Otobronzanlar hakkında muhtemelen bilmediğin 5 şey


Plaj sezonu kapıda. Tek ihtiyacımız olansa tenimizde biraz güneş dokunuşu. Birçoğumuz içinse bu, otobronzanlardan yardım alacağımız anlamına geliyor. Eminiz ki senin de başından kötü (turuncuya dönen) otobronzan uygulaması deneyimi geçmiştir. Ancak doğru uygulandığında otobronzanlar bronz tanrıça gibi görünmeni sağlayabilir. Peki doğru uygulama nasıl olur? Sırlarımızı seninle paylaşıyoruz!

1. Herşey hazırlık aşamasında gizli. Otobronzan uygulamasından bir gün önce duş almalı ve kese ya da peeling yöntemleri ile ölü deriden cildini arındırmalısın.

2. Otobronzanın başta teninde koyu görünecek ancak zamanla açılacak! Bu nedenle uygulamanın ardından gerçek rengi görmek için birkaç saat beklemelisin. Unutmaman gereken birşey de otobronzan uyguladığın gün, beyaz giysilerden uzak durmak.

3. Ten renginin en güzel halini ilk duşundan sonra göreceksin. Uygulamanın ardından en az sekiz saat bekle ve ilk duşunu al! Duş esnasında kese veya peeling uygulamalarına yönemle. Yalnızca su berrak akana kadar yıka. Şimdi tam anlamıyla bronz tanrıça gibi görünüyorsun!

4. Otobronz uygulamasından sonra cildini hergün nemlendir. Uygulama ardından gerçekleştirdiğin ilk duştan sonra, tenini sık sık nemlendirmeye başla. Ancak yağ bazlı değil su bazlı nemlendiriciler tercih etmeyi dene!

5. Otobronzu teninden silmek mi istiyorsun. Yüzmeye git! Otobronzanını çıkarmanın bir çok yolu var ancak en etkililerinden biri yüzmek. Havuzdaki klorin teninin temizlenmesine yardımcı olacak.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?