Cilt neden solgun görünür? Cildin canlanması için neler yapabilirsin?

Cilt neden solgun görünür? Cildin canlanması için neler yapabilirsin?

Herkesin dönem dönem başına gelmiştir…Soluk ve mat cilt görünümü. Aynaya baktığında cildinin eskisi kadar canlı ve parlak görünmediğini fark ediyorsan bir şeyler ters gidiyor demektir. Cildini canlandırmak ve daha taze görünmesini sağlamak için sana küçük tüyolarımız olacak.

Fakat makalenin devamına geçmeden önce şunu bilmende yarar var. Her ciltte zaman zaman solgun ve mat görünümler ortaya çıkabilir. Aslında bu çok normaldir. Önemli olan senin bu matlığı erkenden fark etmen ve bu cilt sorunu çok fazla ilerlemeden durdurman. Cildini canlandıracak ürün önerileri için artık hazırsın!

Cilt neden solgun görünür?

Cilt neden solgun görünür?

Cildin solgun görünmesinin birden fazla nedeni vardır. Cildin solgun ve mat görünmeye başladıysa bunun en yaygın sebeplerinden bazıları mevsim geçişleri, yaşlanma etkileri veya A vitamini eksikliğidir. Merak etme, her mevsim geçişinde bizim de cildimiz mat ve donuk görünür. Cilt yüzeyi sertleşir ve kupkuru bir hal alır, fakat bu durum çok uzun süre devam etmez. Eğer cildin uzun süredir cansız görünüyorsa ve yaşın 30’un üzerinde ise sebebi kolajen eksikliği olabilir. Cilt altı dokuları kolajen üretimini 30 yaşından itibaren kademeli olarak azaltırlar. Kolajenin azalması ile cildin elastikiyeti azalır, daha mat görünür ve zamanla kırışıklar belirmeye başlar.

Cildin bir anda mat ve solgun göründüyse sebebi uykusuzluk ve aşırı yorgunluk da olabilir. Uykusuz kaldığın günlerde cildin cansız görünür ve göz altında mor halkalar belirir. Bu nedenle cildine iyi bakmak için uyku ve beslenme düzenine dikkat etmelisin.

Cildini nasıl canlandırabilirsin?

Cilt bakım rutinine Aloe Vera içeren ürünler ekle

Cilt bakım rutinine Aloe Vera içeren ürünler ekle

Cildin solgun görünmeye başladığı ilk günden itibaren yapabileceğin en etkili adım Aloe Vera içeriği ile tanışmak olacaktır. Aloe Vera içeriği cildi derinlemesine nemlendirir ve ciltteki kuruluğu alarak rahatlamasını sağlar.

Bizim en sevdiğimiz Aloe Vera içeren krem, Lancome Hydra Zen Glow Likit Nemlendirici. İçeriğinde Aloe Vera dışında Hyaluronik asit, amino asit ve gül özü bulunan bu nemlendirici krem, cildi anında rahatlatarak nem kazandırıyor. 24 saat boyunca cilde nemli ve sağlıklı bir görünüm kazandıran Lancome nemlendirici, bizim en sevdiğimiz günlük bakım kremleri arasında. Günlük stres, hava kirliliği ve kuru hava gibi cildi kurutan etkenlerden arınmak, cildin her daim ışıl ışıl görünmesini sağlamak için Lancome Hydra Zen Glow Likit Nemlendirici ile en kısa zamanda tanışmalısın.

Gül suyu kullan

Gül suyu kullan

Cilt temizliğinde gül suyu kullanmanın faydalarını say say bitiremeyiz. Gül suyunun en sevdiğimiz özelliklerinin başında gözenekleri derinlemesine temizlemesi ve makyaj artıklarının cildimizde akne oluşturmasına engel olması geliyor. Cildin doğru bir içerikle temizlendiğinde daha çok ışıldadığını ve mat görünümün kaybolduğunu fark edeceksin.

Gül suyu içeren tonik arayışındaysan bizim en sevdiğimiz toniği seninle tanıştırmanın zamanı geldi: Garnier Micellar Gül Suyu cildindeki makyaj, yağ ve kiri temizlerken aynı zamanda cildine bakım yaparak solgun görünümün ortadan kalkmasını sağlar. Hassas ciltlere de uygun olan bu tonik sayesinde cildin kirden arınır ve solgun görünüm engellenir. Biz bu micellar suyu hem gündüz tonik olarak hem de akşamları temizleyici olarak kullanıyoruz ve cilde ışıltı verme özelliğini çok seviyoruz!

Cilt bakımında nar özlerinin faydası

Cilt bakımında nar özlerinin faydası

Solgun görünen cildinin ilacı aslında doğada! Nar özleri, cildinin nemlenmesini ve daha sağlıklı görünmesini sağlar. Kiehl’s Glow Formula Skin Hydrator, son zamanlarda kullandığımız en etkili nemlendiricilerden biri. %95 oranında doğal içeriklere sahip olan bu nemlendirici krem, cildi anında aydınlatıyor ve yüzün çok daha parlak görünmesini sağlıyor.

Glow Formula Skin Hydrator nar özleri içeren, antioksidanlarla zenginleştirilmiş formülü sayesinde cildine bakım yaparken aynı zamanda daha enerjik ve ışıltılı görünmesini sağlar. Eğer cildinin mat görünmesinden şikayetçiysen Kiehl’s nemlendirici ile tanışmanın zamanı geldi demektir.

Editörün önerisi: Makyajının daha ışıltılı ve aydınlık görünmesini istiyorsan Glow Formula Skin Hydrator nemlendiricini makyaj öncesi baz olarak da kullanabilirsin.

Kırmızı Ginseng özü ile tanış

Kırmızı Ginseng özü ile tanış

Yaşlılık karşıtı cilt bakımında oldukça sık kullanılan Ginseng, Doğu Asya dağlarında yetişen bir bitkidir. Çin ve Kore kültüründe oldukça yaygın olarak kullanılan Ginseng bitkisi, cildi aydınlatır, daha canlı gösterir ve cildin gençleşmesine yardımcı olur.

Ginseng özü içeren kremler arasında bizim en sevdiğimiz L’Oréal Paris Revitalift Ginseng kremi. Kırışıklıklara savaş açan, cildin daha sıkı ve toparlanmış görünmesini sağlayan bu nemlendirici kremi biz düzenli olarak kullanıyoruz. Eğer senin de cildinde renk tonu farklılığı varsa, cildin mat görünüyorsa ve yüzünde lifting etkisi yaratmak istiyorsan bu yaşlılık karşıtı kremi güzellik rutinine sokmalısın.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?