Cilt Detoksu Nedir? Nasıl Yapılır?

Cilt Detoksu Nedir? Nasıl Yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Beslenme detoksu, dijital detoks derken cilt detoksu da artık bizim için bir rutin halini aldı. Cilt detoksu nasıl yapılır? sorusunu bu yazımızda yanıtlıyoruz!

Şehir yaşamının getirdiği pek çok olumsuzluk var ve bunları vücudumuzun her bir parçasında hissediyoruz. Zaman zaman bu etkiler artığında kendimizi arındırmak ve toksinlerden temizlemek için detoks yapıyoruz. Bu yeri geliyor beslenme detoksu oluyor, yeri geliyor sosyal medyadan yorulup kendimizi bir dijital detoksa alıyoruz. Tüm bunların yanında, cildimiz de yoruluyor ve detoksa ihtiyaç duyuyor. Bu yazımızda cilt detoksu ile cildini nasıl toksinlerden arındırabileceğini adım adım anlatıyoruz!

Cilt detoksu nedir?

 Cilt detoksu nedir?

Cilt detoksu, cildi toksinlerden, günlük yaşamın getirdiği kirden, kalıntılardan ve fazla yağdan arındırmak anlamına geliyor. Doğal içerikler kullanarak arındırılan cilt, iyi bir şekilde temizlenerek pürüzsüzleşiyor ve sağlıklı bir ışıltı kazanıyor.

Cilt detoksu yaparken dikkat etmen gereken en önemli nokta, kullanacağın ürünler ve içerikler olmalı. Cildini tahriş edecek, kurumasına neden olacak sert içeriklerden uzak durmalısın. Cilt detoksunda bizim en etkili bulduğumuz içerikler kil ve kömür. Kömür ve kilin ciltteki kirleri mıknatıs gibi çekme özelliği sayesinde, gerçek bir detoks etkisi sağladığını söyleyebiliriz. Şimdi gel birlikte adım adım cilt detoksunu nasıl yapabileceğine ve ürün önerilerimize göz atalım.

1. Detoks etkili yüz temizleme jeli kullan

1 Detoks etkili yüz temizleme jeli kullan

Cildi tüm kirlerden, kalıntılardan ve fazla yağdan arındırmak için ilk adım cildini iyi bir yüz temizleme jeli ile temizlemek olmalı. Kil ve kömür içeren bir yüz temizleme jeli ile cildini iyi bir şekilde temizleyerek, cilt detoksunun ilk adımını yapabilirsin.

L’Oréal Paris Saf Kil Detoks Jeli, formülündeki 3 saf kil ve kömür ile cildi kirlerden, kalıntılardan ve fazla yağdan arındırarak detoks etkisi sağlıyor. Bunu yaparken de jel dokusu sayesinde cildi asla tahriş etmiyor ve kurumasına neden olmuyor. Daha ilk kullanımda cilde ışıltı veren bu yüz yıkama jeli, cildimizin ekstra yorgun, mat ve solgun göründüğü zamanlarda ilk koştuğumuz ürünlerin başında geliyor. Bu temizleme jelini ihtiyaç duyduğun her gün yüzünü yıkarken kullanabilirsin.

2. Detoks etkili kil maskesi

2 Detoks etkili kil maskesi

Gelelim cilt detoksunun diğer bir önemli adımına: Kil maskeleri, cildi iyi bir şekilde arındırmak için en etkili cilt bakım ürünlerinden. Haftada 2-3 kere uygulayabileceğin kil maskesi sayesinde cildinde büyük değişimler görebilirsin.

L’Oréal Paris’in Saf Kil Detoks Maskesi, formülündeki 3 saf kil ve kömür ile tıpkı temizleme jelinde olduğu gibi cildindeki tüm kirleri mıknatıs gibi çekecek. Bunu yaparken de cildi hiç kurutmadığı için en sevdiğimiz kil maskelerinden. Saf Kil Detoks Maskesini düzenli olarak kullandığında cildinin gerçekten arındığını, pürüzlerin azaldığını ve ışıldadığını göreceksin. Kremsi dokusu ile çok kolay bir şekilde uygulanıyor, 10-15 dakikada kuruyor ve sonrasında da ciltten çok kolay bir şekilde yıkanarak çıkabiliyor.

3. Nemlendirme adımını atlama

3 Nemlendirme adımını atlama

Cilt detoksunun son adımı ise cildi nemlendirmek. Aslına bakarsan, cildine nasıl bir bakım yaparsan yap, nemlendirmek asla atlamaman gereken bir adım. Cildinin her zaman neme ihtiyacı olduğu için, ona ihtiyacı olan nemi verdiğinde ne kadar sağlıklı göründüğünü fark edeceksin.

Bizim cilt detoksu yaptığımız günlerde kullanmayı en çok sevdiğimiz nemlendirici, L’Oréal Paris’in Nem Terapisi Aloe Vera Suyu nemlendiricisi. Formülündeki aloe vera ve hylauronik asit sayesinde cildi 72 saate kadar nemlendiriyor. En güzel tarafı ise detoks sonrası ciltte ferah ve yumuşacık bir etki bırakıyor.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?