Yorgunluk Karşıtı Bakım Nasıl Yapılır?

Yorgunluk Karşıtı Bakım Nasıl Yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Hepimizin zaman zaman yorgun dönemleri olabiliyor. Yeni doğum yapmış anneler, final zamanı yaklaşan öğrenciler ve yoğun çalışma temposundan yorgun düşenler... Bu makalemiz sizler için!

Yorgun görünen cildi tanımlamanın birkaç ortak noktası bulunur: Koyu halkalar, ince çizgiler, aniden ortaya çıkan kırışıklıklar ve genel olarak donuk, kuru bir cilt... Bunlar arasında en az iki semptom sende varsa yorgunluk karşıtı cilt bakımına ihtiyacın var demektir. Merak etme, yorgunluğunu gizlemen için en az iki saat sürecek bir SPA rutini oluşturmayacağız. Ne kadar yoğun olduğunu tahmin edebiliyoruz. Gün içinde birkaç dakikanı ayıracağın minik ipuçları sayesinde cildini olduğundan daha dinamik gösterebilir, saatler süren SPA deneyiminden çıkmış gibi görünebilirsin. 

Hyaluronik asit kullanmaya başla

Hyaluronik asit kullanmaya başla

Nemsiz kalan bitkiler nasıl solgun ve mat görünmeye başlarsa, cildimiz de nemsiz kaldığında cansız ve solgun görünür. Üzerine eklenen uykusuzluk, uzun ekran saati ve düzensiz beslenme ile birlikte yüzümüzün enerjik görünmesi neredeyse imkansız bir hale gelebilir. 

Yorgunluk karşıtı cilt bakımı yaparken kullanman gereken en önemli içerik hyaluronik asittir. Çünkü hyaluronik asit, kendi kapasitesinin 1000 katı kadar nem tutma özelliğine sahip. Hyaluronik asit kullanmak, cilt bakımında kullandığın C vitamini, retinol gibi diğer değerli içeriklerin de emilmesini hızlandırır ve etkilerini arttırır. Bu nedenle yorgun cildini daha ışıltılı göstermek için hyaluronik asidi cilt bakımına eklemeye başlamalısın. 

Yüzünün daha aydınlık görünmesini sağla

Yüzünün daha aydınlık görünmesini sağla

Yorgun ciltler mat ve solgun görünme eğiliminde olurlar. Nemsiz kalan cildin zamanla kuruyabilir ve daha sert görünmeye başlayabilir. Bu durumu hızlıca yumuşatmak için cildini aydınlık gösterecek kağıt maskeleri kullanabilirsin. 

Garnier Ampul Kağıt Maskeleri, sadece 5 dakikada cilde ekstra bir aydınlık kazandırıyor ve yüzündeki kuruluğu alıp götürüyor. Kağıt maskelerin en sevdiğimiz özelliği önceden hazırlama ihtiyacı olmaması! Paketinden çıkar ve temiz cildine yerleştir. Yüzünde maske varken evde çalışmaya devam edebilir, bilgisayar başında işlerini tamamlayabilirsin. Sürenin sonunda kağıt maskeyi çıkar, kalan ürünü cildine yedir. Yoğun çalışan, cildine bakım yapacak zamanı olmayanlar için Garnier kağıt maskeler adeta bir devrim niteliğinde! 

Hangi maske bana uygun?: Garnier ampul maskelerin 3 farklı çeşidi bulunuyor: Yorgunluk karşıtı, sıkılaştırıcı ve detoks etkili kağıt maske. Bunlar arasında bizim yorgun dönemimizde cildimize en iyi gelen maske Garnier C vitamini yorgunluk karşıtı maske oluyor. Formülündeki C vitamini cilde anında ışıltı kazandırıyor ve yüzüne daha enerjik bir görünüm katıyor. 

Doğal içerikleri cilt bakımına taşı

Doğal içerikleri cilt bakımına taşı

Cildinin daha parlak görünmesi, sanki saatlerce uyumuşsun gibi durması için beslenmene de dikkat etmen gerekir. Sana enerji veren meyve ve sebzeleri tüketmek cildine nem sağladığı için daha dinamik görünmene yardımcı olurlar.

Son dönemlerde kullandığımız cilt bakım ürünlerinin de doğal kaynaklı olmasına çok dikkat ediyoruz. Yorgunluğa iyi gelen ananas özü, cildin daha parlak ve enerjik görünmesine yardımcı oluyor. Tabii ki sadece ananas tüketmek, yorgun görünümü silmek için yeterli olmaz. Haftada 2-3 kere ananas özü ve Cg vitamini içeren ampul maske yapmak yüzündeki yorgun görünümü alacak ve 5 dakika içinde daha genç görünmene yardımcı olacak. 

Zamandan tasarruf: Ampul maskeleri kullan

Zamandan tasarruf: Ampul maskeleri kullan

Yüzünün yorgun göründüğünü düşündüğün anlarda hızlıca sonuç almak ve cildine anında enerjik görünüm kazandırmak için ampul kağıt maskelerle tanışmalısın. Yorgun olduğun dönemlerde ne kadar çok çalıştığını ve uykusuz kaldığını tahmin edebiliyoruz. Bu dönemde cildine nemlendirici sürecek zamanı bile bulamıyor olabilirsin. Garnier C vitamini içeren ampul kağıt maske, formülündeki ananas özü ve %1 Cg vitamini ile cildine 5 dakika içinde bakım yapıyor ve nemlenmesini sağlıyor. 

Doğal kaynaklı C vitamini, cildine ışıltı sağlıyor ve daha sağlıklı görünmesini destekliyor. Ananas özü ise cildi parlatıyor ve daha parlak bir bitiş sağlıyor. Ampul maskeler, Garnier’nin şimdiye kadarki en yüksek konsantrasyona sahip olan maskeleri! Bu maskenin içeriğinde yer alan aktif içerikler, yüksek konsantrasyonla buluştuğunda cilde etki etmesi kolaylaşıyor ve daha hızlı sonuç gösterebiliyor. Cildine hızlıca bakım yapmak, zamandan tasarruf etmek ve en önemlisi, yorgun görünümü cildinden uzaklaştırmak için Garnier maskenin gücünden yararlanabilirsin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?