Bahara Hazırlık: Hassas Ciltler İçin Bakım Önerileri

Bahara Hazırlık: Hassas Ciltler İçin Bakım Önerileri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Hassas cildi olanlar için mevsim geçişleri biraz zorlu olabiliyor. Bahar mevsiminde cildinin kızarması, pul pul dökülmesi ve hassasiyet göstermesi kaçınılmazdır özellikle de hassas cildi olanlar için! 

Hassas cildini bahar mevsimine hazırlamak ve ısınan havanın etkisiyle cildini daha sağlıklı göstermek için doğru yerdesin! Hassas ciltlere özel bahar bakımı dosyamızda mutlaka kullanman gereken cilt bakım ürünlerini ve önerilerimizi anlatıyoruz. Aşağıdaki adımları takip ederek bahar mevsiminde daha sağlıklı ve ışıltılı bir cilde sahip olabilirsin. 

Nemlendiricini gözden geçir

Nemlendiricini gözden geçir

Zorlu ve soğuk kış mevsimi şartlarında cildimiz kurudu, daha da hassaslaştı hatta mat görünmeye bile başladı. Merak etme, bu cilt semptomları sadece sende yok. Hassas ciltler kış aylarında daha kuru ve mat görünme eğiliminde oluyorlar. Bahar ayında bu görünüme son vermek için hassas cildini yoğun bir şekilde nemlendirmelisin.

Kış ayında kullandığın klasik nemlendiricileri bir kenara kaldır ve bahar ayı için cildini yoğun nemlendirme rutinine alıştır. La Roche Posay Toleriane Sensetive Krem, bahar ayında cildinde oluşabilecek hassasiyete karşı önlem alır ve cilt bariyerini güçlendirir. Hassas cilt tipleri için uygun olan Toleriane Sensetive Nemlendirici, 48 saat boyunca cildini nemlendirerek, cilt bariyerini koruyor. Bahar mevsimi için önerdiğimiz bu nemlendirici, cildini yatıştırarak yüzünde beliren hassasiyetin en aza inmesine yardımcı oluyor. Bahar alerjenleri, polenleri ve mevsim geçişinin etkisiyle yüzünde oluşan kızarıklık, kuruluk gibi cilt sorunlarını en aza indirir. 

Cildine ihtiyacı olan bakımı sağla

Cildine ihtiyacı olan bakımı sağla

Hassas cildinin ihtiyaçları mevsimsel olarak değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle hassas cildini çok iyi takip etmeli ve cilt sorunlarına uygun cilt bakım ürünleri seçmelisin. 

Bahar aylarında hassas ciltler kuruma eğilimine girdiği için ciltte ince kırışıklıklar, nem ve sıkılık kaybı ortaya çıkabilir. Bahar mevsiminde cilt tipin ne olursa olsun mutlaka hyaluronik asit serumu kullanmanı tavsiye ediyoruz. La Roche Posay Hyalu B5 Hyaluronik Asit Serumu, cildinin daha dolgun görünmesine yardımcı oluyor ve cilt bariyerinin onarılmasını destekliyor. HyaluB5 serum, hassas cildi olanlar için en iyi kırışıklık karşıtı bakım alternatiflerinden biri! İçeriğindeki iki çeşit Hyalüronik Asit, Vitamin B5 ve Madecassoside cildinin sıkılaşmasına yardımcı olurken aynı zamanda cildinde daha ferah ve aydınlık görünüm yaratıyor. Bahar ayının yarattığı hassasiyeti kaldırıyor, yerine daha yumuşak ve sağlıklı görünüm bırakıyor. Biz sadece bahar aylarında değil, yılın her günü hyaluronik asit kullanarak cildimizdeki kırışıklık görünümünü kontrol altında tutuyoruz. 

Hassas cildine iyi gelen vitaminleri öğren

Hassas cildine iyi gelen vitaminleri öğren

Hassas cildine iyi gelen içerikleri öğrenerek bahar mevsimini kolay bir şekilde atlatabilirsin. Bahar aylarında hassas cilde sahip olanların mutlaka kullanmasını tavsiye ettiğimiz vitaminlerin başında C vitamini geliyor. Çünkü C vitamini, matlaşan cildinin aydınlık görünmesini sağlar, düzensiz cilt dokusunu onarır. 

En çok tercih edilen C vitamini serumlarından olan La Roche Posay Saf C Işıltı Veren Antioksidan Serum, içeriğindeki saf c vitamini, salisilik asit ve neurosensine içeren formülü ile hassas cildin ışıltısını ortaya çıkarır. Yüzündeki ışıltı kaybını onarır ve cildine sağlıklı bir parlaklık sunar. Saf c vitaminleri, hassas daha yumuşak ve nemli görünmesine de yardımcı oluyor. Böylece mevsim geçişlerinde oluşan mat ve kuru görünüm ortadan kalkıyor, cildin sağlıkla parlıyor. 

C vitamini serumu kullananlar dikkat! Serumu gündüz uyguladıktan sonra mutlaka yüzüne SPF 30 koruması olan güneş kremi sürmeli ve cildini UV ışınlarından korumalısın. Korunmasız bir şekilde vitamin veya asit içerikli serumları kullanmak, hassas cildinde istenmeyen görünümler yaratabilir. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?