Duştan Sonra Yapılabilecek Cilt Bakımı Önerileri


Sen de her banyodan sonra cilt bakımı yapanlardan mısın? Biz her pazar günü en az bir saatimizi cilt bakımına ayırıyoruz ve banyodan sonra yüz bakımı doğal öneriler ile kendimizi şımartıyoruz. Banyo yaptıktan sonra hangi bakımları yapabilirsin? Duş sonrası hangi ürünlerle cilt bakımı yapmalısın? Bugüne kadar bize en çok sorduğun soruları derledik ve banyo sonrası cilt bakım rehberini derledik. Banyonun sıcağıyla tüm gözeneklerin açıkken doğru cilt bakımı adımları sayesinde kusursuz bir cilde sahip olabilirsin. Nasıl mı? Seni yazının devamına bekliyoruz. 

Vücudunu derinlemesine temizle

Vücudunu derinlemesine temizle

Banyodan sonra vücut bakımı yapmadan önce cildinin iyice temizlendiğine emin ol. Çünkü vücuduna akan şampuan köpükleri hassas cildini etkileyebilir. Duşun en son adımında La Roche Posay Lipikar Syndet AP+ vücut yıkama jelini kullanarak tüm vücudunu temizle. 

Banyoda ıslak vücuduna Lipikar Syndet AP+ vücut jelini uygula ve masaj yaparak vücudunu temizlemeye başla. Göz yakmayan özel formülü sayesinde bu yıkama jelini yüzün için de kullanabilirsin. Çok kuru ve hassas cilt yapısına uygun olan La Roche Posay yıkama jelini biz her banyoda kullanıyoruz. Böylece banyo sonrası oluşan kuruluk ve pul pul dökülme sorununu neredeyse hiç yaşamıyoruz. 

Hassas cildini yatıştır

Hassas cildini yatıştır

Banyodan çıktıktan sonra cildimiz çok daha hassas oluyor. Bu nedenle duştan sonra cilt bakımı yaparken hassas cildimize uygun ürünler seçiyoruz. La Roche-Posay Lipikar Baume AP+M cildi anında yatıştırarak ciltteki kaşıntı hissinin azalmasına yardımcı oluyor. Hem yüze hem de tüm vücudumuza sürdüğümüz bu krem sayesinde, cildin ihtiyacı olan nemi yoğun bir şekilde karşılamış oluyoruz.

Sen de duştan sonra yüz bakımı için (özellikle de sıcak banyo yapıyorsan) mutlaka yoğun nemlendirme etkili ürünleri tercih etmelisin. Çok kuru ve atopiye eğilim gösteren ciltler için de uygun olan La Roche-Posay Lipikar Baume AP+M, bizim banyo sonrası bakım ürünlerini arasında en sevdiklerimizden biri!

Çok kuru ciltler için banyo sonrası bakım önerisi

Çok kuru ciltler için banyo sonrası bakım önerisi

Senin de her banyo sonrası cildin çok kuruyor mu? Banyo buharıyla birlikte bizim cildimiz duştan sonra normalden çok daha kuru oluyor. Hatta banyo sonrası hızlı bir şekilde nemlendirici uygulamazsak bacaklarımızda pul pul deri dökülmesine şahit olabiliyoruz. 

Eğer senin de banyo sonrası cildin normalden daha fazla kuruyorsa banyo sonrası nemlendirici krem önerisine ihtiyacının olduğunu hissedebiliyoruz. CeraVe Nemlendirici Losyon'u keşfettiğimizden beri artık kuruluk problemi yaşamıyoruz. Banyo sonrası seramid ve Hyalüronik Asit İçerikli CeraVe nemlendirici kremi uyguladıktan sonra vücudun daha sıkı ve canlı göründüğünü fark ettik. Bu kremi özellikle çok kuruyan bölgelere (diz kapakları ve dirsekler gibi) yoğun bir şekilde sürerek duş sonrası bakımı tamamlıyoruz. 

Deodorant uygula

Çok kuru ciltler için banyo sonrası bakım önerisi

Duştan çıktıktan sonra kötü kokmak istemezsin, değil mi? Duş jelinin ve sonrasında uyguladığın kremlerin kokusunu uzun süre hissetmek istiyorsan ter kokusunu vücudundan uzak tutmalısın. Kiehl's Superbly Efficient Anti-Perspirant & Deodorant Cream kalıntı bırakmadan koltuk altında pürüzsüz bir etki sağlar. 24 saat boyunca bizi ter kokusundan koruyan bu deodorantı biz çantamızdan çıkarmıyoruz. 

Kiehl's deodorant, koltuk altı terlemesini düzenleyerek içeriğindeki mikro boyuttaki kurutucu moleküller sayesinde koltuk altı derisinin pürüzsüz olmasını sağlar. Aynı zamanda içeriğinde limon, portakal ve keren tohumu özleri olan bu krem deodorant, tüylerimizin daha yumuşak çıkmasına yardımcı oluyor. Sen de koltuk altı hijyenine önem veriyorsan Kiehl's deodorant ile tanışmalısın.

Vücut yağı uygula

Vücut yağı uygula

Duştan sonra doğal nemlendirici etkisi için bizce kuru vücut yağlarını tercih etmelisin. Kiehl's Creme de Corps Nourishing Dry Body Oil, cildimizde kadife etkisi yaratarak zengin bir nemlendirme sağlıyor. Skualan ve Üzüm Çekirdeği Yağı içeren bu kuru yağı biz tüm vücudumuza sıkıyoruz ve masaj yaparak dağıtıyoruz. Sen de banyo sonrası vücudunda zengin bir nemlilik hissi arıyorsan Kiehl's kuru yağ ile acilen tanışmalısın. 

Duştan sonra vücut nemlendirmek için yağ gibi kolay yayılabilen ve rahatlatıcı kokuya sahip olan bakım ürünlerini kullanmalısın. Biz cildimizi kuru  yağ ile nemlendirmeye başladığımızdan beri cildimizin daha parlak, sağlıklı ve genç göründüğünü fark ediyoruz. Cildimiz kolay kolay kurumuyor ve kuru yağ sayesinde gün boyu nemli kalıyor. Banyodan sonra doğal nemlendirici arayanlar artık aradığı ''o'' ürünü buldu bile!Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?