Hassas Ciltler İçin Yüz Serumu Önerileri

Hassas Ciltler İçin Yüz Serumu Önerileri

Hassas ciltlere uygun en iyi yüz serumu önerilerimizi bir araya getirdik!

Cilt bakımında C vitamini serumları, salisilik asit serumları, leke serumları ve kırışıklık serumları gerçekten de büyük farklar yaratıyor. Fakat hassas ciltler söz konusu olduğunda, yüz serumlarını kullanmaya çekinmen son derece normal. Yüz serumunun cildinde reaksiyon göstermesinden korkuyor, dilediğin bakımı uygulama riskini alamıyor olabilirsin. Bu yazımızda hassas ciltlerin kullanabileceği en iyi yüz serumlarını bir araya getirdik. Hem cildin yatışmasını sağlayan, hem de iyi bir bakım yapan hassas ciltlere uygun serumlar karşında!

Hassas ciltler için C vitamini serumu önerisi

Hassas ciltler için C vitamini serumu önerisi

Hassas ciltlerin kullanmaya en çekindiği içeriklerden biri de C vitamini. Hassas ciltler cilt bakımında kullanılan asit içeriklere reaksiyon gösterebiliyor. Özellikle C vitamini serumları ilk uygulandıklarında tüm ciltlerde kısa bir süreliğine karıncalanma ve kaşınma hissi yaratabiliyor. Tabii söz konusu hassas bir cilt olduğunda, bu normal sayılan ve aslında serumun içeriğinin çalıştığını gösteren belirtiler rahatsız edici olabiliyor.

Bu yüzden, hassas ciltler için kullanabileceğin C vitamini serumu, cildi yatıştıracak içeriklere de sahip olması gerekiyor. Bizim hassas cildimizde rahatlıkla kullandığımız C vitamini serumu, La Roche Posay Saf C Vitamini Serumu, neurosensine içeren formülü ile cildi yatıştırmaya yardımcı oluyor. Bu serumun formülündeki C vitamini ve salisilik asit, ışıltı kaybı, kırışıklık ve düzensiz cilt dokusu görünümünü gidermeye yardımcı olurken, neurosensine içeriği ise hassas ciltlerin genellikle yakındığı yanma, batma, kaşıntı ve karıncalanma gibi rahatsızlık hislerinin oluşmasına engel oluyor. Hassas ciltlerin rahatlıkla kullanabileceği bu C vitamini serumu, harika bir yaşlanma karşıtı bakım yapıyor ve cildin ışıltısını ortaya çıkarıyor.

Hassas ciltler için leke serumu önerisi

Hassas ciltler için leke serumu önerisi

Hem hassas hem de akneye eğilim gösteren bir cilde sahipsen, cilt problemlerinden kalan izleri ve lekeleri gidermek için doğru serumu seçmen çok önemli. Akneye eğilim gösteren, siyah noktaları ve lekeleri olan ciltler için en iyi içerikler salisilik asit ve glikolik asit fakat hassas ciltler genellikle bu içerikleri kullanmaktan çekinebiliyorlar.

La Roche Posay Effaclar Serum, salislik asit, glikolik asit ve niasinamid içeren formülü ile cilt kusurları, leke görünümü ve tıkanmış gözenekler üzerinde son derece etkili. Bu içerikler ciltteki kusurların ve lekelerin görünümünü azaltırken, niasinamid ve La Roche Posay termal suyu ile de cildi yatıştırmaya yardımcı oluyor. Kısacası leke görünümü ve siyah noktalardan kurtulmak istersen, Effaclar Serum’un hassas ciltlere de uygun olduğunu bilmelisin.

Hassas ciltler için hylauronik asit serumu önerisi

Hassas ciltler için hylauronik asit serumu önerisi

Hylauronik asit, tüm cilt tiplerinin rahatlıkla kullanabileceği bir içerik, özellikle hassas ciltler için de son derece uygun. Hassas cildine iyi bir yaşlanma karşıtı bakım yapmak istiyorsan, La Roche Posay Hyalu B5 Serum’u tercih edebilirsin.

Bu serumun formülündeki iki çeşit hyaluronik asit molekülü, ciltteki ince çizgiler, kırışıklıklar üzerinde etkili ve cildin daha dolgun ve esnek görünmesini sağlıyor. Formülündeki vitamin B5 ve madeccasoside ile de cilt bariyerini onarmaya yardımcı oluyor. Cildi gözle görülür bir şekilde nemlendiren, sıkılaşmasını sağlayan bu hyaluronik asit serumu, uygular uygulamaz cildin yumuşamasını ve ferahlamasını da sağlıyor.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?