Kalendula (Kadife Çiçeği) Cilt Bakımında Ne İşe Yarar?

Kalendula (Kadife Çiçeği) Cilt Bakımında Ne İşe Yarar?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Doğal içerikleri kullanmayı çok sevdiğimizi artık biliyorsun. Kalendula çiçeği yani bir diğer adıyla Kadife çiçeği ya da Aynısefa çiçeği, cilt bakımında aktif olarak en yaygın kullanılan içeriklerden biri. En sevdiğimiz cilt kremlerinde yer alan Kalendula çiçeğinin faydalarını senin için araştırdık. Kadife çiçeğinin faydaları neler? Kadife çiçeği nasıl kullanılır ve hangi cilt tipleri için tercih edilir? Sen de doğal malzemeleri kullanarak cilt bakımı yapmak istiyorsan Kalendula çiçeği ile tanışmalısın. 

Kalendula çiçeğinin cilde faydaları nelerdir?

Cildi arındırır

Cildi arındırır

Kalendula çiçeğinin cildi yatıştırdığı ve cildin derinlemesine temizlemeye yardımcı olduğu biliniyor. Akdeniz ikliminin tüm canlılığını taşıyan Kalendula çiçeği, cildin daha pürüzsüz ve temizlenmiş görünmesine yardımcı olur. Ayrıca, güçlü bir antioksidan özelliğine sahip olması, cildin rahatlamasını ve toksinlerden arınmasını da sağlıyor. 

Kalendula çiçeğini cilt temizleme amacıyla kullanmak için sana Kiehl's Calendula Deep Cleansing Foaming Face Wash'ı öneririz. Suyla buluştuğunda köpüren temizleyici, cildini ilk günden itibaren kurutmadan arındırır. Cilt bariyerinin korunmasını sağlayan bu yüz yıkama jelini günde iki kere kullanmanı öneriyoruz. 

Cildi rahatlatır

Cildi rahatlatır

Papatyagiller ailesinden gelen Kadife çiçeği, cildin daha pürüzsüz ve ışıltılı görünmesini sağlar. Eğer cildinde solgun ve mat bir görünüm varsa cilt bakımına mutlaka Kalendula çiçeği içeren bakım ürünlerini eklemelisin. Aktardan alacağın çiçek karışımlarından merhem veya krem yapmak cildinde istenmeyen reaksiyonların oluşmasına neden olabilir. Ayrıca, aktardan gerçek Kadife çiçeği alıp almadığına da emin olamayabilirsin. Bu nedenle güvendiğin cilt bakım ürünlerinin Kalendula çiçeği içeren ürünlerini kullanarak doğal ürünlerin faydalarını en üst seviyede cildine taşıyabilirsin. 

Biz cilt bakımında her zaman tonik kullanımını çok önemli buluyoruz. Kiehl's Calendula Herbal-Extract Alcohol-Free Toner, cildindeki toksinlerin arınmasını ve cildinin daha pürüzsüz görünmesini sağlıyor. Alkolsüz formülü sayesinde yüzünü kurutmaz ve cildinin doğal yağını dengeler. Kiehl's Calendula Tonik'in en önemli özelliği ise, kadife çiçeğinin yapraklarının her şişenin içine tek tek elle yerleştirilmesi! Saf bitkisel özler içeren Kiehl's toniği en çok normalden yağlıya dönük olan cilt tipleri için öneriyoruz. 

Cilt tonunu eşitler

Cilt tonunu eşitler

Cildindeki rahatsızlık hissini yatıştırmak için su bazlı hafif nemlendiricileri kullanmalısın. Kalendula çiçeği yaprağındaki 5 farklı içerik, cildinin rahatlaması ve daha pürüzsüz görünmesi için oldukça yeterli! 

Kiehl's Calendula Serum-Infused Su Bazlı Nemlendirici, cilt tonunu eşitler ve cildinin daha nemli görünmesini sağlar. Kiehl's nemlendiricinin formülündeki konsantre aynısefa özü serumu cildini aydınlatıyor ve cilt dokusunun görünümünü düzeltiyor. Su bazlı hafif yapılı bu krem, cildinde ağırlık yaratmadan cildinin yumuşacık ve ışıltılı görünmesine yardımcı oluyor. Cildini rahatsız hissettiğin, daha canlı ve dinamik görünmek istediğin anlarda Kalendula çiçeği içeren nemlendirici kremi uygulayarak kendini doğanın kucağına bırakabilirsin. 

Cildini tazeler

Cildini tazeler

Hassas ciltler için maske önerisi isteyen okuyucularımız buraya! Kiehl's Calendula Aloe Soothing Hydration Maske, ilk kullanımdan itibaren cildin yatışmış ve nemlenmiş görünmesine yardımcı oluyor. Formülündeki Kadife Çiçeği özleri ve Aloe Vera sağlıklı cilt görünümü için cildin nemlenmesini sağlıyor. 

Dönem dönem sertleşen, kuruyan ve hassaslaşan cilt görünümü seni rahatsız edebilir. Bu dönemlerde maske kullanmayı es geçmek cildinin daha da kurumasına yol açabilir. Kalendula çiçeğinin yatıştırma etkisinden yararlanmak için maskeyi cildinde 5 dakika tutman yeterli! Haftada 3 kere maske yaparak cildinin tazelenmesini ve yenilenmesini sağla. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?