Cildini Yatıştırmak İçin Yapman Gereken Her Şey

Cildini Yatıştırmak İçin Yapman Gereken Her Şey

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Hassas bir cilde sahipsen ve cildinde sık sık rahatsızlık hissi oluyorsa, işte cildini yatıştırmak için yapman gereken her şey!

Hassas bir cilde sahip olmak demek, sık sık yanma, batma, kaşınma, karıncalanma ve kızarma gibi rahatsızlık hisleriyle baş etmeye çalışmak demek. Her yeni bir ürün denediğinde cildin tepki gösteriyorsa, güneşe çıktığında işler iyice çığrından çıkıyorsa, cildini yıkadığında gerginlik ve yanma hissi oluşuyorsa, eminiz ki cildini yatıştırmanın yollarını arıyorsun. Bu yazımızda, hassas cilt nasıl yatıştırılır ve rahatsızlık hissi nasıl azaltılır, bildiğimiz tüm cilt bakım tüyolarıyla birlikte anlatıyoruz!

Hassas cildine uygun bir temizleyici kullan

Hassas cildine uygun bir temizleyici kullan

Ciltteki rahatsızlık hissi en çok cildi temizledikten sonra ortaya çıkıyor. Sert sabun, alkol ve parfüm içeren cilt temizleme ürünleri, hassas ciltlerde yanma, batma, kaşınma ve gerilme gibi problemlere sebep olabiliyor. Zayıflamış cilt bariyerini güçlendirecek, aynı zamanda da cildi temizlerken yatışmasını sağlayacak bir yüz temizleyicisi kullanabilirsin.

Kiehl’s Centella Sensitive Facial Cleanser, Centella Asiatica içeren formülü ile cildi iyi bir şekilde temizleyip kirlerden arındırırken, pH seviyesini dengeliyor, cildi yatıştırıyor ve yumuşamasını sağlıyor. Bu nazik temizleyici sayesinde, cildini yıkadıktan sonra her zaman karşılaştığın o rahatsızlık hissi olmayacak ve cildin yatışacak.

Alkol içermeyen bir tonik kullan

Alkol içermeyen bir tonik kullan

Hassas cildinin zarar görmemesi için alkol içermeyen bir tonik kullanmalısın. Cildindeki yağı dengelemek, kalıntıları iyice arındırmak ve nemlendirici, serum gibi ürünlerin performansını artırmak için tonik kullanmayı ihmal etmemelisin. Hassas bir cilde sahip olduğun için de alkol içermeyen, cildi nazikçe dengeleyen ve yatıştıran bir tonik tercih edebilirsin.

Kiehl’s Calendula Herbal-Extract Alcohol-Free Toner, formülündeki kadife çiçeği özleri ile ciltteki yağı dengelerken aynı zamanda yatışmasını da sağlıyor. Normalden yağlıya dönük hassas ciltlerin severek kullanabileceği bu alkolsüz tonik, cildin yatışması ve dengelenmesi konusunda çok etkili.

Bitkisel içerikli, yatıştırıcı serumlar

Bitkisel içerikli, yatıştırıcı serumlar

Problemli bir cilde sahipsen ve cildinin yatışmaya ihtiyacı varsa, bitkisel içerikli serumlar da son derece etkili. Rahatsızlık hissini yatıştırmak için cilt bariyerini güçlendirmek son derece önemli. Bitkisel yağlı serumlar ise, cildi güçlendirerek yatışmasını sağlıyor ve aynı zamanda da nemlendirme görevini görüyor.

Kiehl’s Cannabis Sativa Seed Oil Herbal Concentrate, formülündeki kenevir tohumu yağı ve kekik otu yağı ile cildin nemini dengelemeye ve rahatsızlık hissinin yatışmasına yardımcı oluyor. Bitkilerin gücüyle cildi yatıştıran bu serumu ister tek başına istersen de nemlendiricinden önce kullanabilirsin.

Su bazlı nemlendiricileri tercih et

Su bazlı nemlendiricileri tercih et

Gergin ve rahatsızlık hissi olan bir cildi yatıştırmanın en iyi yollarından biri de hafif ve su bazlı bir nemlendirici uygulamak. Ciltteki rahatsızlık hissinin yatışmasını sağlayacak, ağırlık yapmadan, uygular uygulamaz emilen bir nemlendirici ile rahat bir nefes alabilirsin.

Kiehl’s Calendula Serum-Infused Water Cream, su bazlı hafif yapısıyla cildini nemlendirmek ve rahatsızlık hissini azaltmak için en kullanışlı nemlendiricilerden biri. Kadife çiçeği özlerinden elde edilen serum içeren bu nemlendirici, su gibi hafif ve sürer sürmez de emiliyor. Cildi nemlendirme ve yatıştırmanın yanında, cilt tonunu eşitlemeye, aydınlatmaya ve cilt dokusunun düzelmesine de yardımcı oluyor.

Aloe vera maskesi uygula

Aloe vera maskesi uygula

Cildi yatıştırmak, nemlendirmek ve sağlıklı görünmesini sağlamak için aloe vera içeren yüz maskeleri de oldukça işe yarıyor. Aloe veranın yatıştırma özelliği, hassas ciltler için bulunmaz bir nimet gibi. Rahatsızlık hissi olan cildine haftada birkaç kez yatıştırıcı maske uygulayarak rahat bir nefes alabilirsin.

Kiehl’s Calendula Aloe Soothing Hydration Masque’ı, aloe vera ve kadife çiçeği özleri içeren formülü ile cildi nemlendirmek ve yatıştırmak için en etkili yüz maskelerinden biri. Hafif jel yapıdaki bu yüz maskesi, cildi nemlendirerek canlandırıyor, yeniliyor ve yatışmasını sağlıyor.

Cica kremleri yanından ayırma

Cica kremleri yanından ayırma

Hassas, bariyeri zayıflamış ciltlerin yanma, batma, kaşınma, karıncalanma gibi sorunlarını yatıştırmak için cica kremler olmazsa olmazlardan. Cica kremler, formüllerindeki centella asiatica yani madecassoside ile cilt bariyerini onarma, cildi iyileştirme ve yatıştırma özelliğine sahipler.

Kiehl’s Centella Sensitive Cica-Cream, zayıf cilt bariyerini güçlendirmek ve cildi yatıştırmak için kullanabileceğin nemlendirici bir krem. Formülündeki madeccassoside ve d-panthenol ile cildi güçlendiriyor, yoğun bir şekilde nem veriyor ve yatıştırıyor. Hızlı emilen formülü ile ovalamaya gerek kalmadığı için, rahatsızlık hissine de neden olmuyor.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?