Deniyoruz: L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Nemlendirici Krem Serisi

Deniyoruz: L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Nemlendirici Krem Serisi

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Hyaluronik asit, cilt bakımında son zamanların en yükselen trendlerinden. L’Oréal Paris’in hyaluronik asit içeren “Hyaluron Uzmanı” sersini mercek altına alıyoruz!

Hyaluronik asit, son zamanlarda cilt bakımında en popüler içeriklerden biri. Cildi nemlendirme konusunda çok etkili olan bu içerik, cildi dolgunlaştırarak ince çizgi ve kırışıklık görünümünün azalmasını sağlıyor. Bu yüzden de tüm bu popülerliği sonuna kadar hak ediyor. Bizim de son zamanlarda radarımıza giren L’Oréal Paris’in hyaluronik asit içeren cilt bakımı serisini mercek altına aldık. L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı ailesini denedik ve yorumlarımızı şimdi seninle paylaşıyoruz!

Hyaluronik asit ne işe yarar?

Hyaluronik asit ne işe yarar?

Hyaluron Uzmanı krem ailesini incelemeden önce, kısaca “Hyaluronik asit ne işe yarar?” sorusunu cevaplamak istedik: Hyaluronik asit, vücutta bulunan bir molekül ve cildin nemli kalmasını, daha dolgun görünmesini sağlıyor. Yıllar geçtikçe ve yaş ilerledikçe, vücuttaki oranı azaldığı için, cilt nem kaybetmeye ve sonrasında da ince çizgi ve kırışıklık görünümüne sahip olmaya başlıyor.

Peki bu durumda ne yapmak gerekiyor? Tabii ki hyaluronik asit takviyesi. Hyaluronik asit içeren ürünler kullanarak cildinin daha nemli, pürüzsüz ve dolgun görünmesini sağlayabilirsin. Fakat burada dikkat etmen gereken bazı noktalar var: Hyaluronik asit, kendi ağırlığının 1000 katına kadar nem tutma özelliği bulunan bir molekül. Cildi nemlendirme ve nem hapsetme özelliği buradan geliyor. Fakat cildindeki ince çizgi ve kırışıklıkların azalmasını istiyorsan, hyaluronik asitin epidermis tabakasına kadar ulaşması ve görevini burada yapması gerek.

Hyaluronik asit molekülü farklı büyüklüklere sahip ve her molekül, epidermis tabakasına geçebilecek kadar küçük olmayabiliyor. Bunun için ya estetik müdahaleler gerekiyor ya da gerçekten mikro büyüklükte hyaluronik asit molekülü içeren cilt bakım ürünleri kullanmak gerekiyor. Bu sayede bu moleküller, kırışıklık ve ince çizgilerin oluştuğu epidermis tabakasına geçiyorlar ve burada su tutarak dolgunlaşma sağlıyorlar. Yani içinde her hyaloronik asit barındıran cilt bakım ürünü, gerçekten de epidermise kadar inmiyor ve kısacası kırışıklık azaltma vaadini karşılayamıyor.

L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Krem Ailesi

L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Krem Ailesi

Hyaluron Uzmanı serisinin en dikkat çekici özelliği, içerisinde 2 çeşit hyaluronik asit molekülü içermesi. Yüksek konsantrasyona sahip bu iki molekülün de farklı görevleri var. Yüksek moleküler hyaluronik asit, cildin daha pürüzsüz olmasını, nemlenmesini sağlıyor, nemi cilde hapsederek nem kaybını engelliyor. Mikro moleküler hyaluronik asit ise epidermis tabakasına etki ederek cilde nem ve dolgunluk veriyor.

hyaluron uzmanı

L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı kremler, iki tip hyaluronik asit molekülü içeren formülleri sayesinde cildi yoğun bir şekilde nemlendiriyorlar, pürüzsüzleştiriyor ve kırışıklık görünümün azalmasını sağlıyorlar. Hem nemlendirme hem de kırışıklık karşıtı etkiyi bir arada arıyorsan, 25 yaşından itibaren bu seriyi cilt bakım rutinine ekleyebilirsin. GFK 20 içeren gündüz, maske dokusundaki gece ve göz kremi olmak üzere 3 nemlendiriciden oluşan L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı serisine şimdi gel daha yakından bakalım.

L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Gündüz Kremi

L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Gündüz Kremi

Hyaluron Uzmanı serisindeki  gündüz kremi, hafif bir dokuya sahip ve GFK 20 içeriyor. Tüm seride olduğu gibi gündüz kreminin içerisindeki 2 tip hyaluronik asit molekülü bulunuyor ve bu sayede bu nemlendirici, cildi yoğun bir şekilde nemlendiriyor, dolgunlaşmasını ve kırışıklık görünümünün azalmasını sağlıyor. SPF 20 içeren formülü ile cildi güneşin zararlı etkilerinden de koruyor.

Hafif dokusu sayesinde kolay uygulanan ve cilt tarafından hızlı bir şekilde emilen L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Gündüz kremini, sabahları temiz yüzüne ve boynuna masaj yaparak uygulayabilirsin. Böylece cildin gün içerisinde ihtiyacı olan nemi kazanmış olacak ve gün boyu da nem kaybetmeden daha pürüzsüz ve dolgun görünecek.

L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Gece Kremi

L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Nemlendirici Gece Kremi

Hyaluron Uzmanı serisindeki gece kremi, maske dokusuna sahip. Geceleri, cildin kendini en hızlı yenilediği zaman olduğundan maske dokusuyla bu yenilemeyi hızlandırıyor. Gece boyunca cildin nem kaybetmesine engel olan ve cildi besleyen bu gece kremini düzenli olarak kullandığında, sabahları çok daha nemli, pürüzsüz ve dolgun görünen bir cilde sahip olabilirsin.

L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Gece Kremi’ni, uyumadan önce temiz cildine uygulayabilirsin. Formülündeki 2 tip hyaluronik asit sayesinde, cildi nemlendiriyor, kırışıklık görünümünün azalmasını ve cildin daha dolgun görünmesini sağlıyor.

L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Göz Kremi

L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Göz Kremi

Göz çevresi, cildin geri kalanına oranla çok daha ince ve hassas bir deriye sahip olduğu için, bu bölgedeki nem kaybı sonucunda ince çizgi ve kırışıklık görünümü çok daha erken ortaya çıkabiliyor. Bunun için göz çevreni çok iyi bir şekilde nemlendirmelisin.

Loreal cilt bakım ürünleri ve kullananlardan olarak L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı serisindeki göz kreminin de favorilerimizden olduğunu söyleyelim. Serinin tamamında olduğu gibi 2 farklı hyaluronik asit içeriği ile bu bölgeyi yoğun şekilde nemlendiriyor, pürüzsüzleşmesini sağlıyor ve en önemlisi de ince çizgi ve kırışıklık görünümünün azalmasını sağlıyor.

L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Nemlendirici Maske

L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Nemlendirici Maske

1 kullanımda cilde anında etki eden bu yepyeni kağıt maske, ultra ince yapısıyla diğer kağıt maskelerden çok farklı! Japon pamuğundan elde edilen, yüz hatlarına mükemmel uyan ultra ince yapısıyla cildimize optimum hızda nüfuz ediyor. L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Nemlendirici Maske de serideki diğer ürünler gibi Hyaluronik Asit içeriyor. Böylece cildimizi yoğun şekilde nemlendiriyor, dolgunlaştırıyor ve pürüzsüz görünmesini sağlıyor. 

Maskeyi 1 kez kullandıktan sonra cildi 24 saat nemlendirip dolgunlaştırıyor, Bu sayede cilt daha taze, daha sıkı bir görünüme kavuşabiliyor. 3 kez kullandıktan sonra ise cilt daha parlak ve pürüzsüz görünüyor. Yüz hatları dinlenmiş, canlı görünüyor. Bu harika özellikleriyle cilt bakım rutinimizin son dönemdeki favorilerinden oldu diyebiliriz! :)

L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Temizleme Jeli

L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Temizleme Jeli

L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı serisindeki yüz temizleme jeli, hem yüzü temizliyor hem de aynı anda bakım yapıyor! Formülündeki hyaluronik asit sayesinde, cildi yoğun bir şekilde arındırırken, cildin dolgunlaşmasını sağlıyor. Nemlendirerek cildin dolgunlaşmasına yardımcı olduğu için, cilt çok daha pürüzsüz ve aydınlık görünüyor. Cilde bakım yapan L'Oréal Paris Hylauron Uzmanı Temizleme Jeli'nin jel formülü suyla buluştuğu anda hassas bir köpüğe dönüşüyor ve arkasında tertemiz, yumuşacık ve nemlenmiş bir cilt bırakıyor.

L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Micellar Temizleme Suyu

L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Micellar Temizleme Suyu

L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı ailesinde tüm cilt ihtiyaçları için bir ürün var: Makyajı çıkarmak için bile hyaluronik asitin güçünden faydalanmak mümkün. Cildindeki makyajı temizlerken aynı zamanda bakım da yapmak için, L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Micellar Temizleme Suyu harika bir seçenek. Hyaluronik asit içeren bu micellar su, ciltteki makyajı son derece iyi bir şekilde temizlerken, cildi nemlendirerek dolgunlaştırıyor. Nemlenen cilt daha dolgun ve ışıltılı görünüyor. Serideki tüm ürünler bir rutin oluşturmaya yeterli ve başlangıç olarak bu micellar makyaj temizleme suyu son derece pratik ve etkili.

L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Jel Nemlendirici

L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Jel Nemlendirici

Jel nemlendiriciler cilde verdikleri ferah his sayesinde favorilerimizden. L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Nemlendirici Jel, tıpkı serideki diğer ürünler gibi 2 çeşit hyaluronik asit molekülü içeriyor. 48 saat nemlendirme sağlayan bu jel nemlendirici, cildin daha pürüzsüz, parlak ve ferah görünmesini sağlıyor.

Hyaluron Uzmanı Jel Nemlendirici'yi kullandığında, anında cildinin nemlendiğini, daha canlı ve parlak göründüğünü fark edeceksin. Düzenli olarak kullandığında ise 1 haftada cildinin nemlenerek daha dolgun ve pürüzsüz göründüğünü göreceksin. Ayrıca ciltte eriyip gidiyor, yenilikçi jel dokusu sayesinde hemen emiliyor, geriye de yapışkan bir his olmadan ferah bir his bırakıyor. Özellikle yağlı ciltler bu jel nemlendiriciye bayılacaklar.

Eğer cilt bakımında hyaluronik asit içeriğinin gücünden yararlanmak, nemli, pürüzsüz ve daha dolgun görünen bir cilde sahip olmak istiyorsan, L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı kremleri mutlaka denemeli ve cilt bakım rutinine dahil edebilirsin. Düzenli bir şekilde kullandığında cildindeki farklılığı kendi gözlerinle göreceğine emin olabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?