Pürüzsüz Bir Cilt İçin En İyi Maske Önerileri

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En İyi Maske Önerileri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Pürüzsüz bir cilt görünümü elde etmek için bugüne kadar denediğimiz ve en iyi maske önerilerimizi seninle paylaşıyoruz!

Siyah noktalar, nemsizlik kaynaklı ince çizgiler, genişlemiş gözenekler, pürüzler ve dahası… Pürüzsüz bir cilde sahip olmamız için önümüzde duran tüm engelleri ortadan kaldırmak için cilt bakım maskeleri imdadımıza yetişiyor. Eğer hedefin pürüzsüz, sağlıkla parlayan, canlı bir cilt görünümü ise, bu uğurda denediğimiz ve en sevdiğimiz maske önerilerimizle karşındayız! İşte pürüzsüz cilt için en iyi maskeler

1. Kil maskesi: L’Oréal Paris Saf Kil Peeling Maskesi

L’Oréal Paris Saf Kil Peeling Maskesi

Pürüzsüz cildin önündeki en büyük engellerden biri de tıkalı gözenekler. Gözenekler nasıl tıkanır? diye düşünüyorsan hemen açıklayalım: Eğer cildini düzenli bir şekilde temizlemezsen, kirler ve makyaj kalıntıları, gözeneklerinin içine dolarak genişlemelerine ve sonrasında da tıkanmalarına neden olur. Bu yüzden haftada 1-2 kere cildine kil maskesi uygulayarak cildini arındırabilirsin. L’Oréal Paris’in Saf Kil Peeling Maskesi, içerisindeki 3 saf kil ve kırmızı yosun özleri ile hem gözenekleri arındırıyor hem de cildi pürüzsüzleştiriyor, bunu yaparken de cildi kurutmuyor. İçerisindeki Arı kili, Montmorillonit kili ve Ghassoul kili ile cildi fazla yağdan arındırma, temizleme ve pürüzsüzleştirme özelliği bulunuyor. Saf Kil Peeling maskesini kullandığında anında cildinin daha yumuşak, pürüzsüz ve daha eşit göründüğünü fark edeceksin. Düzenli kullandığında ise 7 günde daha sıkılaşmış ve tonu eşitlenmiş göründüğünü fark edeceksin.

2. C Vitamini Maskesi: Garnier C Vitamini Parlaklık Verici Kağıt Yüz Maskesi

Garnier C Vitamini Parlaklık Verici Kağıt Yüz Maskesi

Solgun bir cilde sahipsen ve cildinin daha parlak, daha aydınlık ve nemli görünmesini sağlamak için Garnier C Vitamini Parlaklık Verici Kağıt Yüz Maskesi'ni kullanabilirsin. C vitamini ve hyaluronik asit içeren bu Garnier maske, 15 dakikada cilde yoğun nem veriyor, daha parlak ve aydınlık görünmesini sağlıyor. O solgun görünümden geride eser kalmıyor.

3. Cilt sıkılaştırıcı maske: Kiehl’s Ginger Leaf & Hibiscus Firming Mask

Kiehl’s Ginger Leaf & Hibiscus Firming Mask

Eğer pürüzsüz bir cilt görünümünün peşindeysen, Kiehl’s Ginger Leaf & Hibiscus Firming Maske’sinin mucizevi etkisine hayran kalacaksın.  İçerisindeki Hatmi çiçeği ve zencefil yaprağı özleri ile cilde anında pürüzsüz bir etki veren bu maske, düzenli kullanıldığında çok daha etkili bir sonuç veriyor. Daha genç bir cilt görünümü için ince çizgilerin görünümünü gidermeye de yardımcı olan bu Kiehl’s maskesi favorilerimizden.

4. Canlandırıcı maske: Garnier Nem Bombası Canlandırıcı Kağıt Maske

Garnier Nem Bombası Canlandırıcı Kağıt Maske

Hyalüronik asitin cilde faydalarını mutlaka biliyorsundur. Eğer bilmiyorsan, seni hemen bu makalemize alalım. Garnier Nem Bombası Canlandırıcı Kağıt Yüz Maskesi, nar özleri ve hyaluronik asit içeren formülü ile cilde yoğun nem verirken daha canlı görünmesini sağlıyor. Bir maske, 1 serum şişesine eş değer bir bakım sağlıyor ve kuru ciltlere mükemmel bir nem kaynağı sağlıyor.

5. Göz altı morlukları için maske: Garnier Nem Bombası Göz Altı Torbalarına Karşı Kağıt Göz Maskesi

Garnier Nem Bombası Göz Altı Torbalarına Karşı Kağıt Göz Maskesi

Eğer göz altı morlukları ve göz altı torbalarıyla başın dertteyse, Garnier Nem Bombası Göz Altı Torbalarına Karşı Kağıt Göz Maskesi tam sana göre demektir. Portakal suyu ve hyaluronik asit içeren bu göz maskesi, sadece 15 dakikada göz çevresini nemlendirmeye ve koyu halkaların görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor. -4 derece serinletici etkisi de tartışmasız bir ferahlık kaynağı!

6. Arındırıcı maske: SkinCeuticals Clarifying Clay Masque

SkinCeuticals Clarifying Clay Masque

Tıkalı gözenekler, parlama ve lekeler, pürüzsüz bir cilde sahip olmak için karşına çıkan cilt problemlerinden olabilir. Bunun için soruna odaklı bir maske kullanarak etkili bir sonuç elde edebilirsin. SkinCeuticals’ın Clarifying Clay Mask’i, içerisindeki Kaolin ve Bentonit doğal killeri ile cildi harika bir şekilde arındırmaya yardımcı oluyor. Düzenli kullanıldığında tıkalı gözenekler arınıyor, cilt daha eşit bir tona kavuşuyor, cilt hafifçe soyularak yenileniyor. Bu kil maskesini kullanırken, tıpkı her zaman olduğu gibi güneş koruyucu kremini uygulamayı sakın atlama!

7. Dudak maskesi: Garnier Dudak Nemlendirici Bakım Maskesi

Garnier Dudak Nemlendirici Bakım Maskesi

Kuru ve çatlamış dudaklarına süper hızlı bir nem bakımı yapmak istersen, Garnier Dudak Nemlendirici Bakım Maskesi'ni mutlaka denemelisin. Kiraz özleri ve panthenol ile zenginleştirilmiş bu dudak maskesi, 15 dakikada dudaklara yoğun nem vererek pürüzsüz görünmelerini sağlıyor.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?