Makyajını Doğru Bir Şekilde Çıkarmanın Yolları

Makyajını Doğru Bir Şekilde Çıkarmanın Yolları

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Makyajı iyi bir şekilde ciltten temizlemenin önemi büyük, peki doğru bir şekilde çıkarıp çıkarmadığını biliyor musun?

Canlı ve sağlıklı bir cilt için, hatta harika görünen makyaj görünümü için cilt bakımının ne kadar önemli olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Haftalık peelingler ve bakımlara gelmeden, aslında cilt bakımı için yapabileceğin en iyi şeyin de makyajını iyi bir şekilde çıkarmak olduğunu bilsek de zaman zaman bu adımı atlıyor, bazen de doğru bir şekilde gerçekleştirmiyoruz. Şimdi, sağlıklı bir cilt için makyajını doğru bir şekilde çıkarmanın yollarından bahsedeceğiz!

İlk adım: Yüzünü yıka!

Makyajını Doğru Bir Şekilde Çıkarmanın Yolları_1

Makyaj temizleme jelleri, makyajı iyi bir şekilde temizlemeye başlamak için ilk adımlardan biri. Suyla köpüren makyaj temizleme jelleri arasında, yağ yapıda olup su ile birleştiğinde temizleyiciye dönüşen Kiehl’s Midnight Recovery Botanical Cleansing Oil en sevdiklerimizden. Avuca alındığında yapısı yağ olan bu sihirli makyaj temizleyici, su ile birleştiğinde temizleme sütüne dönüşüyor ve cildi nazik bir şekilde temizliyor. Skualan, akşam sefası yağı ve lavanta yağı içeren Kiehl’s Midnight Recovery Botanical Cleansing Oil tek seferde makyajı ve kiri ciltten temizliyor. Üstelik kokusu da bir harika!

İkinci adım: Kalıntıları temizlemek

Garnier Türkiye (@garnierturkiye)`in paylaştığı bir gönderi (Haz 30, 2017 at 9:22öö PDT)

Kiehl’s Midnight Recovery Botanical Cleansing Oil makyajı temizlese de, bizim için bir alışkanlığa dönüşen ikinci adım ise Micellar su ile cildimizi tamamen arındırmak. Garnier Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu ise uzun zamandır favorimiz. Minik disk pamuklara damlattığımız micellar su ile makyajımızdan hiç kalıntı kalmadığına emin oluyoruz.

Üçüncü adım: Nemlendirme ve Besleme

Garnier Türkiye (@garnierturkiye)`in paylaştığı bir gönderi (Kas 20, 2017 at 8:02öö PST)

Cildimizden makyajı tamamen çıkardıktan sonraki en önemli aşamaya hazırız: Nemlendirme ve besleme. Bu konuda son zamanlarda en güvendiğimiz ekip iş başında: Garnier Botanik serisinden Besleyici Çiçek Balı. Bu serideki tonik ile cildimize esneklik kazandırıp aynı zamanda nemlendirip besliyoruz. %96 oranında doğal içeriklerle bu seri çoktan kalbimizi kazandı. Kuru ciltlerin bayılacağı bu serideki yüz kremi de cildi inanılmaz bir şekilde nemlendiriyor.

Uzun vadeli bakım: Arındırıcı Maske

Deniz Özübek (@emeyzingblog)`in paylaştığı bir gönderi (Şub 19, 2017 at 10:43öö PST)

Az önce bahsettiğimiz 3 adımı düzenli uyguladığında cildindeki değişimi hemen fark edeceksin, buna eminiz. Fakat, makyajı doğru ve düzenli bir şekilde çıkarmanın yanında, arındırıcı yöntemlerden de yardım almak gerekli. Bunun için bizim haftada 2-3 kez uyguladığımız muhteşem bir maskeden bahsetmek istiyoruz: L’Oréal Paris Saf Kil Arındırıcı Maske, derinlemesine temizlik ile cildi tamamen arındırıyor.

Tüm cilt tiplerinin seveceği Saf Kil Arındırıcı Maske, 5-10 dakika içinde cildi arındırıyor ve matlaştırıyor. Böylece, ciltteki fazla yağ yok oluyor ve sonuç olarak ortaya sağlıklı ve ışıltılı bir ten çıkıyor. Bu maskeyi denedikten sonra, cilt bakımının kalıcı üyesi yapacağın garanti!

Bonus: Üşengeç günler de olabilir!

Makyajını Doğru Bir Şekilde Çıkarmanın Yolları_2

Hepimiz bazen makyajımızı çıkarmaya üşenebiliyoruz, bunu gizlemeye gerek yok. Çok nadir de olsa yukarıdaki adımları uygulayacak enerji ve vaktimiz olmadığımızda da imdadımıza L'Oréal Paris'in Değerli Çiçekler Makyaj Temizleme Mendili koşuyor. Bu makyaj temizleme mendili, yüzdeki makyajı resmen bir mıknatıs gibi çekip alıyor ve aynı zamanda nemlendiriyor. Derinlemesine temizlik yapamadığımız zamanlarda en güvendiğimiz yöntemlerden biri de bu, sonrasında gönül rahatlığıyla uykuya dalmak serbest!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?