İnceliyoruz: La Roche-Posay Cicaplast Krem

İnceliyoruz: La Roche-Posay Cicaplast Krem

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Son zamanlarda en sık kullandığımız ürünler cilt onarıcı kremler. Tabii ki bu kremler arasında da bir favorimiz var: La Roche Posay Cicaplast Baume B5+ Krem. La Roche Posay onarıcı krem kullananlardan ve çok sevenlerden olarak Cildimveben.com okurlarına da bu kremden bahsetmek istedik! Şimdi, bu onarıcı nemlendirici cica kremi bizimle beraber incelemeye ne dersin? :)

La Roche Posay Cicaplast Baume B5+ Krem Nedir?

La Roche Posay Cicaplast Baume B5+ Krem Nedir?

Deri onarıcı krem kullanımı her geçen gün daha da yaygınlaşıyor. Özellikle cilt hasarı oluşmuş ciltlerin onarılmasında en sık kullanılan kremlerden biri de La Roche Posay Cicaplast Baume B5 Krem. Tahriş olmuş, kurumuş, zarar görmüş ciltleri onaran, yatıştıran ve koruyan bu krem, bizim de favorilerimizden.

En iyi cilt onarıcı kremlere bir göz attığımızda, içeriklerinde Madecassoside ve Panthenol olduğunu görüyoruz. La Roche Posay Cicaplast Baume B5+ krem çeşitlerinin de içerisinde bu içerikler bulunuyor. 5% Panthenol ve Madecassoside ile cilt hasarı oluşmuş hassas ciltlerin onarılmasına yardımcı olurken, cilde bakım yapıyor.

La Roche Posay Cicaplast Baume B5 Kremler Hangi Amaçlarla Kullanılabilir?

Bu krem, yukarıda da açıkladığımız gibi, cilt hasarı oluşmuş ciltleri onarmak için kullanılıyor. Cildimveben.com editörleri olarak bizler, aşağıdaki durumlarda da bu onarıcı kremi kullanıyoruz:

  • Bariyeri zayıflamış cildimizi onarmak
  • Sivilce ve yara izlerinin azalmasını sağlamak
  • Çok kuruyan ve kuruluktan tahriş olan cildimizi yatıştırmak 
  • Bebeklerde pişiklerde,
  • Kaşıntı ve kızarıklıklarda,
  • Sıyrık gibi küçük yaralanmalar sonrasında kuruyan deriye,
  • Böcek ısırığında onarıcı bakım kremi olarak kullanıyoruz.

Cica krem - Madecassoside ne işe yarar?

Cica, madecassoside, centella asiatica... La Roche Posay Cicaplast kremlerin içerisinde bulunan bu mucizevi içerik, cilt onarımı konusunda son derece etkili. Centella Asiatica bitkisinden elde edilen bu içerik, özellikle tahriş, kızarıklık ve zarar görmüş cilt üzerinde iyileştirici bir etkisi var. Madecassoside içeriği hakkında daha detaylı bilgi almak için bu makalemize göz atabilirsin.

La Roche Posay Cicaplast Baume B5+ Krem Çeşitlerini Tanıyalım:

La Roche Posay Cicaplast Baume B5’in 2 farklı çeşidi bulunuyor.

1. La Roche Posay Cicaplast Baume B5+

La Roche Posay Cicaplast Baume B5

La Roche Cicaplast krem, vitamin B5, prebiyotik Tribioma kompleksi ve Madecassoside içeren formülü ile cildi yatıştırmaya, bariyeri onarmaya ve korumaya yardımcı oluyor. Mikrobiyom bilimi ile güçlendirilmiş yeni formülü sayesinde cilt ilk günden itibaren daha hızlı ve daha iyi onarım sağlıyor.

Kuru ve tahriş hissi olan bölgeleri nemlendirerek yatıştıran Cicaplast Baume B5, hassas ciltler için geliştirilmiş özel bir formüle sahip. Tüm aile rahatlıkla kullanabileceği gibi, yüz, vücut ve dudaklarda da kullanılabiliyor. Eğer cildini yatıştırman gerekiyor ve tahriş hissi yaşıyorsan, Cicaplast kremi ihtiyaç duydukça temiz cildine uygulayabilirsin.

2. La Roche Posay Cicaplast Baume B5 SPF

La Roche Posay Cicaplast Baume B5 SPF50

SPF 50 koruması ile güneş koruması sağlayan bu onarıcı krem, özellikle dövmeli ciltler tarafından en sık tercih edilen kremlerden. Güneş koruması sayesinde hem kırmızı ve kahverengi lekeleri önlemeye hem de dövmenin korunmasına yardımcı olur.

La Roche Posay Cicaplast Baume B5 Krem Nasıl Kullanılır?

La Roche Posay Cicaplast Baume B5 Krem Nasıl Kullanılır?

Gelelim bu onarıcı bakım kremlerinin nasıl kullanıldığına! Her 2 krem de, her gün, ihtiyaç duyulan anlarda yıkanmış ve kurulanmış cilde uygulanabiliyor. Ancak La Roche Posay Cicaplast Baume B5 dudak ve çevresine uygulanabilirken, La Roche Posay Cicaplast Baume B5 SPF50 dudak ve dudak çevresine uygulanmıyor. Aynı zamanda her iki krem de göz çevresine uygulanmıyor. 

La Roche Posay Cicaplast Krem Çeşitleri

La Roche Posay Cicaplast Gel B5

La Roche Posay Cicaplast Gel B5

Hasar görmüş kuru cildi onarmaya ve yatıştırmaya yardımcı olan La Roche Posay Cicaplast Gel B5, cilt bariyerinin onarılmasına yardımcı oluyor. Cilt yoğun bir şekilde kuruduğunda hassaslaşabiliyor ve gerginlik, kızarıklık, tahriş gibi problemler meydana gelebiliyor.

La Roche Posay Cicaplast Gel B5, formülündeki panthenol ile cildi yatıştırırken, madecassoside, ve hyaluronik asit ile cilt bariyerinin onarılmasına yardımcı oluyor. Gliserin ile zengileştirilmiş silikon jel yapısı ise cilde çok kolau uygulanıyor ve masaj etkisi yaratıyor. Böylece cilt bariyeri güçlendirken, kuruluk kaynaklı rahatsızlık hisleri de yatışmış oluyor.

La Roche Posay Cicaplast Levres

La Roche Posay Cicaplast Levres

Tahriş olmuş, kurumuş, çatlamış ve zarar görmüş dudakları onarmak için, La Roche Posay Cicaplast Levres en büyük kurtarıcılarımızdan biri. Formülündeki MP Lipidler ile çevresel faktörlere karşı dudaklarda koruyucu bir bariyer oluştururken, dudakları onarıyor ve hızlıca yatışmasını sağlıyor.

Özellikle soğuk havalarda kuruyarak çatlayan dudakların üzerinde olşuturduğu bu bariyer sayesinde tahrişi azalma ve onarma özelliği gerçekten bir harika. Sürer sürmez verdiği rahatlıkla, dudaklarımız artık eskisi gibi çatlak ve kuru görünmüyor.

La Roche Posay Cicaplast Mains

La Roche Posay Cicaplast Mains

Son zamanlarda çok sık el yıkamak ve dezenfektan kullanmaktan ellerimiz iyice kurumuş durumda. Çok sık el yıkamanın cilt bariyerini zayıflattığını düşünürsek, hem ellerimize nem verecek hem de bariyerini onaracak bir el kremine çok ihtiyaç duyuyoruz.

La Roche Posay Cicaplast Mains, %4 Niacinamide ve %30 Gliserin içeren formülü sayesinde ellerin cilt bariyerini onarıyor, koruyor ve yatıştırıyor. Hızlı emilen ve yapışkan olmayan dokusu sayesinde ellere çok kolay uygulanıyor, hemen sonrasında bile elleri yine yıkama izin veriyor.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?