Hassas Ciltleri Rahatlatan Ürün Önerileri

Hassas Ciltleri Rahatlatan Ürün Önerileri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Hassas ciltleri rahatlatan, yatıştıran ve cilt bariyerinin güçlenmesine yardımcı olan ürün önerilerimizi bir araya getirdik!

Hassas bir cilde sahipsen, sık sık rahatsızlık hissini yaşıyor olmalısın. Cildine herhangi bir ürün uyguladığında yanma, batma, kaşınma, kızarıklık ve karıncalanma gibi rahatsızlık hisleriyle karşılaşıyorsun. Cildini yatıştırmak ve rahatlatmak için hangi ürünleri kullanabileceğini merak ediyorsan, sana harika bir rehber hazırladık. İşte hassas cildi rahatlatan ürün önerilerimiz!

Cildi rahatlatan yüz yıkama jeli

Cildi rahatlatan yüz yıkama jeli

Hassas cilde sahip olanların, en sıkıntı yaşadığı konu doğru bir yüz temizleyici seçmek. Zaten hassas olan cildini daha da gerecek ve kurutacak yüz yıkama jellerinden uzak durmalısın. Parfüm içermeyen, cildi kurutmadan temizleyen ve yatıştıran bir yüz temizleme jeli önerisi istersen, La Roche Posay’in Toleriane Caring Wash temizleyici jelini önerebiliriz. Makyajı ve kiri temizlerken aynı zamanda cildi nemlendirme özelliği bulunan bu yüz temizleme jeli, Coco Betaine içeren formülüyle, kuru ciltlileri rahatsız eden o kuruluk ve gerginlik hissinin olmasına engel oluyor. Cilt üzerindeki etkisi son derece nazik olduğu için, hassas cildini bu temizleme jeli ile arındırdığında sonrasında bir rahatsızlık hissi yaşamayacaksın. Eğer cildin normal veya karmaysa da Toleriane Gel Mousse'u kullanabilirsin.

Cildi rahatlatan nemlendirici

Cildi rahatlatan nemlendirici

Hassas, hatta alerjiye eğilim gösteren ciltlerde yanma, batma, kaşınma ve karıncalanma hissi bazen çok can sıkabiliyor. Bu yüzden, cildini rahatlatacak bir nemlendirici arıyorsan, La Roche Posay’in Toleriane Ultra nemlendiricisini kullanabilirsin. Formülündeki Neurosensine ile normal-karma ciltlerin kaşınma ve tahrişi yatıştırmayı hedefleyen bu nemlendirici, hava geçirmeyen ambalajı ile de son derece güvenli. Cildini hem yatıştıracak ve rahatlatacak, hem de iyi bir şekilde nemlendirecek bir krem arıyorsan, Toleriane Ultra Creme tam sana göre. Eğer yağlı bir cilde sahipsen, yağlı his bırakmayan Toleriane Ultra Fluide'i tercih erdebilirsin.

Hassas göz çevresi için göz kremi

Hassas göz çevresi için göz kremi

Hassas ciltlerin en dikkatli olduğu diğer bir konu ise göz kremi seçimi. Göz çevresindeki cilt çok daha hassas ve ince olduğu için, rahatsızlık hissi burada çok daha fazla olabiliyor. Gözleri yakmayan, sulandırmayan ve batma hissine neden olmayan bir göz kremi bulmak öyle kolay da değil. Göz çevrendeki şişliği giderebilecek, aynı zamanda da yatıştıracak bir göz kremi önerisi istersen, La Roche Posay Toleriane Ultra Yeux göz kremini kullanabilirsin. Formülündeki niacinamide ve neurosensine ile hassas göz çevresini rahatlatan, yatıştıran ve nemlendiren bu göz kremi, şişlikleri de giderme özelliğine sahip.

Yatıştırıcı vücut kremi

Hassas cilt sadece yüzde değil, vücutta da rahatsızlık hissine neden olabiliyor. Eğer vücudunda kuruluk kaynaklı kaşınma ve rahatsızlık hissi oluşuyorsa, cildini anında yatıştıracak La Roche Posay Lipikar Baume AP +M balsamı kullanabilirsin. Çok kuru, atopiye eğilim gösteren ciltleri yatıştırma ve kaşıntı hissini giderme özelliği bulunan bu vücut nemlendiricisi, özel formülüyle kaşınma hissinin tekrarlanmasına da engel oluyor. Lipikar Baume AP+M kullananlar, rahatsızlık hissi olmadan rahat bir uyku çektiklerini ve kaşınma hislerinin azaldığını söylüyorlar. Bebeklerden yetişkinlere, tüm ailenin rahatlıkla kullanabileceği bu vücut nemlendiricisi ile sen de rahat bir nefes alabilirsin.

Cilt rahatlatan vücut yıkama jeli

Cilt rahatlatan vücut yıkama jeli

Hassas cilde sahip biri olarak, kullandığın duş jeli de son derece önemli. Özellikle de atopiye eğilim gösteren bir cildin varsa, duştan çıktıktan sonraki gerginlik ve rahatsızlık hissi epey canını sıkıyor olmalı. Cildin pH dengesini koruyan, kurutmadan temizleyen La Roche Posay Lipikar Gel Lavant, formülündeki niacinamide ve lipid yenileyici shea yağı ile cilt bariyerini onarmaya yardımcı oluyor. Eller, yüz ve vücutta kullanılabilen bu vücut jeli sayesinde duştan çıktıktan sonra rahatsızlık yaşamayacaksın ve cildin yatışacak.

Hasar görmüş ciltler için yatıştırıcı krem

Hasar görmüş ciltler için yatıştırıcı krem

Hassas ve hasar görmüş cildini yatıştırmak için de cica kremlerden yardım alabilirsin. Tahriş, güneş yanığı gibi cildinin hasar görmüş ve yoğun kuruluk olan bölgelerine uygulayabileceğin La Roche Posay Cicaplast Baume B5, cildi yatıştırma ve onarma özelliğine sahip. Formülündeki Panthenol, madeccasoside, çinko, bakır asit ve gliserin ile cildi yatıştırıyor, cilt bariyerinin onarılmasını sağlıyor.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?