Kışın Kuruyan ve Çatlayan Eller İçin Bakım Önerileri

Kışın Kuruyan ve Çatlayan Eller İçin Bakım Önerileri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

'Benim ellerim hep kışın kurur' gibi kabullenmeleri hayatından çıkarmalısın. Kış aylarında ellerinin kuruması aslında senin el bakımını ihmal ettiğinin bir göstergesi. Soğuk havalarda ellerimizin nem oranı azalır ve kurumaya daha eğilimli olur. Fakat ellerin kurumadan ve çatlamadan bu gidişatı durdurabilirsin. Kış soğuklarına karşı el bakımı yapmak aslında sandığından daha kolay. Sana en iyi gelecek el bakım kremini keşfettikten sonra kış günlerini hiç olmadığı kadar yumuşak ve kadife dokulu ellerle geçirebilirsin. 

Kışın ellerimiz neden kurur?

Kışın ellerimiz neden kurur?

Kış soğukları ve rüzgarın etkisiyle ellerimiz yıpranmaya daha açık bir hale gelir. Soğuk günlerde ellerini sık sık yıkamak, sıcak suyla sürekli temas içinde olmak da ellerindeki nemin azalmasına neden olur. Cildindeki nemin azalması ile birlikte ellerinde kuruluk görülmesi kaçınılmaz olabilir. 

Kış aylarında ellerimizin daha çok kurumasının sebebi soğuk ve rüzgardan dolayı cildimizin nemsiz kalması. Ayrıca, yaz aylarında vücuduna güneş kremi ve nemlendirici bakım kremleri sürerken ellerin de ister istemez nemlenmiş oluyor. Kışın ise ellerimiz ekstra nemlendirici bakıma ihtiyaç duyuyor. Ellerimiz çatlamaya başladıktan sonra cildinde yanma ve kaşınma hissi oluşabilir. Bu duruma gelmeden ellerini düzenli olarak nemlendirdiğinde kış aylarının daha rahat geçtiğini fark edeceksin. 

Kış soğuklarına karşı el kremi önerisi

Kış soğuklarına karşı el kremi önerisi

Kış soğuklarında ellerine yoğun nem veren ve cildinin kurumasının önüne geçen el kremlerini kullanmalısın. Tabii el kreminin hızlı emilmesi ve ellerini gün boyu yapış yapış hissetmemek de çok önemli. Cildimveben editörlerinin uzun araştırmalar sonucunda en keyifle kullandığı el kremi CeraVe Onarıcı El Kremi oldu. CeraVe kremin içeriğindeki 3 temel seramid ve hyalüronik asit ellerinin gün boyu nemli kalmasını sağlıyor ve cilt bariyerini onararak kuruma ve çatlamalara engel olmaya yardımcı oluyor. Ayrıca dermatologlar tarafından geliştirilen formülü bizde tam bir güven sağlıyor.

Cilt bakımında hyaluronik asidin önemini artık biliyorsun. Cildin doğal nem dengesinin korunmasını sağlayan bu değerli içerik, ellerin kurumasına da engel oluyor. Seramidler de cildimizde doğal olarak bulunan lipidler olarak bilinir ve koruyucu cilt bariyerinin etkinliği için olmazsa olmazdır. CeraVe el kreminin kontrollü salınım teknolojisi ellerimizde uzun süre nemlilik hissi yaratmaya yeterli olur. Ellerini gün boyu yağlı veya yapışkan hissetmez, tam tersi ipeksi bir yumuşaklığa kavuşursun. 

Kuruyan eller için gece bakım rutini

Kuruyan eller için gece bakım rutini

Kış soğuklarına karşı önlem alamadın ve ellerin kurudu. Merak etme, cildimveben editörlerinin buna karşı da bir çözüm önerisi var. Gece uyumadan önce ellerine yoğun bir şekilde CeraVe Onarıcı El Kremi'ni uygula ve ellerini ince bir t-shirtle veya nefes alan mutfak eldivenleri ile sar. Böylece sabaha kadar CeraVe krem'in formülündeki hyaluronik asit ve seramidler cildine nüfuz ederek kuruyan ellerini onaracak. Sabah uyandığında ellerinin pamuk gibi yumuşak olduğunu hisseder, kuruluktan eser kalmadığını görebilirsin. 

Kuruyan ellerine bakım yaparken sıcak sudan olabildiğinde uzak durmalı, ılık suyla ellerini yıkamalısın. Her el yıkama sonrasında el kremi uygulayarak sabunların yarattığı yıpratıcı etkinin önüne geçebilirsin.

Onarıcı Krem Önerisi

Onarıcı Krem Önerisi

Kışın hem ellerin hem de cildin soğuktan iyice kuruyunca çatlayabilir ve tahriş olabilir. Bunun önüne geçmek ve hasar görmüş cildini onarmak için La Roche Posay Cicaplast Baume B5+ Krem'i kullanabilirsin. Cicaplast Krem'in formülündeki %5 Panthenol ve madecosside sayesinde hasar görmüş cildin onarılmasını sağlıyor. Bu kremi yetişkinler, çocuklar hatta bebekler de kullanabiliyor.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?