde alerjik reaksiyon gösterme eğilimi olanlar civanperçemi otunu kontrolsüz bir şekilde krem veya merhem haline getirip cildine uygulamamalı. Civanperçemi otunun faydalarını cildine yansıtan cilt bakım ürünlerini keşfederek cildinin daha güvenli bir şekilde yenilenmesini ve pürüzsüz görünmesini sağlamalısın. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?