Mercek Altında: Cerave Nemlendirici Krem

Mercek Altında: Cerave Nemlendirici Krem

Kuru ciltler için nemlendirici önerisi ile geldik! CeraVe Nemlendirici Krem'i inceliyoruz.

Eğer kuru bir cilde sahipsen, cildini tek seferde iyi nemlendirecek bir krem arayışında olabilirsin. CeraVe’nin Nemlendirici Krem’i en kuru ciltler için bile harika bir etki veriyor. Özellikle kış aylarında cildinin kuruluğu ile başın dertteyse, bu yazı tam sana göre!

"Kuru cilt ne iyi gelir?" sorusunun cevabı olan CeraVe Krem yorumlarımız karşında...

CeraVe Nemlendirici Krem

CeraVe Nemlendirici Krem

Eğer kuru veya çok kuru bir cilde sahipsen, cilt bariyerin zayıflamış olabilir. Cildinin sürekli kuruması, zayıf cilt bariyerinin nem tutamamasından kaynaklanır. Bu yüzden ne kadar nemlendirici krem sürersen sür sanki işe yaramaz, cildin hep kuru görünür. İşte çok kuru ciltlerin bir türlü ihtiyaçları olan nemi elde edememesinin sebebi, cilt bariyerini güçlendiren içeriklere sahip nemlendiricileri kullanmamalarından kaynaklanıyor olabilir.

Editörün Önerisi: Eğer cildin çok kuruysa, pul pul dökülme ve kaşıntı gibi şikayetlerin varsa, bir dermatoloğa görünmeni tavsiye ediyoruz.

Son zamanlarda, kuru cildimizde deneyip nemlendirme etkisinden çok memnun kaldığımız, kuru cilt için krem önerimiz ile seni de tanıştırmak istiyoruz. CeraVe Nemlendirici Krem, uzun zamandır aradığımız güçlü nemlendirme etkisini veren en iyi nemlendirici kremlerden biri oldu.

CeraVe Nemlendirici Krem’in Formülü

CeraVe Nemlendirici Krem’in Formülü

3 temel seramid ve hyalüronik asit içeren formülü sayesinde CeraVe Nemlendirici Krem cildi nemlendiriyor ve en önemlisi de koruyucu bariyerinin onarılmasına yardımcı oluyor. Formülünü özel yapan şeyi se “Kontrollü Salınım Teknolojisi”ne sahip olması. Böylece sadece kremi uygulayınca değil, gün boyu içerikler kontrollü bir şekilde cilde nüfuz ediyor ve cilt üzerinde daha uzun süre kalıyor.

Genellikle çok kuru ciltler için olan nemlendirici kremlerin yapısı yoğun olur, dağıtmakta zorlanırız ve geriye yağlı bir his kalır. CeraVe Nemlendirici Krem’in en sevdiğimiz özelliklerinden biri formülünün yapışkan bir his bırakmaması. Cilt tarafından hemen emiliyor, kolay dağılıyor ve geriye yumuşacık bir his kalıyor.

CeraVe Nemlendirici Krem’in Etkisi

CeraVe Nemlendirici Krem’in Etkisi

Kışın özellikle çok kuruyan bacak, kol ve dirsek gibi bölgelere CeraVe Nemlendirici Krem’i uyguladığında cildinin çok daha uzun süre nemli kaldığını fark edeceksin. Kuru ciltlerin en büyük şikayetlerinden biri de kullandıkları nemlendirici kremin etkisini çabuk kaybetmesi oluyor. CeraVe Nemlendirici Krem ise bu konuda gerçekten çok başarılı. Gün boyu cildin çok daha nemli ve yumuşak olmasını sağlıyor, kuruluğu fark edilir bir şekilde azaltıyor ve pul pul dökülme sorununu azaltıyor. Cerave Moisturising Cream kullananlar olarak en sevdiğimiz favori kremlerimizden diyebiliriz. :)

CeraVe Nemlendirici Krem, parfüm içermeyen formülü sayesinde hassas ciltliler hatta çocuklar tarafından da rahatlıkla kullanılabiliyor. Eğer hem vücudunda hem de yüzünde kullanabileceğin, yağlı bir his bırakmadan çok kuru cildini nemlendirecek iyi bir krem arıyorsan, CeraVe Nemlendirici Krem’i kullanır kullanmaz çok seveceğine eminiz.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?