İnceliyoruz: Hassas Ciltler için La Roche-Posay Toleriane Serisi

İnceliyoruz: Hassas Ciltler için La Roche-Posay Toleriane Serisi

Hassas ciltler için en iyi cilt bakım ürünlerine sahip La Roche Posay Toleriane serisini birlikte inceliyoruz!

Hassas bir cilde sahip olmak demek, hem gözle görülmeyen hem de görülmeyen bazı cilt problemleriyle baş etmeye çalışmak demek. Kızarıklığın yanında yanma, batma, karıncalanma gibi rahatsızlık hisler, cilt bariyeri zayıf olan hassas ciltler için bazen günlük yaşantıyı zora sokacak kadar artabiliyor. Hassas ciltlerin kullanımına uygun, cildi yatıştırmayı ve rahatlatmayı hedefleyen La Roche Posay Toleriane serisini ve serideki tüm ürünleri birlikte inceliyoruz!

La Roche Posay Toleriane Serisi

Öncelikle eğer hassas cilde sahipsen, cilt bariyerin son derece zayıf durumda demektir. Bu yüzden alerji yapma ihtimali en düşük içeriklerden üretilmiş, alerji testlerinden geçirilmiş, parfüm gibi cilt bariyerine zarar verebilecek içerikler içermeyen cilt bakım ürünlerini kullanmalısın. Aynı zamanda kullandığın bu bakım ürünlerinin cilt bariyerini güçlendirmek ile birlikte, rahatsızlık hissini azaltmayı hedefleyen formülleri olmalı.

Hassas cilt aslında farklı bir cilt tipi değildir, yani cildin hassas ve kuru veya hassas ve yağlı olabilir. Hassaslık, cilt bariyerinin çok zayıf ve güçsüz olması, cildine zarar verebilecek tüm ajanları geçirmesi ve reaksiyon göstermeye, alerjiye eğilimli olma durumudur. Bu yüzden seçeneğin cilt bakım ürünleri konusunda son derece dikkatli olmalısın. Eğer hassas veya alerjik bir cilde sahipsen, mutlaka bir dermatoloğa görünmeli, onun vereceği tedaviler ve cilt bakım önerileri ile hareket etmelisin. Bizim hassas cildimizde denediğimiz ve çok severek kullandığımız La Roche Posay Toleriane serisi, hassas ciltlerin kullanımına uygun bir cilt bakım serisi. Bu serideki ürünler, hassas ciltlerin cilt bariyerini güçlendirmeyi ve rahatsızlık hissini de azaltmayı hedefliyor. Gel şimdi La Roche Posay Toleriane ürünlerini tek tek inceleyelim.

La Roche Posay Toleriane Caring Wash Yüz Temizleyici

La Roche Posay Toleriane Caring Wash Yüz Temizleyici

Eğer hassas ve kuru bir cilde sahipsen, cildini daha fazla kurutmadan temizleyecek bir yüz temizleyicisine ihtiyacın var. Normal yüz temizleyiciler, hassas cildindeki sebum dengesini daha da bozabilir ve böylece cilt bariyerin daha da zayıflayabilir. Bunun için La Roche Posay Toleriane Caring Wash yüz temizleyiciyi kullanabilirsin. Formülündeki Cocobetain ile sabunun verdiği kurutma etkisi olmadan, yumuşak bir şekilde köpürüyor ve cildi temizlerken nemlendiriyor. Niasinamid ile cildin yatışmasını sağlarken, pantenol ile kızarıklığı azaltmaya yardımcı oluyor.

La Roche Posay Toleriane Gel Mousse Yüz Temizleyici

La Roche Posay Toleriane Gel Mousse Yüz Temizleyici

Hem hassas hem de yağlı bir cilde sahipsen, cildindeki fazla sebumun, nem dengesi bozulmadan arınmasını sağlayan La Roche Posay Toleriane Gel Mousse temizleyiciyi kullanabilirsin. Formülündeki EDTA ile sudaki kireci nötralize ediyor ve gliserin ile rahatsızlık hissini en aza indirmeyi sağlıyor.

La Roche Posay Toleriane Sensitive Krem

La Roche Posay Toleriane Sensitive Krem

Hassas cildin için bir nemlendirici önerisi arıyorsan, La Roche Posay Toleriane Sensitive kremi kullanabilirsin. Prebiyotik içeriği ile cilt bariyerini güçlendirme, hassasiyeti yatıştırma ve nemlendirme özelliği bulunan bu yüz kremi, en iyi hassas ciltlere uygun nemlendiricilerden biri. Bebek ve çocukların bile kullanımına uygun olan bu yüz kremi, cilde 48 saat boyunca nem verirken, hassas ciltlerin başını ağrıtan tüm rahatsızlık hislerinin yatışmasına yardımcı oluyor.

La Roche Posay Toleriane Ultra Krem

La Roche Posay Toleriane Ultra Krem

Alerjiye eğilim gösteren bir cilde sahipsen, sık sık yanma, batma, kaşıntı ve karıncalanma hissini yaşıyor olmalısın. Tüm bu rahatsızlık hislerini yatıştırmak için La Roche Posay Toleriane Ultra kremi kullanabilirsin. Cildin hassasiyetini azaltan ve rahatlama hissi veren bu yüz kreminin en önemli özelliği, özel formdaki şişesinde kremin hava geçirmeyen bir poşet içinde bulunması. Böylece havayla temas etmeyen ve formülü saflığını koruyan bu krem, zaten alerjiye eğilim gösteren ciltteki reaksiyon riskini en aza indirmeyi hedefliyor. Formülündeki Neurosensine ile sinir uçlarını yatıştırarak rahatlama sağlayan bu hassas cilt kremi, shea yağı ve gliserin ile cilt bariyerini güçlendirerek nemlendiriyor.

La Roche Posay Toleriane Ultra Fluide Krem

La Roche Posay Toleriane Ultra Fluide Krem

Hem alerjiye eğilim gösteren, hem de yağlı/karma bir cilde sahipsen, cildini yatıştıracak ve yağlanmasını kontrol altına alacak La Roche Posay Toleriane Ultra Fluide kremi tercih edebilirsin. Krem versiyonundan daha hafif bir formüle sahip olan Toleriane Ultra Fluide, cildi 24 saate kadar nemlendiriyor, yağlandırmıyor ve rahatsızlık hislerinin yatışmasını sağlıyor.

La Roche Posay Toleriane Ultra Yeux Göz Kremi

La Roche Posay Toleriane Ultra Yeux Göz Kremi

Göz çevresinin cildin geri kalanına oranla daha hassas olduğunu düşünürsek, özellikle hali hazırda hassas olan ciltlerde, göz çevresindeki hassaslık daha da özenli bir bakımı hak ediyor demektir. La Roche Posay Toleriane Ultra Yeux, hassas göz çevresindeki yanma ve batma gibi rahatsızlık hislerini yatıştırırken, şişkinlik ve kuruluğu da azaltıyor. Formülündeki Neurosensine ve niasinamid ile şişkinliği azaltırken, özellikle kaşınma hissini de rahatlatıyor.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?