Kaz Ayağı Nedir? Kaz Ayağından Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Kaz Ayağı Nedir? Kaz Ayağından Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Göz çevrende oluşan kaz ayağı kırışıkları seni korkutmasın! 20’li yaşlardan sonra herkesin cildinde ufak kırışıklar meydana gelebilir. Kaz ayaklarını doğru bakım ile kontrol altına alabilirsin.

Kaz ayağı çizgileri, aynaya baktığımızda göze ilk çarpan ve bizi endişelendiren durumların başında geliyor. Genç bir cilt için, göz kenarı kırışıklıkları derinleşmeden eyleme geçmeni öneririz. Kaz ayakları için maske ve krem önerileri ile bu çizgilere savaş açabilirsin. Göz kenarındaki bu kırışıkların derinleşmemesi ve daha belirgin olmaması tamamen senin elinde! Hazırsan göz çevresi bakım rehberine başlıyoruz.

Kaz ayakları nedir?

Kaz ayakları nedir?

Kaz ayakları kırışıklıkları, göz çevresinde ve gözlerin altındaki ince çizgilere verilen isimdir. Göz kenarındaki kırışıklık yoğun mimik kullanımı, gülmek, gözleri kısmak, kaşları çatmak gibi sebeplerden meydana gelir. Aslında herkesin yaptığı bu aktiviteler, bazılarında daha derin kaz ayağı kırışıklığı yaratırken, bazı kişilerde ise ince çizgiler meydana getiriyor.

Yüzümüzdeki en ince ve hassas deri göz çevresindeki deri olduğu için bu bölgede daha yoğun çizgilenme olması normaldir. Özellikle güneşte çok fazla kalanlarda, makyajını silmeden uyuyanlarda, sigara ve alkol tüketen, yeterli su içmeyen kişilerde kaz ayağı çizgileri daha fazla görünür. Unutma, göz çevren ne kadar kuruysa o kadar çok kaz ayağı çizgilerin olacaktır!

Kaz ayağı kırışıklıkları için egzersizler

Kaz ayağı kırışıklıkları için egzersizler

Kaz ayaklarına doğal çözüm arayanlar, yüz yogası yaparak kaz ayaklarının daha az belirgin olmasını sağlayabilir. ‘Kaz ayakları nasıl gider?’ diye soranlar aşağıdaki egzersizi günde 20 dakika boyunca yapmalı.

İşaret parmağınla gözlerinin sonlarından saç diplerine doğru hafif yukarı doğru çek. Gözlerini çekerken bir yandan da sadece alt göz kapağını kullanarak gözünü kırpmayı dene. İlk denemede zorlanabilirsin ama sonrasında göz kasların bu harekete alışacak. İlk hafta günde sadece bir göz olarak kaz ayağı egzersizi yapmalısın. Gözlerin alıştıktan sonra günde iki göz olacak şekilde ilerleyebilirsin.

Kaz ayağı nasıl geçer?

Kaz ayağı nasıl geçer?

Göz kenarı kırışıkları için öncelikle cildini nemlendirmelisin. Göz kremi kullanmak, kaz ayağı görünümünün yumuşamasına yardımcı olur. Kaz ayaklarına çözüm arıyorsan ilk olarak bol bol su içmeye başlamalısın. Sonrasında kaz ayakları için krem arayışına geçebilirsin.

Kaz ayağı kremi, göz çevreni nemlendirerek çizgilerin derinleşmesini önler, göz çevrene daha aydınlık ve fresh bir görünüm kazandırır. ‘Kaz ayaklarına ne iyi gelir?’ diye soranlara en sevdiğimiz kaz ayağı kremlerimizi listeledik. Sana en uygun olan kremi seç ve kaz ayaklarına kesin çözümü bul.

Kaz ayağı kırışıklıkları için önleyici bakım kremi önerileri 

L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Göz Kremi

L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Göz Kremi

Göz çevresindeki kazayağı kırışıklıklarının dolgun görünmesini sağlamak için mutlaka derinlemesine nemlendirmek gerekiyor. Özellikle hyaluronik asit gibi cilde nem desteği sağlayan göz bakım kremlerini tercih edebilirsin. L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Göz Kremi, göz çevresini ve cildi nemlendirirken dolgun görünmesine de destek oluyor. Böylece kazayağı kırışıklıklarının, ince çizgilerin görünümünü azaltıyor.

Garnier Nem Bombası Kaz Ayaklarına Karşı Kağıt Göz Maskesi

Garnier Nem Bombası Kaz Ayaklarına Karşı Kağıt Göz Maskesi

Kağıt göz maskeleri kaz ayağı görünümü için en çok kullandığımız ürünlerden! Yeşil Çay ve Hyaluronik Asit içeren bu kağıt göz maskesi, yağlı ve yapışkan bir his bırakmayan ultra hafif bir formüle sahip. 

Göz çevresindeki ince çizgilerin görünümünü azaltıyor,ve nemlendiriyor. Göz çevresini pürüzsüzleştirirken, daha aydınlık ve ferah bir görünüm sağlıyor. Özellikle kullanımdan sonra sağladığı -4 derece serinletici etkiyi çok seviyoruz! :)

Lancôme Rénergie Multi-Lift Ultra Göz Kremi

Lancôme Rénergie Multi-Lift Ultra Göz Kremi

Göz çevrene daha genç, daha aydınlık bir görünüm kazandırmaya ne dersin? Hyaluronik Asit ve keten tohumu özü içeren Lancôme Rénergie Multi-Lift Ultra Göz Kremi, göz çevresinin nemlenmesini, sıkılaşmasını sağlarken koyu halkaların ve göz altı torbalarının da görünümünün azalmasına yardımcı oluyor. Özellikle göz altındaki koyu halkalardan şikayetçi olanların en beğendiği göz kremlerinin başında geliyor.  

Aynı zamanda göz çevresinde anında nemlendirme özelliği sayesinde lifting etkisi sağlayarak cildin sıkılaşmasını, aydınlanmasını sağlıyor. İpeksi dokusunu ise çok sevdiğimizi söylemeden geçmeyelim. :)

La Roche-Posay Redermic C Yeux

La Roche-Posay Redermic C Yeux

Bizim severek kullandığımız en iyi göz kremlerinden biri La Roche-Posay Redermic C Yeux. İçeriğindeki saf C vitamini, Madecassoside, Hyaluronic Asit ve Nörosensin sayesinde kaz ayağı kırışıklarının görünümünü azaltır, göz çevresine dolgunluk kazandırır.

Kaz ayaklarına botoks yaptırmak yerine göz kremi kullanarak kırışıklarını kontrol altına almak istiyorsan Redermic C Yeux göz kremi ile tanışmalısın. Göz çevreni nemlendiren ve daha dinlenmiş görünmeni sağlayan bu kremi çok seveceğine eminiz.

SkinCeuticals A.G.E Eye Complex 

SkinCeuticals A.G.E Eye Complex

Göz çevrendeki morluk ve göz altı torbalarından şikayetçiysen senin için önereceğimiz göz kremi SkinCeuticals A.G.E Eye Complex olacak. Hem kaz ayakları için kesin çözüm, hem de göz çevresindeki morluklar için göz kremi arıyorsan bu göz kremini hemen denemeni öneririz.

Sabahları aynaya baktığında gözlerindeki şişlik ve kuruluk dikkatini çekiyorsa SkinCeuticals A.G.E Eye Complex göz kremi sana iyi gelecek. En sevdiğimiz göz kremlerinden biri olan bu krem, anti-aging özelliği sayesinde kırışıkları da önlüyor.

Vichy Slow Age Göz Kremi

Vichy Slow Age Göz Kremi

Yaşlanma karşıtı göz kremi arayanlar acilen Vichy Slow Age göz bakım kremi ile tanışmalı. Günlük olarak kullanmanı önereceğimiz bu göz kremi, göz çevresindeki kaz ayağı kırışıklarının görünümünü yumuşatıyor ve göz çevresine daha sağlıklı bir görünüm kazandırıyor.

Kaz ayakları nasıl yok edildiğini öğrenmek istiyorsan düzenli göz kremi kullanmanı şiddetle öneriyoruz. Düzenli göz kremi kullanmak, göz çevresini nemlendirdiği için göz altındaki morlukların azaltır, göz çevresindeki kuruluğun bitirir böylece kaz ayağı görünümünü de adım adım azaltır. 20’li yaşlardan itibaren göz kremi kullanmalısın.

Vichy Liftactiv Micro Hyalu Göz Altı Bandı

Vichy Liftactiv Micro Hyalu Göz Altı Bandı

Kaz ayakları için evde maske yapmak istiyorsan göz altı bandını kullanmalısın. Hyaluronik asit içeren göz altı bandı, göz çevresindeki kırışıklara etki ederek, daha az belirgin olmasını sağlar.

Herkesicinguzellik.com editörleri olarak biz haftada bir Vichy Liftactiv Micro Hyalu göz altı bandını kullanıyoruz. Düzenli kullanımda kaz ayaklarının azaldığını ve göz altımızdaki morluğun geçtiğini gördük. Göz altı bandını kullandığımızdan beri, göz çevremiz daha pürüzsüz ve sağlıklı görünüyor. Sen de kaz ayaklarına savaş açmak için Liftactiv Micro Hyalu göz altı bantlarını kullanmalısın.

Vichy Liftactiv Supreme Göz Kremi

Vichy Liftactiv Supreme Göz Kremi

Göz kontürünü yumuşatacak ve göz çevreni sıkılaştıracak bir göz kremi arıyorsan Vichy Liftactiv Supreme Göz Kremi ile tanışmalısın. Göz altı torbası, kaz ayağı kırışıkları ve göz altındaki mor halkalara savaş açmak için tasarlanan bu göz kremi, ilk günden itibaren gözle görülür sonuçlar ortaya çıkarıyor.

Vichy Liftactiv Supreme Göz Kremi kullananlar, düzenli kullanımda göz kapağının üzerindeki kırışıkların azaldığını ve göz kenarındaki kırışıkların daha az belirgin olduğunu söylüyor. Göz çevresi kaz ayağı kırışıklıkları nasıl geçtiğini merak ediyorsan en etkili Vichy göz kremlerinden biriyle tanışmalısın.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?