Koltuk Altı Hijyeni Nasıl Yapılmalı?

Koltuk Altı Hijyeni Nasıl Yapılmalı?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Her gün dikkat ettiğimiz, fakat yaz aylarının da yaklaşmasıyla daha çok ilgilendiğimiz bir konudan bahsetmek istiyoruz. Özellikle de biz beyleri yakından ilgilendiren bir konu bu. Koltuk altı temizliği nasıl sağlanır ve ter kokusunun önüne nasıl geçebiliriz?

Aslında sağlıklı ve temiz bir vücuda sahip olmak için yapmamız gereken şey, öncelikle koltuk altlarımızdan başlamak. Ter bezlerinin yoğunlukla bulunduğu, konum itibariyle daha sıkışık olan bu bölgede ter oluşumu zaman içerisinde kötü kokulara neden olur.

Fakat bu kötü koku oluşumunu önlemek mümkün. Bunun için yapmamız gereken birkaç basit adım var. Sırasıyla saymamız gerekirse;

erkek deodorant önerileri

Öncelikle duş alırken koltuk altı bölgemize özel, hassas ve nazik bir şekilde temizleyici kullanmamız gerekir. Bu bölgenin iyice yıkanıp, durulandığından emin olmalı ve ıslak bırakmamalıyız. Özellikle yaz aylarında gün aşırı duş alabiliriz.

Duştan hemen sonra, önce roll on sonra sprey deodorant kullanarak koltuk altımızda temiz ve ferah bir hisse sahip olabiliriz.

Kıyafet seçiminde sentetik, akrilik ya da polyester yerine %100 pamuklu kıyafetler tercih edebiliriz.

Unutmamalıyız ki kirli koltuk altına sprey deodorant ya da roll-on uygularsak, istemediğimiz kokular oluşmasına neden olabiliriz. Yine yaz aylarında bu bölgenin tıraş edilmesi gerekebilir.

Sprey deodorantların kıyafetlerde bıraktığı izlerden şikayetçiysen, iz bırakmayan sprey deodorantlar tercih edebilirsin. Bu sayede kumaşta istenmeyen görüntüler vermesinin önüne geçilebilir.

Peki roll-on seçiminde nelere dikkat etmek gerekir?

Peki roll-on seçiminde nelere dikkat etmek gerekir?

Roll-on seçimi yapılırken tene uyumlu, onun dokusuna uygun, fresh kokulara sahip roll-on’lar tercih edilmelidir.

İşte tam da bu noktada, Garnier’in biz erkekler için çıkardığı roll-on ve sprey deodorant serisi hızlıca yardımımıza koşuyor. Erkekler için özel olarak üretilen bu seride 5 farklı çeşitte roll-on ve sprey deodorant bulunuyor.

“Saf & Temiz” : Arındırıcı çay ağacı yağı içeren formülü ile kötü kokuya karşı koruma sağlıyor.

“Lekesiz Koruma” :Siyah, Beyaz ve Renkli giysilerinizi leke ve renk solmasına karşı korurken cildinize nefes aldırıyor.

“Ultra Kuru+” : Etkinliği klinik olarak kanıtlanmış olan bu çeşit, hızlı kuruyarak anında etki ve aralıksız kuruluk hissi sunuyor.

“Ekstra Ferahlık”:Islaklık emici mineral içeren formülüyle kötü kokuya karşı koruma sağlarken uzun süreli ferahlık hissi sağlıyor.

“Güçlü Koruma”: Zorlu koşullarda bile kötü kokuya karşı koruma sağlıyor.

Serideki ürünlerin hepsi birbirinden farklı özelliklere ve güzel kokulara sahip. Biz favorimizi seçmekte zorlandık, ama senin favorini merak ediyoruz.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?