İnceliyoruz: Hassas Ciltler için Kiehl's Calendula Serisi


Cildi rahatlatan, yatıştıran ve cildin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olan Kalendula yani kadife çiçeği içeren Kiehl's Calendula Serisini yakından inceliyoruz. Kalendulanın cilde faydaları nedir? Hassas cilde iyi geldiği bilinen kadife çiçeğini cilt bakım rutinine aldığında cildinin nasıl değişeceğini öğrenmek için doğru yerdesin. Kiehl's en iyi cilt bakım ürünleri arasında gösterilen Calendula Serisi 4 adımda cildini nemlendirerek yatışmasını sağlıyor. Temizle, yatıştır, bakım yap ve nemlendir! Doğru cilt bakımının sırrı işte bu kadar basit. 

Calendula Deep Cleansing Foaming Face Wash

Calendula Deep Cleansing Foaming Face Wash

Cilt bakımının ilk adımı temizlik. Gözeneklerini temizlemek, cildinde biriken yağ ve kirden arınmak sivilce, siyah nokta gibi istenmeyen görünümlerin oluşmasına engel olur. Kiehl's Calendula Serisinin Calendula Deep Cleansing Foaming Face Wash yüz yıkama jeli, cildini kurutmadan temizlemeni sağlar. Jel formundaki Calendula yüz yıkama jeli, suyla buluştuğunda köpük haline gelerek yüzünü nazik bir şekilde yıkamana yardımcı olur. 

Günde iki kere yüz yıkama jelini kullanmak, cilt sorunlarını azaltmayı ve cildinin daha aydınlık görünmesini sağlıyor. Biz makyajımızı da Calendula Deep Cleansing Foaming Face Wash ile yıkıyoruz ve yüzümüzde hiç makyaj kalıntısı kalmıyor. Kadife özleri içeren formülü sayesinde Kiehl's yüz yıkama jeli yüzünde kuru bir his bırakmaz, cildinin rahatlamasını sağlar. 

Calendula Herbal-Extract Alcohol-Free Toner

Calendula Herbal-Extract Alcohol-Free Toner

Cildin karmadan yağlıya dönük veya yağlı ise mutlaka cilt bakımında tonik kullanmalısın. Tonik kullanmak, cildinin sebum dengesini düzenler ve yüzünün parlamasına engel olur. Kadife çiçeği özleri içeren Calendula Herbal-Extract Alcohol-Free Toner, cildindeki tüm kiri temizler ve yağlanmayı kontrol altına alır. Calendula alkolsüz tonik, cildini kurutmadan temizler, hassasiyet yaratmaz ve en güzeli cildinin ferahlamasını sağlar.

Cilt bakımının olmazsa olmaz içeriklerinden olan Kalendula çiçeği, güçlü bir antioksidan özelliğine sahip. Bu sayede Calendula tonik, cildindeki toksinlerin temizlenmesine ve cildinin rahatlamasına yardımcı oluyor. 

Calendula & Aloe Hydration Masque 

Calendula & Aloe Hydration Masque

Cildini 15 dakika içinde rahatlatıp yatıştırmak ister misin? Anında cildini rahatlatan ve nemlendiren Kiehl's Calendula & Aloe Hydration Maske, bizim de en sevdiğimiz maskelerin başında geliyor. Formülündeki Kalendula çiçeği özleri ve Aloe Vera sayesinde cildi yoğun bir şekilde nemlendirir ve yatışmasını sağlar. 

Kiehl's Calendula & Aloe Hydration Maskeyi kullanmak çok kolay. Temiz cildinde jel yapıdaki maskeni sür ve 5 dakika kurumasını bekle. Sürenin sonunda cildini ılık suyla yuvarlak hareketler yaparak temizle. Cildinin anında yumuşacık göründüğünü, yatıştığını ve yoğun bir şekilde nemlendiğini fark edeceksin. İhtiyacına göre haftada 3 kereye kadar Calendula cilt maskesini kullanabilirsin. Düzenli kullandığında cildin ışıl ışıl parlayacak.

Calendula Serum-Infused Water Cream

Calendula Serum-Infused Water Cream

Kadife çiçeğinin faydalarını yüzüne yansıtmak için kuru ve hassas cildine uygun bir bakım kremi önerimiz olacak: Calendula Serum-Infused Water Cream. Konsantre kadife çiçeği serumu içeren hafif yapılı Calendula su bazlı nemlendirici, cildini yatıştırıyor ve raahtlamasını sağlıyor. 

Kalendula çiçeğinin yapraklarındaki 5 farklı bileşeni içeren Calendula nemlendirici cildinin ihtiyacı olan nemi sağlar. Yüzünün aydınlanmasını ve daha canlı görünmesine yardımcı olur. Düzenli kullandığında cilt dokusunun iyileştiğini, cilt tonunun eşitlendiğini ve cildindeki rahatsızlık hissinin azaldığını fark edersin. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?